До Януари време не остана и бебчето ще гушка мама!

  • 11 321
  • 289
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 332
Днес ходихме в МД на " оглед" и да си кажа честно останах с много добри впечатления от родилното и 12 етаж, но на 7 ет. не ни заведоха, а за там съм чувала ужасии, но все пак е болницата с най-добрите специалисти.
 А освен " огледа" да кажа, че тортичката с останалите мами ми се услади много. Ще е добре да повторим  Wink преди да са се появили бебоците, че после ще можем да се съберем чак като се затопли Sunglasses.
Охх,как сме се разминали, аз ходя в 13ч да го храня бебчо и горе долу по това време си тръгвам Sad
Аз бях на 7 етаж и не е чак толкова ужасно. Е, облепвах прозореца с хартиено тиксо, че много фукаше, а аз бях до прозореца Mr. Green
Но иначе си е ок  Peace
Усмивка- стискам палци и вас да ви изпишат другата седмица, бързо нададавате  Peace
Нас на 2200-2300 ни изписват и да се храни добре.

Много ви благодарим със Стефчо за честитките и пожеланията  Crazy
Лека нощ и прегръдки   bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 6 183
Лека вечер и от мен момичета!

Аз днес се преработих и е крайно време да си почина, дано поне спя добре!

Мари- определено не си от моята категория, ти колкото си по-бременна по-красива ставаш
Напълно подкрепям - Мари, невероятна си!

Iramira, аз и не очаквах нещо кой знае какво от лекцията, но нали да хапна тортички с вас  Simple Smile

Лусесита, честит ви първи празник и браво за прекарасната новина!

# 17
  • Мнения: 393
   Коконка,а там можело и с някакъв газ-(не знам за какво става въпрос) или  си говорим за чиста епидурална? И не ви ли е повече старх,че ще се облегнете в един момент и иглата може да ...да стане нещо?Дали аз съм бъзла или ще си променя мнението-ама имам ужас от игли-даже като бият ''Метардин''-а пак умирам,а дума не давам да се изговори за поставяне на система...
   Много добре си спомням първия път,в детайли и цветно и ден след ден ме хваща...нещо като треска и голямо шубе...

честито на всички,а най-вече на бебе Стефан-първа луничка!

# 18
  • Мнения: 5 391
Честито на Стефи за първият му месец!  bouquet
Пожелавам скоро да си е в къщи!

И аз раждах по желание с епидурална упойка, и сега не мисля да си я спестя Grinning

# 19
  • Мнения: 24
Здравейте момичета,
И аз като вас чакам моя бебчо през януари а ми се иска всичко да съм подготвила предварително.
Искам да ви питам откъде се купуват тези таблетки за студена стерелизация и има ли от вас такива,които са избрали да рацгат в Токуда и дали знаят какво трябва да се носи там?
Благодаря ви предварително.

# 20
  • Мнения: 6 274
Ню Валя , Коконка , извинявам се , мацки аз ви подведох . Аз нямах предвид как раждате в белия свят , а за тука ме интересуваше smile3513 : нашата мила , родна картинка . Все пак благодаря , де . Ама какви сте ми пружинки smile3521 !!!Веднага да "осветлите" другарчето в нужда!!! smile3532

# 21
  • Мнения: 68
Djulichka- тук дамите по желание раждат без упойка, за да изпитат удоволствието- мерси и за удоволствието и за кефа, не съм кой знае каква натуралистка.
Juleto- до колкото знам поне при нас слагат абокат, но пак не съм сигурна. А от игли отдавна вече съм претръпнала- бода се по осем пъти на ден в последните 2 месеца  Laughing Мъжът ми ще е с мен, та за това толкова съм се заинатила на упойка, просто искам да му спестя гледката аз да се гърча от болка пред  очите му и да не може да ми помогне. Дано да не уплаша някоя мацка, но аз не търпя на болка по принцип  Laughing А за газ не съм чувала.

