Каква ви беше първата кола??

  • 7 998
  • 114
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 589
1. Рено
2 Гранд Чероки
3. Опел
4. Мецедес
5. Мерцедес 
 Peace

# 16
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
WW Golf 2, 1.6 TD и от тогава имам слабост към тази марка.

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
Лада 1500.  Mr. Green Страшна машина. После като купихме опела ме беше страх да го карам. Мъжът ми ме подиграваше, че ладюхата съм я карала като Шумахер, пък ме е страх от Астрата.  Laughing
На татко беше лимузината, продаде я на село на един човек и все още я виждам понякога. Обичам си я де.

# 18
  • Мнения: 5 228
Рено 5, 1986 г.
Един от специалните ми спомени с нея е, когато се самозапали в най-голямото задръстване. Аз - млад шофьор, и без друго не можех да карам, вися в задръстване петъчно на канала, точно преди Синьото (софиянци знаят за какво задръстване става въпрос) и от таблото започва да излиза пушек. Отварям предния я капак, пушеци сериозни. Пламъци поне нямаше, само разни жички тлееха. Един таксиджия реши да ми помогне и така дръпна ръчната спирачка (не знам защо, не ме питайте), че я развали. Пък трябваше да ме бутат след това. Драма.
Минаха 10 години от тогава, но още като мина през Синьото ми замирисва на пушек.  Laughing

# 19
  • някъде
  • Мнения: 4 955
ауди 100 Peace не беше моя, а на баща ми

# 20
  • София
  • Мнения: 16 038
Таврия, ама и виках Запорожец - 1986 г. Купих я и бившият ме возеше. Имам книжка, не е подновявана, обичам друг да кара. Плаша се от камионите. Със сегашният сменяме колите през 2 - 3 месеца. Започнахме с Волво - 740 такси, Голф, Мазда,  Сузуки - такси,  Шевролет - такси, 5 - 6 Лади и Самари, Форд - 2 фиести, Сиера, Фиат Типо, 2 Мерцедеса... Само това си спомням. Само любимият ми Пасат не съм купувала. Само да не си помислите нещо - колите са от абитурентския ми бал на цени около 1000 рв. Купува, кара 2 - 3 месеца и продава. Не знам дали е хоби или болестно състояние. В момента, когато купи колата - на другия ден я обявявам за продажба в Гювеч. Едни пари се въртят за коли постоянно. Важното е оборот за днама, а печалбата не е интересна.

# 21
  • София
  • Мнения: 16 038
Забравих и 2 БМВ. Върхът беше червено БМВ, купено за дъщеря ми, когато тя беше на 15 год. Понеже можела да кара кола и тати решил да и купи. Моментално я засилих за продаване. Като се обаяждат за обяви вече ме питат - Вие автокъща ли сте...

# 22
  • София
  • Мнения: 5 074
Естествено, МОСКВИЧ newsm10 След това пак москвич. Е сега вече Опел, няколко пъти   bouquet

# 23
  • Мнения: 90
VW- костенурка, купена от татко през 1963, тази кола имаше антична стойност, за голямо мое съжаление той я продаде тази седмица, без да ми каже, може би защото знаеш че няма да му дам да я продаде. Страшно емоционално свързани сме с нея, имаме много хубави спомени с роднини и  приятели. На който кажа, че сме я продали не вярва всички свързват татко с нея (той беше маниак по поддръжката и) . Много плаках като разбрах, сякаш човек си беше отишъл, може и да е глупаво но така се чувствам. Обяснето от негова страна беше, че вече е стар и не може да я гледа как се разпада. Даде я на монтьора, който я е подържал 44г. Важното е че е в най-добрите ръце. Сега карам Пежо 307 много си го харесвам, но VW си беше моята детска кола.

# 24
  • Мнения: 782
Опел Корса 94та година. Много съм свързана емоционално с тази количка Heart Eyes
Направо я обичам като живо същество  Crazy. В момента имам нова кола, но все още не се решавам да си продам корсетката. Sad

И аз, и аз  Laughing

# 25
  • Мнения: 658
Форд ескорт-кармазъ Simple Smile

# 26
  • Мнения: 3 674
Вартбург....чисто нов модел   Mr. Green  Много бях горда... Joy Joy Joy

# 27
  • Мнения: 13
Форд Фиеста 1992г,това беше като взех книжка 2000г.

# 28
  • Мнения: 6 167
Старата жигула на татко.
Молех му се денонощно за тази кола, изплахак море от сълзи за нея, докато склони да ми я даде.
Никоя друга кола не съм желала толкова и никоя не е в състояние да ме накара да се зарадвам така,  както първия път, когато излязох на бул "България" сама с ладата, която беше на моя възраст.
Сега карам други коли - нови и лъскавки, но не ме трогват особено. Колите станаха просто вещи.

# 29

Общи условия

Активация на акаунт