Allí van leyes do quieren reyes - España

  • 24 782
  • 299
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 248
Mimky,Мимиии,Габи_с,Карчита,Бора,Вес,Friky,Cлара,Мария_Илиева tooth  Hands Clap Flowers Bouquet Hug Hug-много благодаря за прекрасните пожелания.
Мимиии,купона-спокоен,по домашно му,само дето днес сам малко заспала!Завиждам ти за снега, уж не сме толкова далеч, но тук няма 33uu
 Mimky,и на мен ми се струва че тази година стената е по-идейна, но няма да стигна да я видя на живо,така че благодаря за снимките.
За БГ документите,само да споделя че като се прибирахме преди 2 месеца,в паспортното ни обясниха че като членове на ЕC,нямаме нужда от международен паспорт,за пътувания вътре в ЕC-освен това го пробвах, и не съм показвала паспорт на връщане.
Бора,не се знае къде и е късмета на дъщеря ти-все пак има доста хора които успяват и в нашата родина.И в същото време има и такива които не успяват да се адаптират тук-не искам да те отчайвам ,в никакъв случай,но да си продадете апартамента,за да дойдете в Испания-трябва да сте сигурни и готови на жертви.Желая ти успех thumbsup
Friki,радвам се че си получила картичката ми,взех да се притесневам че някои картички са кривнали по пътя. Rolling Eyes
Вес, лаптопчето е супер,ние също много се чудихме дали да е win. дали мак...накрая обаче надделях аз с XP,защото навсякъде е пълно със програмки за XP,и реално не съм плащала за нищо-да живее пиратството!Но вече трябва да прецениш ,ако ще го ползваш с XP-заслужава ли си разликата в цената.Ако ти върши някаква работа, кажи и ще ти пратя параметрите на нашия и цената ест. newsm78

Последна редакция: вт, 18 дек 2007, 18:31 от tonita12

# 76
  • Мнения: 200
Здравейте момичета, да се отчета и аз.
Влизах за малко чета ви и бягам, нямах време да пиша. Малкия много ми боледува.Бяхме с Бронхеолитис, два пъти ангина, сополите не ги броя. Каквато и инфекция да се зададе ние сме с нея. Аз изкарах курсовете и сега съм в търсене на работа.
Днес бях на ентревиста. Направо изпаднах в нервна криза като ми казаха,че със съртификадото не мога да работя. Да съм отишла в естранхерията да ми дадат трахета де резиденция. Не са виждали хората такъв документ.
Много съм бясна. Чудя се дали да не пусна денунсия.

Целувки на всички!!

# 77
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 369
най накрая да се вклу4а и аз
не мога да насмогна, току , що се връщаме от разходка
моми4ета търся една активна гимнастика на фишер прайз за малкия и не мога да я намеря, много ме е яд
виждам 4е вси4ки сте добре и ве4е сте в празни4но настроение
за кръщенето беше голям смях с кръстници холандци дето нищо не разбират, попа говореше на руски какво да ви кажа, когато беше с гръб към тях те се заливаха да е хилят когато беше с лице супер сериозни,много добре мина позабавлявахме се, да не говорим 4е попа реше 4е ще кръщаваме бебо
гоя малката е невероятно сладка копие на мъжа ти е
клара скоро питах за вас голяма е станала момата и ние растем, както се орди най малкия тук сега май е най големия 6500 и 63см незнам с тия размери на къде сме тръгнали, ама да ми е жив и здрав
ве4е не иска да се вози в зимната коли4ка иска да гледа много е лубопитен кажете какво да правя, малък е още за сията
асто ми прати менсахе прекарва си 4удесно тук забавлява се и може би в 4етвъртък ще се видим, желаещите казвайте малко по късно ще дам подробности
ето ви нови снимки на мал4о
име bebeoktomvri
parola sladkimami
имах още много да пиша но нямам време

