Коледна пита "Роза"

  • 76 077
  • 137
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 812
pina аз последните няколко пъти я правя с кисело мляко и пека на 140 на вентилатор като слагам решетката почти по средата на фурната. В момента меся една, но с прясно мляко, защото нямам кисело, а не ми се ходи до магазина... Embarassed Мисля да я оформя по друг начин. Ако е сполучлив, ще покажа... Идеята е от форума. Пак на кифлички навита, но ще ги сложа прави в тавата да видя дали ще станат като розички.

# 76
  • Мнения: 11 747
Лебедуна, сещам се, и аз харесах тази идея, но момичето каза, че навива от тънката част на триъгълника към широката! Peace Би трябвало да не става като кифла точно... Thinking

И аз ще пека на 140 тогава следващия път!

# 77
  • Мнения: 2 035
Е, това са рисковете на живото предаване! Mr. Green
Аз поне за ядене да стават ги докарвам...в повечето случаи... Laughing

Еее сега ще се обиждаме ли  Mr. Green, той и мъжо яде ама сега не излиза милия от WC-то  Laughing

Другия път ще я докарам  Flutter

# 78
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Ето мойта пита прилично надута, следващия път ще я пека на най ниското ниво на фурната, че се препича много отгоре като е близо до реотаните

# 79
  • Мнения: 11 747
val stef,аз не исках да те обидя, а да иронизирам себе си! Peace
Щото ако знаеш що акъл раздавам и на колко хора, а аз като замеся нещо, то я стане, я не... Mr. Green Ама акъл раздавам, безплатно е! Laughing

# 80
  • Мнения: 812
pina моята втасва вече, но чак сега като прочетох се сетих, че трябваше да навивам от тясната към широката част...Аз навих както обикновенно, но на една страна за да се получи равна основа, на която да стои парчето в тавата. По средата ми щръкнаха едни остри краища и се почудих какво да ги правя и ги разлистих. Незнам какво ще стане, май и много мая сложих и тестото ми е едно меко и лепкаво...Тя тая пита май няма да я бъде.

KaliMa всяка следваща ти е по - хубава!   chef

# 81
  • Мнения: 2 035
val stef,аз не исках да те обидя, а да иронизирам себе си! Peace
Щото ако знаеш що акъл раздавам и на колко хора, а аз като замеся нещо, то я стане, я не... Mr. Green Ама акъл раздавам, безплатно е! Laughing
не си ме обидила мила  Hug и аз се шегувам   bouquet

# 82
  • Мнения: 812
pina тоя път малко се изложих. Маята дойде в повече и тестото ми превтаса. Ми така е като слагам на око. Не се наду изобщо при печенето. И формата и е никаква - всяко парче различно...Хич не е за показване... Embarassed Ето го резила

# 83
  • Мнения: 2 035
Леле как ще си се изложила Lebeduna, направо супер си е питчицата, браво   bouquet

pina, а като ти видях 'твоите манджи' ми падна шапката и ми се прииска поне веднъж да ти дойда на гости  Grinning
Браво момичета на вас  bouquet

# 84
  • Мнения: 812
Сравнена с тази си е резил...По една и съща рецепта са, а днешната едва се вижда от тавата. А тавата е малка...

# 85
  • Мнения: 1 408
Е, вие просто сте перфекционистки, щом  това го броите за резил...
Lebeduna, а по-добре ли е да се прави питката с кисело мляко?

# 86
  • Мнения: 11 747
Лебедуна, на мен ми харесва питката ти, като оформление.Малко странен ми се вижда цвета, но може да е от снимката...
Хубава е наистина, но явно имаш големи изисквания.То и аз така, все не си ги харесвам, искам да са идеални.

Аз така на пролет се размесих на Пърленки и все не харесвам, и все следващата да е по-хубава се старая да е по-тънка, по-дебела, по-хрупкава, по-бяла, по-препечена - направих сигурно 20 пърленки и накрая установх, че съм забравила каква всъщност ми беше първоначалната идея, каква цел гоня!? newsm78 newsm78

val stef, айде на гости! Hug Ама за гости обикновено не успявам да скопосам манджите, да знаеш, все се излагам... Mr. Green

# 87
  • У дома
  • Мнения: 1 741


Големи благодарности от мен за прекрасните рецепти.   bouquet Това е моята хризантема. Голяма вкуснотия, но я пекох в чужда къща и малко неравномерно се препече отгоре.

# 88
  • Мнения: 2 035
val stef, айде на гости! Hug Ама за гости обикновено не успявам да скопосам манджите, да знаеш, все се излагам... Mr. Green
С удоволствие бих си хапнала някоя "нескопосана" манджа от теб...представям си даже как би изглеждала   Wink...жалко само дето си ми на далечко Hug

# 89
  • Мнения: 812
Fancy N с кисело мляко става по - бухнала. По друго е тестото и е различна на вкус. Аз я харесвам и в двата варианта. Тази последната отвътре съвсем не беше лоша. Хапнахме я с комшиите Mr. Green

pina от снимката е. Цвета е като на всяка друга.

Atalanta   как я оформяш да стане като хризантема?

Общи условия

Активация на акаунт