Алергични реакции при бебета

  • 782
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Някой може ли да ме светне какви могат да бъдат алергичните реакции при бебетата?Моята бебка е на 4 месеца и досега дори не ми е вдигала температура!Беше така поне до вчера.Бяхме на имунизации и след като се върнахме бяхме неспокойни и естествено имахме температура, която смъкнахме с Панадолче.Температурата не ме притесни,но детето кашля и има доста сополки.В няколко статии четох, че някои от признаците на алергиите са прозрачен секрет от носа и кашлица!Ще се поболея от притеснение , моля помогнете ми!Трябва да споделя че вчера и дадох да близне съвсем малко шоколад, но не вярвам той да е причината, защото признаците са ни от 2-3 дни!

# 1
  • Мнения: 186
Здравей.Кога точно направихте ваксината,ако е била вчера претполагам педито е видял гърлото на детето,ако не по добре я заведи на лекар защото може да е вирусче ,даже не чакай а направо си я заведи ,там ще ти отговорят най добре.Успех.

# 2
  • Мнения: 538
Когато става въпрос за толкова малко дете не питай тук,а тичай при доктора да ти е мирна главата Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 12 614
Ако продължи да вдига Т - просто е пипнала вирус.
Определено няма как да е алергия, макар че ми се струва абсолютно неприемливо близването на шоколад от четиримесечно.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 955
Най-вероятно е вирусче, но и алергична хрема да е, нека лекар види детето. И ... спести му шоколада!

# 5
  • Мнения: 1 567
Някой може ли да ме светне какви могат да бъдат алергичните реакции при бебетата?Моята бебка е на 4 месеца и досега дори не ми е вдигала температура!Беше така поне до вчера.Бяхме на имунизации и след като се върнахме бяхме неспокойни и естествено имахме температура, която смъкнахме с Панадолче.Температурата не ме притесни,но детето кашля и има доста сополки.В няколко статии четох, че някои от признаците на алергиите са прозрачен секрет от носа и кашлица!Ще се поболея от притеснение , моля помогнете ми!Трябва да споделя че вчера и дадох да близне съвсем малко шоколад, но не вярвам той да е причината, защото признаците са ни от 2-3 дни!

Доста често след имунизация, бебетата и децата са неспокойни и могат да вдигнат Т. След като й е сложена ваксина, значи педиатърът е преценил, че е здрава.
За секрета от нослето, отиди и купи от аптеката Фисиомер (обикновена морска вода). Слагай/впръсквай във всяка ноздричка.
Ако кашля - трябва да я види лекар. Алергия от едно близване - няма да стане....

От какъв зор й даде да близне шоколад?   ooooh! ooooh! ooooh!Експеримент някакъв, що ли? ooooh! ooooh! ooooh!

Последна редакция: пт, 19 мар 2010, 15:48 от veselinap

# 6
  • София
  • Мнения: 47 993
от ваксина може да вдига Т до 3 дни.
след като е имала секрет и кашлица, не е трябвало изобщо да слагате ваксина.
а педиатъра не прегледа ли детето....

Ако е било от шоколада(което е странно безумие на 4 месечно да ти хрумне да дадеш такъв) най-вероятно щеше и обрив да има. Кашлицата и сополите не са точно признаци на хранителни алергии...

А най-добре е детето на лекар, да види гърлото, носа ако трябва да назначи лечение, ако  трябва секрет да пусне...каквото реши.

# 7
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 889
Определено няма как да е алергия, макар че ми се струва абсолютно неприемливо близването на шоколад от четиримесечно.

На същото мнение съм.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 793
Детето е малко и каквото и да му има най- добре е да го види лекар.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
maq hot ,имате такива признаци от 3 дни и вчера ви биха ваксината?Запозна ли лекаря с признаците?Опасно е да се слага ваксина на болно дете

# 10
  • София
  • Мнения: 1 524
maq hot как е малката, ходихте ли на лекар?

Общи условия

Активация на акаунт