За какво се изписва Калциев глюконат?

  • 31 251
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
На сина ми са го изписвали веднъж да се намали отока на лигавицата при червено гърло. След това четох постнатото горе от Бърди и реших, че повече няма да го давам, ако го изпишат пак. Не са ни го изписвали повече.

# 16
  • София
  • Мнения: 5 074
Противоалергично

# 17
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755
Противоалергично! Ние сме го пили още като Яна беше бебе , защото имаше обрив и в последствие атопичен дерматит.

# 18
  • Мнения: 1 984
всъщност идеята е че стабилизира стените на кръвоносните съдове, намалявайки по този начин отока. леко повишава кръвното налягане. аз при деца не го препоръчвам.

# 19
  • София
  • Мнения: 7 097
всъщност идеята е че стабилизира стените на кръвоносните съдове, намалявайки по този начин отока. леко повишава кръвното налягане. аз при деца не го препоръчвам.

Защо?

# 20
  • Мнения: 1 984
всъщност идеята е че стабилизира стените на кръвоносните съдове, намалявайки по този начин отока. леко повишава кръвното налягане. аз при деца не го препоръчвам.

Защо?
правилен въпрос !
не знам за кое ме питаш отговарям и за двете:
стабилизира стените понеже влиза във взаимодействие с факторите на кръвосъсирването /9-ти ли беше...???/
защо не го препоръчвам - риск от хиперкалцемия, риск от образуване на камъни в бъбреците, жлъчката, децата стават нервни, извличане на фосфор...

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 907
Предписвали са го на сина ми при съмнение за алергична реакция.

# 22
  • Русе
  • Мнения: 785
При кашлица са ни го изписвали на нас... Thinking, но май няма да давам повече. tonev, благодря за инфо-то!

# 23
  • София
  • Мнения: 1 456
А, Кларитина може ли да замести Калциевия Глюконат?
Едната лекарка ми казва - "а щом имате Кларитин давайте него", а другата казва - "не, не купете си Калциеви глюконат".
Аз доколкото прочетох кларитина е също противоалергично сиропче?!

# 24
  • Мнения: 1 984
двете нямат нищо общо... освен някакъв елементарен общ резултат.... все едно да стигнеш до морето...ама дали през карнобат или през плевен... кларитина е добър препарат... макар аз да предпочитам зиртек или ксизал.

# 25
  • Тук и сега
  • Мнения: 325
На Ками го изписаха под формата на сироп, когато и откриха варицела. Лекарката каза, че много ще и отслабне имунната система и може веднага след шарката да хване някой вирус. Затова го изписа, заедно с ампули Вит.С.

Но аз имам питане - дали т него се появява разстрайство??

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 106
мисля 4е е противоалерги4но,изписаха го на малката когато има6е ситни пап4ици по тялото

# 27
  • Мнения: 1 029
на нас са ни го изписвали винаги, когато на Мила й е растяло ново зъбче.При нея обикновено този процес протича по- тежко, със сополи, кашлица, 2 пъти до антибиотици стигахме.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 176
На малкия се беше подула ръчичката(така и не разбрахме от ухапване ли от какво ли  Thinking)и му дадохме веднъж по препоръка на педи за спадане на отока...

# 29
  • Мнения: 1 984

Но аз имам питане - дали т него се появява разстрайство??
възможно е.

Общи условия

Активация на акаунт