защо не съм нормална?

  • 12 209
  • 288
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 6 810
Ами...да, мога съвсем искрено да я успокоя. Всеки, във всеки един етап от която и да е връзка може да св влюби и да изпитва чувства към друг. Да си затваряме очите пред това е или липса на разум, или липса на реализъм.
На авторката на темата мога само да съчувствам. Не знам как мога да и помогна...вероятно никак. никой не може да знае дали въпросният мъж и е верен. Нарочно не го слагам в кавички. Те си имат тяхна си връзка, в кяото освен секс има и чувства, и тя има право да си задава този въпрос. Другите въпроси, които задава чакат само нейния вътрешен отговор.
На всички, които са твърде категорични в преценките си за собствения си и другите бракова мога само да пожелая малко повече мъдрост.

# 211
  • Мнения: 227
 smile3501
Гледам я аз тази тема от колко дена вече и се чудя.... възможно ли е наистина да не съзнавате, че един брак след 20 години наистина може да бъде изчерпан, че хората си омръзват, че да- може да стои при жена си, за да не е  сам и защото е свикнал да има кой да се грижи за него, че е напълно възможно да не спи с жена си, но пък сигурно си намира периодично по-млади и повдигащи адреналина  жени....
И наистина ли си мислите, че след 20 години на хората чак толкова им пука какво прави другия, виждала съм с очите си как жена разбира за многогодишна изневяра на съпруга и си продължава со кротце со благо да си живее  покрай него, понеже наистина на 49  е трудно да почваш отначало, да не кажа невъзможно.....
Та  напълно съм съгласна с  мнението на Клеми ......

# 212
smile3501
Гледам я аз тази тема от колко дена вече и се чудя.... възможно ли е наистина да не съзнавате, че един брак след 20 години наистина може да бъде изчерпан, че хората си омръзват, че да- може да стои при жена си, за да не е  сам и защото е свикнал да има кой да се грижи за него, че е напълно възможно да не спи с жена си, но пък сигурно си намира периодично по-млади и повдигащи адреналина  жени....
И наистина ли си мислите, че след 20 години на хората чак толкова им пука какво прави другия, виждала съм с очите си как жена разбира за многогодишна изневяра на съпруга и си продължава со кротце со благо да си живее  покрай него, понеже наистина на 49  е трудно да почваш отначало, да не кажа невъзможно.....
Та  напълно съм съгласна с  мнението на Клеми ......

Благодаря много. Мъдри думи.
Не съм горда с положението. Тази тема, колкото и странно да е и за мен дори, много ми помогна. Помогна дори и на разговорите ни.
Мисля че съвсем скоро положението ще се изясни - или... или...
Много ми е мъчно само, че никой не повярва, че наистина не искам да го натискам да напусне жена си, защото мисля за него.
НО кой ли е бил разбран напълно.

# 213
  • София
  • Мнения: 6 810
Иде ми, регистрирай се, за лични съобщения.  Hug

# 214
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Плюй си на петите и бягай докато е време. running running

# 215
  • Мнения: 476
И аз я гледам вече не знам колко дни, но на мен ми хрумват съвсем различни въпроси. Как е възможно един човек, дотолкова да няма чувство за самосъхранение, честолюбие и ясна визия какво точно иска от живота си и вместо това да се чуди как да се самонавива и оправдава жалкия си избор, с който явно е нещастен?

# 216
# 217
И аз я гледам вече не знам колко дни, но на мен ми хрумват съвсем различни въпроси. Как е възможно един човек, дотолкова да няма чувство за самосъхранение, честолюбие и ясна визия какво точно иска от живота си и вместо това да се чуди как да се самонавива и оправдава жалкия си избор, с който явно е нещастен?

любов

# 218
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 741
Ами в такъв случай, всички са доволни и щастливи - отегчената съпруга е оставена на мира да си празнува празниците както иска, влюбените са един до друг, никой няма изисквания, битовизмите също няма да помрачат
любовта им... абе, няма какво повече да се желае.
Разбира се, че много често се случва така, както описва Джали... но много често това става с вещата помощ на
млади асистентки. Никак не мисля че живота е черно-бял, нито смятам, че трябва да е такъв, просто ми се иска да има малко повече принципност.
Един брак според мен има смисъл, когато любовта е там. Когато си е отишла - няма причина да се продължава агонията.
В този конкретен случай любовницата е много по-свободна в избора си, отколкото съпругата. Най-малкото погледнато от гледна точка на възрастта. Но тя не знае какво иска. Да, практически е по-добре да го зареже. Емоционално погледнато - ами, честно казано, от нищо което е написала, не се усеща кой знае каква привързаност.
Явно трябва да се срамувам, че моралът за мен има значение. Но... наистина, хората, които ме познават, могат да
кажат, че не съм такава страшна консерва, и в много случаи съм прекалено толерантна - което е било в мой плюс почти винаги.
 

# 219
  • София
  • Мнения: 6 810
Лемон, любовта не е като влюбването. Любов може да има много, много дълго, до края на дните ни. Но влюбването  енр азлично, то е несравнима емоция. Кой може да обвини 50 годишен мъж, 30годишна жена, или когото и да е, че се е поддал на нея?

# 220
  • някъде
  • Мнения: 4 961
Ами в такъв случай, всички са доволни и щастливи - отегчената съпруга е оставена на мира да си празнува празниците както иска, влюбените са един до друг, никой няма изисквания, битовизмите също няма да помрачат любовта им... абе, няма какво повече да се желае.

 ами, честно казано, от нищо което е написала, не се усеща кой знае каква привързаност.
Явно трябва да се срамувам, че моралът за мен има значение. Но... наистина, хората, които ме познават, могат да кажат, че не съм такава страшна консерва, и в много случаи съм прекалено толерантна - което е било в мой плюс почти винаги.
 

отново съм съгласна с LemonDesi Peace

# 221
  • Мнения: 476
И аз я гледам вече не знам колко дни, но на мен ми хрумват съвсем различни въпроси. Как е възможно един човек, дотолкова да няма чувство за самосъхранение, честолюбие и ясна визия какво точно иска от живота си и вместо това да се чуди как да се самонавива и оправдава жалкия си избор, с който явно е нещастен?

любов

В такъв случай ще те посъветвам да започнеш да изпитваш любов най-напред към себе си, твоя живот, твоите мечти. В противен случай просто ще продължи агонията ти с поредицата безпереспективни връзки, в които нечии други /на мъжа, на жена му/ итереси ще стоят на дневен ред, вместо твоите собствени.

# 222
И аз я гледам вече не знам колко дни, но на мен ми хрумват съвсем различни въпроси. Как е възможно един човек, дотолкова да няма чувство за самосъхранение, честолюбие и ясна визия какво точно иска от живота си и вместо това да се чуди как да се самонавива и оправдава жалкия си избор, с който явно е нещастен?

любов

В такъв случай ще те посъветвам да започнеш да изпитваш любов най-напред към себе си, твоя живот, твоите мечти. В противен случай просто ще продължи агонията ти с поредицата безпереспективни връзки, в които нечии други /на мъжа, на жена му/ итереси ще стоят на дневен ред, вместо твоите собствени.

истина

# 223
  • София
  • Мнения: 5 074
Незнам дали ще бъда права, за всички разбира се - но на 49 години, при  семейство  с  големи деца, навици, създавани с годините, едва ли той или тя ще се промени. Според мен по-скоро ще се наслади на връзката без излишни ангажименти, с известна доза обещания / които не обвързват/ и много лежерно в един момент ще приключи с романтиката smile3518

# 224
  • Мнения: 192
Незнам дали ще бъда права, за всички разбира се - но на 49 години, при  семейство  с  големи деца, навици, създавани с годините, едва ли той или тя ще се промени. Според мен по-скоро ще се наслади на връзката без излишни ангажименти, с известна доза обещания / които не обвързват/ и много лежерно в един момент ще приключи с романтиката smile3518

Романтика? Каква такава?
Става въпрос за "младо агнешко".
Човека естествено няма да си зареже жената, не е толкова лесно да се зареже майката на децата ти с която ти е минал живота.

Общи условия

Активация на акаунт