Осиновяване на бебе

  • 27 462
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 690
До колкото знам напоследък практиката е на съветите по осиновяванията, да одобряват по 2-3 семейства за подходящи за едно дете. И когато едното откаже - обаждат се на следващото семейство. Поне така ми обясниха социалните. Но колко се спазва тази постановка???  newsm78

# 16
  • Мнения: 1 249
До колкото знам напоследък практиката е на съветите по осиновяванията, да одобряват по 2-3 семейства за подходящи за едно дете. И когато едното откаже - обаждат се на следващото семейство. Поне така ми обясниха социалните. Но колко се спазва тази постановка???  newsm78


За това си права, но тук съвсем друго имахме предвид.

Всяка процедура и стъпка се задейства в първия възможен според закона момент, с цел детето да се предложи минимално скоро на определени лица.

А сроковете са за да стимулират  администрацията, а не за да я карат да изчака изтичането им.   Сроковете, които са в полза на някое лице, не може администрацията едностранно да ги намалява, но тя може да си свърши своята работата и в първия ден от срока, ако има такъв за нея самата.Съдебните не могат да се намаляват едностранно, само за призоваването и някои подобни родителите могат да кажат, че не се противопоставят да се даде ход на делото дори да са уведомени преди по-малко дни от седемте.
А този едномесечният за родителите си е определен 1 мес. и не може да се намалява произволно от страна на администрацията. А родителят може да изяви желание да осинови и на  петата минута след началото на този срок и да предприеме следващите стъпки.
 Но тези, които се отказват от  начинанието, а знаят, че има бебе за тях, не стигат до там  да се явят и да се откажат или рядко им се предлага официално и те отказват. Ако не са се отказали да се занимават - предлага им се и сроковете са си като за всички. Дано не съм много неясна.
Абе той Господ си знае работа.
Може пък детето да си е за други и затова така да се случва. Неведоми са пътищата Господни.

Последна редакция: пт, 14 дек 2007, 18:19 от Miraetta

# 17
  • Мнения: 172
Нашата кукла също я видяхме за пръв път когато беше на 5 месеца.Докато изготвим отново всички документи,че на тези които бяхме представили им беше минал срока.Изчакахме да мине и лятната отпуската на съда...и си я прибрахме вкъщи на 13.09.2004година.Процедурата ни мина по новия закон/нацелихме точно прехода между двата/.Така ще пожелая на всеки, които се е решил на тази стъпка много търпение и след това голяма радост..

# 18
Здравейте, за пръв път влизам в този форум. В момента се радвам на моето шестмесечно момиченце, но вече кроя планове кога и как да си осиновим детенце.
Прегледах темите две страници назад и ви моля да ме извините, ако скоро сте имали такава тема ...
Искам да питам практически има ли възможност да се осинови бебе до 6 месеца \останах с впечатлението, че процедурата по осиновяване отнема много време\?
аз осиновх детето си преди да навърши 6 месеца. гледам я от 3 тия ден след раждането и.
осиновяването е непълно, което впрочем се оказва възможно и за чужбина-такова е становището на отговорните за международните осиновявания юристи от министерството за правосъдието.
 
по този начин детето може да бъде осиновено веднага, след като естествено са минали предвидените от закона срокове. тоест 14 дена след раждането биологичната майка подписва декларацията за съгласие и после докато се гледа делото и влезе в сила съдебното решение.

# 19
Moge li niakoi da mi obiasni kakva e prozedurata za osinoviavane na bulgarsko dete ot kandidat-roditeli givee6ti v Suedinenite 6tati?

# 20
Ima li agenzii koito da podpomagat osinoviavania ot chugbina?

# 21
# 22
  • Aachen-Пловдив
  • Мнения: 89
Мима21, виж на страницата на Мин. на правосъдието, Дир. Международно-правна закрила на децата и межд. осиновявания, където е информацията и за посредническите организации, а и някои нормативни документи:
http://www.mjeli.government.bg/structure.aspx?page=17
Най-важно е обаче да се уточни дали в САЩ няма да  задължат да се упълномощи агенция, лицензирана там, а не само в България. Поразрови се по-назад във форума, там сме писали за осиновявания на българчета в чужбина. Има значение дали родителите/или единия от двамата са/е български граждани/н или не. Има и разлики във всяка една страна, така че това трябва да се уточни на място в САЩ.

Общи условия

Активация на акаунт