# 22
  • Мнения: 6 274
Ами , не знам . Единственото което ме чопли е любопитството smile3506 . Но пък акушерката ми с която ще раждам е много против . Тя едва ли не ми каза , че има вариант този път да сме толкова бързи , че едва да стигнем до болницата  #Shocked. Затова ме предупреди изобщо да не чакам - заболи ли ме , или изтекат ли ми водите : по най-бързия начин там . Та не знам , то може и наистина да няма време .  newsm78

# 23
  • Мнения: 1 325
Мия, Коконка благодаря ви , макар че аз не смятам че изглеждам такава свежарка Laughing! За епидуралната няма нищо страшно, аз ще раждам с такава, впрочем  както е написала и Коконка тук едва ли има жена която да ражда без епидурална.След време и в бг ще е така.

# 24
  • Мнения: 256
А, Djulichka , изненада - дъщеря ми е раждана в Bulgaria преди 5 год - тогава ми слагаха епидуралната, първо слагат упойка на мястото, където ще поставят голямата игла, така 4е НЕ Е СТрАШНО

# 25
  • Мнения: 68
Какво ми се случи тази вечер- отстъпиха ми ред в магазина представете си. Не мога да повярвам. Държа да уточня, че магазинът беше полски, но все пак е направо чудо. Наскоро си мислех, че когато започне януари месец, ще си имаме средно по 3 бебенца на ден- нали сме 165 мами в отбора.
Някой има ли новини от Морги? Дано всичко да е наред с нея и дано утре вестоноските ни да я поздравят с бебче  Praynig

# 26
  • Canada, ON
  • Мнения: 71
Привет и от мен! Ами аз съм от тези лудите, дето не искат упойка. Освен това не искам и да ме боли, та ще видим как ще съчетаем двете ми желания Simple Smile. А епидуралната ме плаши заради този уж минимален риск от парализа. Освен това ми се струва ужасно да не чувствам половината си тяло за няколко часа. Аз съм човек на крайностите - предпочитам или пълна упойка или никаква. Кафето го предпочитам или с много захар или без грам. И така май с всичко - без средно положение Simple Smile

И да ви се оплача - във вторник бях на консултация. Доктора смята, че бебчето ми е по-мъничко отколкото трябва и за това ме праща на видеозон - идната сряда. Не знам как го разбра с напипване през корема... Все се надявам просто да е измислил това за повод да ме прати на видеозон, щото аз няколко пъти го питах не е ли редно да имам още един преглед в тези късни седмици. Та стискайте ми палци всичко да е ОК.

kokonka, надявам се да ти се размине диабета. Диетите са неприятно нещо...

# 27
  • Мнения: 76
Мамчета , любопитно ми е има ли такива от вас , които вече са раждали или сега ще раждат по желание с епидурална упойка? newsm78

Има, да. Аз от сега съм си заявила на доктора, че искам упойка. Ако ще и да съм 10 см разкритие Simple Smile.


Juleto - За газта - какво да ти кажа, определено не минава болката от това, а по-скоро ти замъглява съзананието. Мен така ме бяха обгазили по време на раждането, че забравях да дишам и накрая като по филмите дръпнах мъжа ми за яката на ризата да ходи и да им казва, че без епидурална ще умра Simple Smile. А колкото до иглата, дори не съм усетила бодването. То като имаш контракции не усещаш нищо друго. Иглата не си спомням дори да съм я видяла.

Кафява мечка не се притеснявай от обездвижването на крайниците, аз лично можех дори да се надигам на краката и можех да си ги контролирам. Колкото до видеозона и мен ме бяха пратили първите дни на девветия месец с причина, че бебето е малко, но истината е, че аз толкова много настоявах да видя бебето още веднъж и да разбера пола, че лекарката се смили над мен.

Последна редакция: пт, 14 дек 2007, 06:57 от patenceto

# 28
  • Мнения: 110
Ей,няма сън за нас вече!!!Можете ли да ми разясните малко по-подробно за тази епидурална упойка,че аз въобще не понасям болка и в болницата казаха,че може да се приложи и без предварително да си я заявиш.
Ще съм благодарна!

# 29
  • Мнения: 367
Добро утро мадами  bouquetПри нас един сняг е завалял-супер Mr. Green
Честита ни нова темичка,много сполучлива както винаги.
Морги и на мен ми се изгуби някъде.Стискам палци за добри новинки Praynig

Общи условия

Активация на акаунт