# 78
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 369
ето ни и нас

# 79
...не се знае къде и е късмета на дъщеря ти-все пак има доста хора които успяват и в нашата родина.И в същото време има и такива които не успяват да се адаптират тук-не искам да те отчайвам ,в никакъв случай,но да си продадете апартамента,за да дойдете в Испания-трябва да сте сигурни и готови на жертви.Желая ти успех thumbsup
Аааааа аз не съм искала да продавам нищо...просто нямам избор. В момента тече дело за делба и тъй като е много ясно че няма да може да го изплатим в краткия срок в който си искат дела, просто ще се наложи да го продадем...така, че "няма не искам" Confused А никой не знае къде му е късмета, но да си седи и да се самосъжалява ми се вижда тъпо...по-добре да се направи нещо, а дали това нещо ще е правилно или грешно, нито може да се предвиди, нито е нужно.  Wink Тук хората съвсем са изчаткали - съвършено непознати хора си съскат сякаш са заклети врагове... Не очаквам като отида в Испания да ме залее океан от любов, но се надявам че там хората се държат просто нормално. За сега се готвя да се заровя в учебниците и да понауча езика, пък нататък...каквото сабя покаже Laughing

# 80
  • Мнения: 1 271
Първо да честитя рожденният ден на тонита!Да си много усмихната и много късмет ти желая!

ANETT , много сте порастнали и ставате все по хубави и чаровни.За сядането- Елеана седна на 3 месеца в количката-на консултацията казаха, че щом е жилаво детето няма проблем.Сега вече е на почти 7 месеца и вече се опитва да прави стъпки като си стой на крачетата.Сама се изправя като се държи за нещо.То си е до дететенце, ако иска да седи, можеш да го слагаш отначало за окола 5 мин. и после да прилягва за да не му се уморява кръстчето.Явно и вие се развивате със скоростта на светлината.


mariposa , нали преди си амала резиденция за работа-след като я смениш с този сертификат, то си пише в самия лист, че е с право на работа-те да не са слепи да го прочетат.

ROZI24 , защо не пробваш с нещо хомеопатично, да не се претовари организъма с толкова сиропи и антибиотици

mimky , стига с тия диети, яж по разнообразна храна и повече плодове, сведи храненията до 3 пъти на ден и през другото време хрупай сурови плодове и зеленчуци.Ще видиш колко бързо ще се регулираш.



Bec , две операционни системи могат да съществуват на един компютър-просто трябва да намериш някой , който разбира повечко от машини да ти ги настрой, за да не се блъскат.Дори е много готино, например един познат има Уин и Линукс, аз го правих и до момента не се е оплакал от никакви аномалии.Обаче пак ти казвам не се доверявай на случайни хора, това настройване си иска знание.Иначе за компютърчето какво да ти кажа, аз ако нямах, щях да си го взема, много добри параметри са.

Хайде че се отплеснах-до скоро и да се подготвяте с пълна сила за празниците.

# 81
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 369
уф мъ4их се мъ4их се да си намаля една снимка за аватар и не можах може ли някой да ми помогне

# 82
  • Мнения: 1 271


ако ти трябва още по малка кажи тази е 130 пиксела

# 83
  • ES
  • Мнения: 2 172
Здавейте момичета,

Ние сме добре. Няма болести, да не ни чуе дявола, поне за сега. Но и Мите е домашно пиле, не ходим на гуарде.

Боре, защо толкова песимистично звучиш? Ако наистина ви е толкова теко  в БГ, значи няма да имаш проблем да не те дразнят трудностите тук. При мен не беше така и на няколко пъти съм си събирала багажа да си ходя в БГ.

Честит рожден ден на патерици на Тонита. Желая ти крепко здраве и щастие, нека ти се сбъдне най-съкровеното желание.   bouquet

Марипоса, ти си се появи  Hug . Абе за тия серификадос знаете ли, че и аз чух нещо. Наш познат отива в Оранж да си прави контракт и да си вземе телефон либре. Обаче му казват, че с тия сертификати вече не върви, от 18/11 имало промяна в закона за чужденците и сега пак връшали комунитарните тархети.  Shocked Гледах в нета, аз ли не видях, но такава промяна не видях. Вие да сте чули нещо? Марипоса, ти нали си в Оранж имали такива изисквания във вашата тиенда? Сега ако трябва пак на нова сметка тая лудница със смяната на документите.... Crazy И пак на нова сметка такси. Или момичетата да не са знаели в Оранж, ама както са се изказалил, излиза, че са по-наясно и от нас. Мен това със сертификата ми се случи миналата година в Асиендата, не го признават, защото на него пише, че не е документ, удостоверяващ самоличността на лицето, трябва и паспорт. Е, ама не. Испанците са хора, които признават формата пред съдържанието. След като сменят такъв документ би трябвало полицията по надлежен ред поне в държавните учреждения да сложи обява ли, известие ли за промените в документите.

