Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 6

  • 13 437
  • 289
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 2 282
И аз живея с мисълта, че Еличка има АБКМ, само на основата на появяването на обриви при опитването на продукт с каквото и да било млечно съдържание. Принципно на 6м. правя проба със сирене - козе или овче, ама малко по-рано все се случва някой по грешка да даде нещичко, та съм наясно - още реагира. Готината ни педиатърка, която за жалост вече не приема, все ни казваше, че няма полза да ходим на алерголог, а е по-добре просто да избягваме тези храни и да проверяваме от време на време. Сега вече ми е крайно време да я пускам на ясла и се чудя дали все пак да не направим някакви тестове... чувала съм, че има кръвни тестове, демек изследват кръвта, а не пъхат алергени в детето ти. А иначе само за да направя кеф на лекарката и да види реакцията, не искам да давам мляко на Ели.
Апропо, абсолютно същия обрив на бузите го преборихме с "Атодерм П-нещо си" на Биодерма - скъпичко, но много ефективно.

# 271
  • Мнения: 254
Аз на драго сърце бих опитала с хомеопатия, но в лекарката, при която искам да запиша Симона ще приема деца чак април, защото е пранатоварена с пациенти, а държи всички деца записани при нея да ги познава и да си ги следи.

# 272
  • София
  • Мнения: 12 254
  Значи погледнете инфо тук за яслите и ДГ - http://www.kg.sofia.bg/kg/home.nsf/0/E48F763C6FC845AAC22573B2004 … CFB4?OpenDocument
  Това е само за София и за ДГ и ОДЗ, тоест Дг и ясла, не важи само за яслите.
  От тази година вече не важат молби подавани предходните години, и класирането и записването е само по интернет. Така че мамата която беше писала за декември миналата година, да знае че задължително трябва да подаде отново молба. Има и темичка по въпроса в Нашите деца. Приема е септември.
   

# 273
  • Мнения: 700
Den1s,виждам,че си от Пловдив.Аз до скоро живеех там и мога да ти препоръчам най-добрия хомеопат за мен.Може да пуснеш и в търсачката на форума и ще ти излязат само добри мнения за нея.Тя е класически хомеопат,а не от тези,които успоредно с хомеопатията изписват и всичко друго,включително и антибиотици.Казва се Любомира Филева и искрено ти я препоръчвам.Жалко,че и аз не съм в Пловдив да си заведа детето при нея за този обрив.

# 274
  • Мнения: 254
Бунгичка, аз съм се насочила към д-р Недева. На мен много ми помогна по време на бременността и имам много познати, чиито деца не са се докоснали до лекарства благодарение на нея.

# 275
  • Варна
  • Мнения: 758
Косара също някъде към годинката получи нещо като лишеи и пъпчици по лицето и по някои сгънки. Докторицата каза, че било гъбички и ни изписа Елоколм. Аз му прочетох упътването и реших да отида при хомеопата. Той каза, че било Атопичен дерматит, изписа и няккави кристалчета и ни даде няколко тестера Excipial lipoderm. Като ми свърши я мазах с това на Тайс. Макар и бавно се отървахме. Като стана на 1,6 г. бяхме на гости на свеки и 2-3 седмици карахме само на плодови млека, белтъци и краставици и пак и загрубя кожата по бузите, предната част на краката под коленете и от лактите до китките. Върнахме се, намалихме млеката, спряхме белтъците, мазахме се с Excipial-a и се оправи.

Да се похваля за яслата. Последно ходи на 27 декември и после чк на 7 януари. Първите 2 дена до обяд, следващите 3 с преспиване. Първия ден 4 часа висях в едно барче и чаках да ми звъннат да си я взимам. Даже като стана към 2,30ч. минах под прозорците, защото реших, че са ми изгубили телефона и затова не звънят  Joy Заспивала си без проблеми  Simple Smile
Сега сме си вкъщи, защото в събота я вдигнах от земята за ръцете и и се измъкна някаква кост на десния лакът. Наместиха я, но трябва да се пазим известно време.

За яслите е най-добре да се проверява на място. В нашата например директорката ми обясняваше да подавам молба като навършим 2 г., защото групите им били с деца на 2-3 г. С хиляди уговорки ни приеха молбата миналия януари, но ако не бяхме с връзки можеше и да ни отсвирят.

# 276
  • Мнения: 2 467
искам да ви питам нормално ли е бебе почти на 11месеца да се буди по 3-4 пъти през нощта...

Нормално е. В период на зъбоникнене сте. Отделно , че си и наваксва липсващото дневно кърмене през ноща.

