За ходенето пеша при бременните

  • 14 311
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Казанлък(Бургас)
  • Мнения: 607
"ХОДЕТЕ ПЕШ.Трябва да доставяте кислород на бебето и да изхвърляте въглеродния му двуокис.ходете пеш поне половин час дневно,като дишате спокойно.След като не можете  да отидете извън града,на открито ,изберете си тихо местенце ,далеч от изгорелите автомобилни газове,в някой градски парк или просто в кварталната градинка.
  Ходенето е отлично упражнение за кръвообращението,за перисталтиката и за стресовите състояния."Мари -Клод Дьолае ("Аз съм бременна")

 
Ето и една статия:
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/1031/37/

Аз ходех много и се чувствах заредена с енергия.

# 16
  • Мнения: 2 131
Нали казват, че ако се ходи повече - особено в последния месец, раждането е по-лесно. Не знам доколко това е вярно, но аз ходех много и родих много лесно. Пък дали има връзка едното с другото  newsm12

# 17
  • Мнения: 141
Нали казват, че ако се ходи повече - особено в последния месец, раждането е по-лесно. Не знам доколко това е вярно, но аз ходех много и родих много лесно. Пък дали има връзка едното с другото  newsm12
не е вярно-като бях бременна с дъщеря ми у4их,работих,по изпити тър4ах-не се спрях,а раждах 3 дни.Толкова беше ужасно,4е не искам да си спомням.

# 18
  • Мнения: 1 335
Ооо ходенето при мен беше мнооого повче от 20 мин на ден, аз ходех часове - ходех си на работа до последно, даже се вясвах из офиса и като ми беше минал термина (преносих 6 дни). Ходенето си е супер полезно според мен, стига да нямаш някакви проблеми и да трябва да избягваш натоварвания.

# 19
  • Мнения: 1 335
Нали казват, че ако се ходи повече - особено в последния месец, раждането е по-лесно. Не знам доколко това е вярно, но аз ходех много и родих много лесно. Пък дали има връзка едното с другото  newsm12
Никаква връзка няма според мен, при мен напъните продължиха 30 минути (а ходех адски много)  Shocked ... не беше лесно  #Crazy

# 20
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Аз пък искам да се разхождам, ама не мога Sad Може би нося ниско бебето, но в последните два месеца при всяко движение усещам прорязване в мехура и направо съм се обездвижила. Не знам как ще родя, но дано имам късмет и липсата на движение да не ми се отрази Praynig

# 21
  • София
  • Мнения: 3 679
Аз се разхождах много- сама, с мъжлето, с приятелки...
Казват че така уж ще родиш по- лесно Hug

# 22
  • Мнения: 2 011
аз не се спирах просто,бях все по улиците,особено като се сетя че после с месеци ще съм предимно вкъщи и веднага хуквах да наваксам  Laughing  качих много малко кг,нямах никакви болежки и съм сигурна,че движението допринесе много за това,така че ходете,движете се,щото после трябва да се съобразяваш с другото човече кога да излезеш

# 23
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
движение му е майката
колкото повече толкова повече Simple Smile както казва мечо Пух

# 24
  • Мнения: 405
К'ви 20 минути, то това е за пенсионери, не за бременни  Joy
Аз по цял ден бях навън, ставаше ми лошо в градския транспорт и си се придвижвах пеша из София. Говоря за километри и часове.
По-късно разбрах , че имам ниска плацента, и ме ограничиха до половин час, направо щях да се побъркам  Shocked

# 25
  • Мнения: 2 677
Непрекъснато ходех! Дори в последните два месеца, когато ми беше адски трудно, поради притиснат седалищен нерв, пак не се спирах!

# 26
  • Мнения: 146
Ако се чувстваш добре - ходи си. Ходенето не вреди, а ако е и на чист въздух още по добре, пък ако си измрънкаш и масаж после.... newsm10 smile3503

# 27
  • София
  • Мнения: 1 020
И аз да се присъединя към останалите - Ходенето пешА е супер полезно.Аз сега в деветия месец не се спирам, всички ми викат че ще родя по улиците. Имало е случаи сутрин излизам вечер се прибирам! Е сядам по заведения, но не е като да си легнеш вкъщи. Надявам се и да родя лесно!
Да наистина не препускам бързо, но и не мога.

# 28
  • Мнения: 1 432
Аз се скъсах от ходене,първо пе6 до работа и обратно , после след 6ия месец такива преходи съм правила.....Събирали са се по 6 часа набиване на крак.Чувствах се прекрасно  WinkДори мъжа ми не ми смогва6е,когато се разхождахме заедно,винаги трябва6е да приседне на някоя пейка за отдих  Mr. Green

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
То моето де да беше само ходене ...цяло лято спринтирах след малкия.
Като цяло ходенето само би ти помогнало,не вярвам да ти навреди. Peace

Общи условия

Активация на акаунт