Анетт, ама вие много сте пораснали, малеее вече сте джудже на дядо Коледа даже. Пу-пу да не му е уроки, голям сладурко!  Heart Eyes

Клара, какъв проблем са ви правили за паспорта на малката? Нашия даже не сме присъствали там. Но сега са затегнали положението. Вче паспорти на деца (а може  на възрастни) с пълномощи и подписани пред консула заявления не се правят. Който няма документ - само с пасаван. И всичко в БГ. Ако не можете да си идете в БГ, паспорта може да се направи служебно и от бг консулство, кето струва повечко и тарда поне 9 месеца. Някой беше питал за консулството ни в Барселона, аз не знам да има такова. Единственото е само в Мадрид.

Рози, правилно са ти казали, оставяй ги тия антибиотици. Една позната от прекомерната им употреба астма хвана. Опитай с бабини лекове. Затопляй гърдичките с компрес (мас и сода ми слагаше майка), давай мед. В една по-предна тема една случайна мама беше дала една рецепта с аклохол даже, но в малки количества няма да навреди. Мите си близва понякога винце от моята чаша, нищо му няма.

Хайде, че стана много дълго и няма да го прочетете.  hahaha

# 84
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Едно вечерно здрасти пак от мен Mr. Green, тъкмо приключих с поредното правене на багаж, утре пак на самолета и у швейцарско. Слава богу само за няколко дни. Хубавото е, че ребахите там са точно по това време  Party Money, и ще има обикаляне на магазините докато съпругът уговаря условията. Както се очертава, май ни чакат още 2 год. там.  Crazy

Мимки, това пред кой Корте инглес е?  newsm78 На централния на Сол бяха само лампички и разни украси пак от лампички и шуми Laughing, но не видях такива цветни фигури... А за пласа майор ми се струва че тази година е много постно, поне миналата седмица. Предишни години имаше повече магазинчета и разнообразие, сега само дядо мразовци, перуки и разни такива. А Белен тази година е на Сибелес, но още не съм ходила да гледам.

Фрики, имаш нов подпис, виждам  Sunglasses, кой е този господин (колко съм невежа, нали Laughing)

Алест, догодина специално за Крис ще има бронирана картичка  Joy, за да се задържи повечко. А Криси какво беше избрала на прощъпулника?

Марипоса, дано се оправите бързо, че тези болести са мъчение и за децата и за майките  Praynig.

Анет, много е пораснал Алекс. На мен ли ми се струва, или е лизнат на челцето?

Бора, тук наистина го няма това озлобление като в Бг, но безпаричието винаги е било основна причина за много конфликти.  Confused

Силрай, аз също съм имала на компа ми уин ХП и линукс суси, и всичко беше тип топ докато не ми омръзна и разкарах линукса Laughing. Но просто не съм чувала и не познавам никой, който да е пробвал ХП с Мак newsm78. А ако на синовете на Габи им се занимава, може да пробват да си инсталират Хп на техния мак, така ще си спестят купуването на нов портатил. А пък аз ще имам инфо от първа ръка  Twisted Evil Laughing

А да ви се оплача, аз днес как съм се ядосвала с една страница за билети Close. Едни наши познати ще идват тук за празниците, и искаха да им купим билети по интернет, а те да ни дадат парите като дойдат. В атрапало.ком имаше добра оферта за бг еър, въвеждам данните, минавам всичко и точно като трябва да потвърдя, ми пише, че билетите вече ги няма Close. И така 4 пъти, за различни дати - полета просто изчезваше. И ме насочваше към други полети, разбира се, по-скъпи. Излишно е да казвам, че като звъннах на бг еър, цената беше убийствена. В крайна сметка, от румбо.ес откъдето купувам почти винаги, си ги купих на нормална предколедна цена. Само като се сетя за изгубените 2 часа сутринта, още ми се вдига кръвното.  Twisted Evil