# 277
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Като стана въпрос за пъпчици по бузките,да ви се оплача,че моят Макси има едни много ситни пъпчици,които не се виждат ,а само се усещат при допир,като по-суха и груба кожа.С цвета на кожата са обикновено,но понякога стават и по-червенки,около и по-малки са от 1мм в диаметър.Появиха му се миналата зима(значи около 2 месеца беше) и само сучеше.Предположих,че са от студа и започнах да го мажа с колд крема за бебета на Клоран.Тогава се оправи.Но тази зима му излязоха същите пъпчици,освен по бузките,но и по предната повърхнос на бедрата.Мажа го с колд крема отскоро,но все още ефект няма.Смятам да питам педиатърката скоро.
Абсолютно точно описание на нашите, само, че когато те се появиха беше лято...., та изключвам версията със студа. Съмнявах се за слънчева алергия, но зимата???? Сега съм наведена над мисълта за гъбички  newsm78 А, кремчето /Нощна красавица на д-р Тайс/, което педи ни изписа, не помогна и се чудя къде да го водя вече.
Пеш до скоро се будеше нощем по хиляди пъти, даже гърдите ми се разраняваха от сукане. От годинката насам положението е къде, къде по-добро 1 /два/ пъти.

# 278
  • Мнения: 700
 Ники,смятам,че не е слънчева алергия.Обрива там е тип urtika (зачервени,посредата с белезникава кожа,като при опарване от коприва)При гъбите пък има и сърбеж и пак зачервяване.И аз съм много учудена от какво ли може да е.Ще го водя на дерматолог.Казаха ми9,че в Бургас Бянова е добра.Ще видим поне какво ще каже,а и какво ще изпише.Ако изпише някакви кортикостероиди(каквото най-често се изписва за обриви)не смятам да ги взимам и сигурно ще го водя на хомеопат и без това др. месец ще ходим в Пловдив.

# 279
  • Мнения: 3 695
Ние включхихме в употреба ключовата дума "тити" за млекоцентралите.  bombs Голямо забавление е като я питам къде са "титите" и ме потува по блузата.  Laughing
Някой може ли да ми препоръча хомеопат в София, който се занимава и с деца? Може и на лични. Много благодаря!

# 280
  • Мнения: 336
Mомичета, не прочетох цялата темата, но понеже виждам, че се коментира козметика за суха кожа (най-често пъпчиците, които описвате, са изява точно на сухата, т. нар. атопична кожа), каквато има и моята буба, бързам да ви препоръчам А-Дерма. Използваме я вече половин година, случва да се появи такава обривна група, но минава много бързо с мазане два пъти на ден. Иначе се мажем всяка вечер след баня от главата до петите. Френска и доста скъпа медицинска козметика, която ми препоръча преди време педиатър, но и много качествена. Преди това третирах с Есципиал и Стелатопия - А-Дерма е къде къде по-добра.

п.с. Позволявам си да се присъединя към вас, макар година и 2 седмици да не е чак толкова дълъг стаж.

# 281
  • Мнения: 254
Стига бе, в днешно време над 40 дена се счита направо за дълго кърмене  Laughing Laughing Laughing

# 282
  • Мнения: 1 947
   За съжаление... Sad Аз още не се чувствам дългокърмеща, обаче - сякаш вчера започнахме. Simple Smile

# 283
  • Мнения: 700
Mомичета, не прочетох цялата темата, но понеже виждам, че се коментира козметика за суха кожа (най-често пъпчиците, които описвате, са изява точно на сухата, т. нар. атопична кожа), каквато има и моята буба, бързам да ви препоръчам А-Дерма. Използваме я вече половин година, случва да се появи такава обривна група, но минава много бързо с мазане два пъти на ден. Иначе се мажем всяка вечер след баня от главата до петите. Френска и доста скъпа медицинска козметика, която ми препоръча преди време педиатър, но и много качествена. Преди това третирах с Есципиал и Стелатопия - А-Дерма е къде къде по-добра.

п.с. Позволявам си да се присъединя към вас, макар година и 2 седмици да не е чак толкова дълъг стаж.
Благодаря Иглика, за идеята за А-ДЕРМА.Мина ми през ума за нея,защото я използвах ,през бременността ми беше много суха кожата и ми помогна.Даже и досега си ползвам само този гел,ще го пробвам и за мъника.Просто не бях сигурна дали е подходяща и за бебета и деца.

# 284
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Бунгичка после моля те сподели какво е станало при Бянова  Praynig

Иглика ще дадеш ли малко повече инфо за тази А-ДЕРМА? Това марка козметика ли е, или самото кремче се казва така? Сподели за да ходя и аз да търся  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт