Allí van leyes do quieren reyes - España

  • 24 747
  • 299
  •   1
Отговори
# 60
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Тонита, честит рожден ден! Нека до следващия ти рожден всичко, което си пожелаеш сега, вече да се е сбъднало!  Hug

Бари, чудесно е, че Али се е отпуснала така на градината. Значи напразно си се притеснявала преди, че не говори испански!

Габи, честит имен ден на половинката ти! Всичко най-най-хубаво му желая!   bouquet И ако може да дадеш съвет, като за начинаещ - каним се да минем на портатил на епъл, какво да гледаме? Направи ми впечатление, че имат само по 1-2 усб порта, при всички портатили ли е така, или на такива сме попаднали? А при нас многото усб са на особена почит Laughing

Дунче, дано не е нещо сериозно при Кари. Какво са й изписали?

Мимки, успяхте ли да се оправите из тълпата до корте инглес?  LaughingТам, колкото пъти мина, особено привечер, или ми вървят по краката, или аз вървя по нечии hahaha Иначе украсата, както винаги, е на ниво. Дано приключат с ремонтите на Сол до нова година.

Чочка, вероятно цената е толкова висока, защото вече искат поне 2-3 наема предварително, + фианса (парична гаранция, която да покрие евентуални разходи). А и на нас, бг, и на румънци избягват да дават под наем, защото имаме много лоша слава тук.  Close

Имаше дори и предаване на тази тема - обаждаха се в инмобилиарии, първо някой не испанец, и питаше за квартира, и му казваха, че няма свободни. После се обаждаше испанец, и му хазваха: да, има, елате да ви покажем. И като ги хванаха, хората си казаха, че апартаментите се пускат под наем с изрично условие, да не се дават на чужденци (всеки визираше някаква нежелана националност).

Марица, радвам се, че се появи отново. Докога сте в Бг?

Крис, на патерица, честит рожден ден на малката госпожица! Да расте весело и щастливо дете! Hug А тортата е много оригинална!

Клара, подготвихте ли се за "сватбата"?  Laughing Докога ст в БГ?


Аз онзи ден говорих с една колежка на съпруга ми, която има 2 момиченца, голямото е на 4. Та се оплакваше, че в колехиото ги учели на правила на движение и разни такива. и Онзи ден, сутринта нямало място за паркиране и тя спряла сегунда фила до някакви коли, и малката като се разревала, разпищяла: Мамооо, това не е правилнооооо!  Cry Сега ще дойде полицията и ще те арестуват!  Laughing Не могла да я свали от колата докато не намерили място да паркира. И все разни такива неща, и накрая ми каза: Ужасно е, все едно имам един гуардиа сивил на задната седалка hahaha hahaha. Вашите деца учат ли ги на такива неща в колехиото?


Да благодаря на Дормилона, Мимии и Лудетина Hug  bouquet за прекрасните картички. Лудетиноооо, мъжът ми довечера удар ще получи като ти прочете пожеланието  Joy Laughing


Ще чакаме коледни снимки на всички бебоци, така, че мами, хващайте фотопаратите!   Naughty Naughty

Щях да пиша още нещо newsm78, но забравих... старост-нерадост...ако се сетя, ще добавям. Peace

# 61
  • Мнения: 985
Благодаря ви все пак.  bouquetЗа сега нищо ново. Tired

# 62
  • Мнения: 2 825
Вес, ти в испанско ли си?
Ние сме тука до 9-ти януари, ама вече ми се увидя  Tired

Честит имен ден на всички малки и големи носещи името Даниел/а, много здраве и щастие   bouquet

Ние днеска ходихме и на чичо доктор, пораснали сме доста - 6340 и 60 см, сложихме и втората част на хепатита... струва ми се малко каша направихме с ваксините, като се приберем не знам докторите как ще ги оправят. Трябваше да сложим някаква шествалентна на 3-я месец, тук се оказа, че не я слагат и вместо нея ни дадоха Пентаксим. сложихме него + хепатит отделно, но при нас тази шест валентната съдържа и менингит, който тука няма  Confused сега сигурно ще я бодат специално за това като се приберем... и най вероятно ще се проточим доста във времето с ваксинациите  Tired Разбира се, по-важно е да е здравичка, а другото все ще го наредим  Simple Smile

После ходихме и на пазар - накупихме нови дрешки, че доста вече ни поумаляха. Накупихме и една камара дрешки за лятото, че цените си заслужават, но най се радвам на първите ни книжки, само дето не зная как ще ги замъкна до там, че са един куфар ... ама там като няма приказки на Български  Sad
Извадихме ЕГН и паспорт на малката. Луди ни направиха с паспорта, добре че мъжа ми е доста устат, иначе щяха да ни разкарват цял месец за документи  ooooh! накрая ни се извиняваха половин час, ама кел файда като ни изгубиха сумати време и нерви.

Айде да не пиша повече, че уж на почивка си дойдохме, а сумати нерви похабихме.... малко съжаляваме, че за толкова много време се прибрахме.  Tired ама втори път тази грешка  Naughty

# 63
  • Мнения: 221
        Здравейте момичета, не съм Ви забравила, просто не ми остава никакво време да седна да пиша. И сега само влизам да Ви поздравя и пожелая Весели празници. Сигурно много темички съм пропуснала, но май така ще е от сега нататък.

       Иначе сме добре, растем бърборим, пеем, дори и сега ме притиска малката принцеса и иска да и обръщам внимание и да си говорим. Продължава да е все така послушна и добричка. Не плаче, все още и само се смее. Ето тук може да я видите http://rali2109.multiply.com/ .Чакаме баща ми т.е. дядо да пристигне сега в сряда.

     Видях нещо за стриите обсъждахте. Аз ползвах първо на Мустела заедно с бебешко олио и ми се появиха на гърдите, после смених с това на Карерас и въпреки това последните седмици ми излязоха и по корема. Изцяло зависи от кожата. Всеки индивидуално.

     Хайде, съжалявам че не мога да обърна внимание на всички постове, но ако намеря време ще попрочета малко повече. И добре дошли на новите момичета в компанията. newsm51
   

# 64
  • Мнения: 135
Ето ме пак. Момичета, четох предишни темички и видях че за държавните градини документи се подават до края на април. С риск да стана нахална да Ви питам и за училищата ли е така? Аз си имам две момченца на 9 и 5 и възнамеряваме да дойдем през юли и ако е късно за подаване на документи как ще тръгнат на училище?И още нещо, ще ми трябват ли документи от училището на големият ми син тук-нещо като справка за хорариума и т.н. Извинете ме за въпросите и много Ви благодаря!

# 65
Първо да честитя рождения ден на tonita! Много здраве преди всичко, и много - много щастие  bouquet

Радвам се че съм сред вас момичета, защото сте страхотни! Hug Благодаря ви!
Ще ви се представя все пак накратко, защото колкото и да харесвам анонимността, след вашия открит и топъл прием ми се струва че ви го дължа:oops: - имам момиченце на 3 г., съпруга ми замина преди месец за Испания, а аз останах тук - в БГ. Работя като графичен дизайнер. Нямам роднини, който да ми помагат. Майка ми ми помага финансово, но няма възможност за друга помощ.  Гледам си хлапето сама. След най-много година се налага да продадем апартамента в който живеем сега и който подреждахме с много желание и любов. Не знам дали искам да замина за Испания ...това което знам е че не искам момичето ми да живее в тази среда тук и че трябва да направя нещо. За сега всичко ми е много объркано, но може би утре...
Радвам се че ви намерих и ви поздравявам с настъпващите празници! Желая много щастие и късмет на всяка от вас!  Heart Eyes

# 66
  • Мнения: 1 461
Здравейте
Гоя монго е красива малката принцеса с тези опашчици да ти е жива и здрава ,  ladyuu
честит рожден ден Тонита, пожелавам ти много щастие, любов и попътен вятър[/b]
Дунче много дълго се проточи това боледуване, дано с тези прахчета се оправи барзо, прегръщам ви Hug
Марица  Hug,
Мимки радвам се ,че си се почувствала по добре  Heart Eyes
Тук времето е студено, и си стоим у дома  Cry, много се изнервям така, Мая много реве и ето че се показа второ зъбче.
Бора, и при теб ситуацията е сложна дано се наредят нещата
пожелавам ви лека вечер и приятни сънища на всички малчовци и мами

Последна редакция: вт, 18 дек 2007, 01:03 от kar4ita

# 67
  • Мнения: 789
Браво,Clara,все така да растете!А защо съжаляваш за дългият ви престой в БГ?Толкова ли е зле?

GOYA, Hug,Добре Завърнала се!!!Много е сладка Рали.Вече и опашчици,и панделки...Кога порасна за прически Laughing?Пу-пу,да ви е жива и здрава!

Бора,така е ,не е лесно.И при нас е почти същото,с тая разлика,че и финансово нямаше кой да ни помага в БГ.То не че сега има,но поне не ни е толкова трудно като в БГ.Там мъжо взимаше 240лв,аз 160 майчинство,без помощ нито за за детето,нито финансова.И нямаме кой знае какво желание да се връщаме,да не казвам никакво желание.

kar4ita,измъчиха я Маичка тия зъбчета.Не помага ли гелчето или някой сироп?

Момичета,най-после заваля сняг и при нас!

Лека ви нощ ,и на майчета,и на дечица.Цветни сънища ви желая и....до утре!  bouquet

# 68
  • Мнения: 1 818
Сега е моето време на компютъра.Денем по задачи,вечер и нощем трудно мога да се вредя да седна...та да сложа кафенцето първо...С благодарности за поздравленията към половинката.
Тонита,Честит Рожден Ден!Да се сбъднат всичките ти желаания и да си много щастлива!
Мимки,чакам снимките с нетърпение.А за зьбките,пробвай някое гелче,Давид така се успокояваше.
Дунче,оздравявайте бързо,че празници идват.
Мимии,непремено ще потърся спрея.
Клара,вие от кога сте в България...не съм разбрала.Май всички хабим нерви с документите...Наслаждавай се на снежнате празници само !
Гоя,Рали е станала сладка госпожица...с тази прическа...ах и тези мигли...Пу-пу-пу!
Мария Илиева,само при малките и то тригодишните,разпределението става пролетта,при по-големите дечица не е така.Като пристигнете веднага ще запишат децата ти в училище.Това не трябва да те притеснява.
Бора,имаш чудесна професия!Следвай мечтите си и направи това,което смяташ,че е най-добро за момиченцето ти.Публикувай някоя снимчица да ви видим.
Вес,чудесно е ,че сте решили да вземате Ейпъл...ние пък тyрсим портатил с Уиндоус,че на сина му трябва ...да си го носi,когато ходи на поправки по домовете.Повечето хора са с РС...знаеш.Виж какво ми е написал Стоян през ноща ,по моя заръка,специално за теб..."Лаптопите на Ейпъл са уникални,оперативната система е друг свят.Разликата в цената е около 100 евро,но имаш най-хубавата оперативна система  Heart Eyes,която няма нищо общо с Уиндоус.Няма вируси,няма проблеми...казано по друг начин да имаш Ейпълл е да живееш с информатиката по друг начин...USB-тата на един компютър са последното нещо,за което трябва да се притесняваш.MACbooc -а има usb-та и входове Firewire 400 и 800,което е 4 пъти по-бързо от нормалните.А и винаги можеш да си купиш т.н.  USB-hub ,този толкова ценен разклонител,който ти изкарва още 6 USB-та ей така  Simple Smile"

Момичета,прегръщам ви всичките!

Последна редакция: вт, 18 дек 2007, 10:51 от gaby_s

# 69
  • Мнения: 1 128
Вес, на ейпъл ли искаш да преминаваш?
Чудесен избор.Аз си взех един макбуук и съм много доволна.Ако има някакъв проблем той е в мен.Имам впредвид това, че не съм се разтърсила да се ориентирам по сериозно програми и нещица.Офиса го намерих само на английски,още не знам с коя програма да компримирам размери на снимки.... ей за такива подробности става на въпрос.Но си е истина, че е друг свят и аз въобще не съжалявам, че си го взех Mr. Green

# 70
  • Мнения: 789
Добър ден ,момичета Hug!

Gaby_s,благодаря за кафенцето! Че се сетих,разкажи,доволни ли сте от обстановката в Кампейо.По-точно какви са хората там,мили ли са или все още резервирани.Защото тук при нас са много мили и отзивчиви(испанците към чужденците имам предвид),но преди живяхме известно време в Барракс и бяха много зле настроени.Дори магазинерът ходеше след нас в магазина да не би да откраднем нещо.Бяхме за тях нови и непознати,и после разбрахме,че са имали доста неприятни случки с румънци.

tonita12,благодаря ти за инфото за Калвадос-а.Трябва ми за приготвяне на шоколадови бонбони. Как мина купонът за РД?

Dun4e,Кари подобрява ли се?Хапва ли вече?

# 71
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Holaaaaa!  bouquet

При нас се опита сутринта да завали сняг, но не му стигнаха силите, и обърна на лек дъжд.  Laughing

Габи, хвърлили сме око на този MacBook Pro. Изглежда добре с параметрите, а и има опция да промениш някои компоненти. Единствения проблем е, че съпругът ми ползва различни статистични програми, които не се знае дали ще вървят на този.  Tired Това все още ни задържа да го вземем. Предложиха ни също да сложели Уин ХП, щял да върви стабилно уж, много хора така правели вече.  newsm78 Идея си нямам дали на един мак може да има инсталирани 2 опер.системи на 2 дяла, защото не ми се ще да има само уин, то не си заслужава... Иначе усб хъбче си имаме още от стария портатил, който беше само с 1 усб Laughing и с цели 8 Гб хард hahaha.

Фрики, и аз чувам все добри отзиви за мак, но и при нас в началото проблема ще е в задклавиатурното устройство, т.е. ние Joy А ако вземем и този, вече ще можем и супа от портатили да правим...  hahaha
Как е Андрес, папа Ноел приготвил ли му е подаръци вече или ще чака Рейес?

Саби, загуби се някъде, да не ви е покрил сняг?  newsm78 Още ли сте самички с Йоана или тати се върна? А как е положението с баба ти в Бг? Надявам се, да се е закрепила Praynig

Клара, в испанско сме засега, поне до февруари със сигурност, а след това ще решаваме за по-нататък  Tired А вие имахте ли някакъв проблем с фамилиите на малката тук, това обсъждахме в предната темичка, че някои са имали, други - не. За ваксинациите нека ти напишат както трябва какво точно са й сложили, за да не се бъркат после.

Гоя, много сладки плитчици има бебка Heart Eyes, кога й порасна толкова коса?


Сега за успокояване на духовете гледам дебатите в парламента hahaha hahaha тук.



Момичета, все още има време за картички, ако искате, между нас да си разменим адреси, на тези които все още не са се включили, и до Рейес все ще успеем да си разменим поздравления.

# 72
  • Мнения: 350
Здравейте момичета, мале колко сте изписали.
Първо да поздравя Тонита за рождения и ден, макар и с закъснение да не забравя. Пожелавам ти първо много здраве, късмет, любов и дай боже в скоро време едно хубаво бебче!
dun4e дано малката оздравее по бързо, та за Коледа и Нова година да сте здравички всички и да я посрещнете подобаващо.
Mimiii това си е супер подарък, малкият на кумовете има такъв и е голяма занимавка. Иначе ние сме добре, на преглед съм чак на 14 януари, а дотогава нищо не мога да кажа, правиха ми изследвания, но не зная резулатите и евентуално тогава ще ги разбера. Иначе беба си рита подобаващо, а аз си пълнея ли пълнея, колкото и да се ограничавам до сега от последната консултация съм качила 2 кила.
bari преди да забременея съм ползвала една напитка казва се Швецка горчивка, на билкова основа е с 37билки вътре, но не смея да ти я препоръчам понеже не зная действието и на децата. Иначе ми е помагала много за всякакъв вид настинки. В носа, особено много помага, но и много пари, но с две слагания и ме е вдигала на крака.
Вес лудницата беше голяма, около Сол, да не говорим за Пласа Майор. Слагам снимки веднага. http://www.flickr.com/photos/21923976@N02/sets/72157603488466180/
Иначе много ми хареса стената, повече от миналата година.
clara защо ли не ме учудва факта че винаги нашите ще направят проблем за каквито и да е документи. Искам да те питам нещо свързано е с документите. Относно паспорта за беба, какви документи се изискват в бг за да се направи и знам, че за пътуването до бг също се изкарват документи ама какви? Супер е, че растете толкова бързо, дано малката душичка не я е боляло много от ваксината.
GOYA колко много сте пораснали, пу пу да не и е уроки, ама голяма красавица ти е.
Бора никак не е лесно в бг, но и тук в Испания си има своите предимства и недостатъци.
kar4ita сигурно е много кисела, щом изниква и второ зъбче, дано по бързо изникне да не я мъчи много.
gaby_s радвам се че се завърна при нас, дано ти харесат снимките. Правени са вечерта и за това са малко тъмни, но пък това са възможностите на фотоапарата.
Това е за сега от мен момичета, отивам да почина малко, че на този стол се уморих доста.  bouquet
Момичета понеже нямам възможност да изпратя на адрес картички ми се искаше да ги изпратя поне по емейла, но проблема е че ви зная емейлите.

Последна редакция: вт, 18 дек 2007, 17:21 от mimky

# 73
  • Мнения: 811
Вал,благодаря за хубавите карти4ки и пожелания.Карти4ката за Криси виси на елхата ,сега като си дойде от градината няма на4ин да не я забележи и да иска да я сваля  Grinning Wink
Весе,твойта карти4ка беШе любимата ,нали пееШе...Е,ве4е не пее,но затова пък разу4ихме механизма и  Mr. Green.Докато се усетя я докопала и развалила  Sad.Сега си стои "безмълвна",като останалите  Mr. Green  Grinning.
Марица,къде се изгуби?ПиШи пове4е за вас  Praynig.Как е Ани?Целувки и да се от4етеШ скоро и само с хубави новини  Heart Eyes.
Пак сте писали много,сега Ще 4ета  Wink.

# 74
  • Мнения: 409
Здравеит.нямам много време да по6а Blush ,но си ви 4ета редовно Peace.Клара мале като те 4ета все едно аз го пи6а като си бях в Бг Laughing.Наистина голяма лудница бе6е с паспорта и сас вси4ко Close.Взе ли си 200 лв?Отива6 с акта за равдане на малката в Социални грижи ,намира се до рампата на пазара малко познагоре сре6то една децка градина,в една сива ка6та.Не ги зпускаи все пак се дават на родено балгар4е.Мими и аз сам на са6тото мнение за магазините и отно6ението кам нас Peace.Мал4о ка6ля ве4е ми писна #Cussing out,и аз като бари няма оправия.Добре до6ли на новите мами  bouquet.И 4естито на вси4ки които имаха поводи за разнуване  bouquet.Посе пак 6те се вклу4а отивам да гладя малкия докато спи Flutter

Общи условия

Активация на акаунт