Иначе, поне едно хубаво нещо - успях да си направя нов акаунт в един торент тракер, че вече 2 пъти ми го трият - тук нета прекъсва понякога, и като тегля нещо, вземе че прекъсне, и хоп, тракера отчита че съм спряла сийдването Close, и след 3 предупреждения акаунта ми заминава.

# 85
  • Мнения: 1 271
Bec , ще се поразровя за повече инфо относно твоя въпрос, но си мисля че не би трябвало да има проблем, е може би ще се наложи да се поореже малко Уин-а, защото и Мак-а си е тежък, ама то махат само това, което не ти е необходимо.
Найстина ако децата се навият да пробват на техния ще има информация от извора.Още повече че ще могат да кажат какви кусури има при една такава плетеница.
А относно торент тракера, с риск да се сметне като реклама, но надявам се скоро, да се възстанови streamzon.es , имахме някакъв проблем със сървара и сега сме на собствен такъв.Когато го пуснем ще ви пратя по една покана, там няма да имате проблем с триенето на акаунти.  Sunglasses 


gery_to и аз чувам от тук от там, че това с тези сертификати се е оказало огромно фиаско.Аз все още съм си със старата резиденция и не знам кога ще я сменям, но ако има възможност ще си подменя пак с тархета.Тия хвърчащи листове....абе не си е работа.


# 86
  • Мнения: 1 128
Тези сертификати ми се струва на мене, че няма много дълго да ни вършат работа, ще трябва някакви пак тархети да измислят.Не е нормално официален документ без снимка.Когато си го правих изрично споменах за проблемите пред трети лица.Казаха ми, че решението е легализирано в REAL DECRETO 240/2007, ако искам да си го импримирам или да го казвам на тези който ми правят проблем.Досега не ми се е случвало, но е истина, че винаги съпровождам сертификата или с българската лична карта или с паспорта.
Вес, тоз така съблазнителен господин се казва Jonathan Rhys Meyers. Ако не си гледала Match Point на Уди Алън, гледай го и ще разбереш Mr. Green

# 87
  • Мнения: 50
 BlushЗдравейте!Знам,че не е това мястото,където да питам,но ме заболяха очите да търся къде да вмъкна въпроса.Въпросът ми е от къде в Испания мога да си купя форми за сладки/елхички,камбанки и др.Търсих,но няма никъде.В краен случай ще опитам с шаблони,но ще ми отнеме много време.Другият ми въпрос е от къде мога да намеря шприц Rolling EyesВ каталога на VENCA има от INOX с много форми,но ме е страх да поръчвам вече от там.Направих няколко поръчки и нищо не беше като хората.В каталога е едно,но това,което получавам друго.Ще съм Ви много благодарна,ако ми помогнете!!!!!! Praynig

# 88
  • Мнения: 1 818


Вес,ние отдавна сме с двете оперативни системи Mr. Green и за сега нямаме проблеми.Стоян иска портатил с Уиндоус за работа...като ходи насам-натам...да му е по-лесно...Преминаването от едната на другата става лесно.Уин-а го използваме сравнително рядко-за някоя и друга игра ,няколко образователни програми за Давид вървят само на Уиндоус,сайтовете ,където може да се гледа бьлгарска телевизия на запис също са само за Уин.Но аз лично отвикнах да я ползвам тази оперативна система,защото кирилизиращите програми ме бавят  Mr. Green а с МАС-а ...цък,цък в горния десен ъгъл на иконката....и готово....Не мога да ти обясня нищо подробно ,че никак ме няма с компютърните термини,но момчетата могат да ти обяснят как се разделя твърдия диск на две,за да се исталира втората оперативна система...ако искаш на лични за да не товарим темата  Hug

Фрики,от един отбор сме! Hug Пиши по-честичко!

Марипоса, липсваш ни!Къде се изгуби!Пиши как са момчетата!А за работата ...дано всичко се нареди...стискам палци!Както казва Гери,остава пак наново документи да подаваме и на опашки да се редим.Да ви кажа ние сме нямали проблеми със зелените листи.Гого записа дистанционно със този документ/при този вид обучение е задьлжителна резиденцията/.Дани нааправи аутономо със зеления лист...алта му направи ха в Сег-социал паак само с този документ  newsm78 Не знам,може би не навсякъде са запознати с реда newsm78

Мимиии,какво да ти кажа за хората тук.Различни са-с де думи.По-културни,по-усмихнати,по-спокойни.За първи пьт се чувствам като европейка в Испания.Все още не съм срещала бьлгари /а така ми се иска/ На всякъде-в малките магазинчета,кафенца...в квартала...сме като част от общата маса чужденци...е-е  не сме русички и роззовички като някои ,но....Аз и в един от предните си постове бях писала,че арабските магазини,които бяха на почти всяка улица в Елче,тук се смениха от английски,ирландски и френски такива.Вчера сутринта като оставихме малкия в училище седнахме да пием кафе с Дани на крайморската алея/изгрева беше изключително красив/,ами собственичката на заведението трудно говореше испаански...но за сметка на това пък ни сервира типична английска закуска...Прави ми впечатление като вземам Давид от училище,че и майките са различни...по елегантни,по добре облечени,малко по-височки  Mr. Green 

Мимки,наистина е много красива стената...Хубави снимки!

Рози,и вие ли сте болнички....Опряавяйте се бьрзо!

Анетт,ще го изям този малък,сладък Алекс! Heart Eyes

Криспин,провери по фератериите.Аз си взех много хубави формички/cortantes/ и накрайници от една фератерия тук.Има една верига магазини за дом. джунджурийки-Casa ...http://tiendascasa.es/ и там има много интересни.В краен случай от някой 100-песетник можеш да си купиш пластмасови.Ето ти и два on-line магазина за друг път...  http://www.todoparatucocina.es/      http://www.clubcocina.net/tienda/     И аз тьрся под дърво и камък сладкарски боички....но нямам време да поръчвам по НЕТ-а вече

Бора,Тонита,Алест,Силрай  и всички момичета,които не съм споменала Hug Hug Hug Hug Прегръщам ви!



# 89
  • Мнения: 350
Добро утро момичета! Вчера тъкмо бях завършила поста си и за малко излезнах от стаята и моя мъжжжж взел че ми затворил страницата, а бях написала доста. Щях да го  #2gunfire, но така е борбата е голяма за компа.
tonita12 радвам се че са ти харесали снимките, наистина е голяма красота.
mariposa добре се завърнала при нас, това с сертификатите е много неприятна история, мъжът ми трябва да сменя резиденция догодина януари и тогава ще видим дали остават прословутите сертификати или ще са тархети.
ANETT колко сте пораснали пу да не му е уроки, но си е голям сладур.
Бора звучиш много скептично настроена, не че ме учудва положението в бг е направо плачевно, но и тук също не е лесно.
silrai мила аз това си и правя, понякога ям даже само 2 пъти на ден и през останалото време на плодове, горкото ми бебче само с мандарини го тъпча. Joy Дано като се роди да не е заприличало на мандарина. Joy Това в кръга на шегата, а сега сериозно. На плодовете много наблягам и за сега за почти месец от последната консултация съм качила 2 кг. Дано не напълнея много по празниците.
gery_to това с тархетите трябва да се провери, но както казах и на марипоса мъжът ми скоро трябва да подменя, тъй че тогава мога да имам достоверна информация. Вие как сте подготвяте ли се за празниците?
Bec тези фигури са отзад на Кортинглес мисля улицата беше Пресиядос 3. Там правят шоуто и е много красиво.
Момичета оставям ви трябва да тръгвам за работа, днес ми е предпоследен ден, тъй че не трябва да закъснявам. Целувки и лек ден на всички.

Общи условия

Активация на акаунт