Вишнев пай...

  • 2 352
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 418
   И аз знам една изключително лесна и много сполучлива рецепта.

   4 яйца
    1 ч/ч захар
    1 ч/ч брашно
    1-2 пакетчета ванилия
    вишни

    Белтъците и жълтъците се разделят.Белтъците се разбиват на сняг,като към края на разбиването към тях се прибавя 2/3 от захарта.Жълтъците се разбиват в отделна купа с 1/3 от захарта.Двете смеси внимателно се смесват,към тях се добавя ванилия и брашно,пак много внимателно.
   Тавата се намазва с маргарин и се поръсва с брашно.В нея се изсипва 2/3 от тестото.Слагат се вишни и се покриват с останалото тесто.Пече се на средна фурна,която не се загрява предварително.

# 16
  • Мнения: 3 830
Направих го най-накрая този вишнев пай по рецептата на Тина Рина. Стана страхотен. Пак ще правя тези дни, само да се сдобия с вишни Hug

# 17
  • Мнения: 3 830
   И аз знам една изключително лесна и много сполучлива рецепта.

   4 яйца
    1 ч/ч захар
    1 ч/ч брашно
    1-2 пакетчета ванилия
    вишни

    Белтъците и жълтъците се разделят.Белтъците се разбиват на сняг,като към края на разбиването към тях се прибавя 2/3 от захарта.Жълтъците се разбиват в отделна купа с 1/3 от захарта.Двете смеси внимателно се смесват,към тях се добавя ванилия и брашно,пак много внимателно.
   Тавата се намазва с маргарин и се поръсва с брашно.В нея се изсипва 2/3 от тестото.Слагат се вишни и се покриват с останалото тесто.Пече се на средна фурна,която не се загрява предварително.

Следващия път ще пробвам тази рецепта. Благодаря!  bouquet

# 18
  • Мнения: 5 001
   И аз знам една изключително лесна и много сполучлива рецепта.

   4 яйца
    1 ч/ч захар
    1 ч/ч брашно
    1-2 пакетчета ванилия
    вишни

    Белтъците и жълтъците се разделят.Белтъците се разбиват на сняг,като към края на разбиването към тях се прибавя 2/3 от захарта.Жълтъците се разбиват в отделна купа с 1/3 от захарта.Двете смеси внимателно се смесват,към тях се добавя ванилия и брашно,пак много внимателно.
   Тавата се намазва с маргарин и се поръсва с брашно.В нея се изсипва 2/3 от тестото.Слагат се вишни и се покриват с останалото тесто.Пече се на средна фурна,която не се загрява предварително.
И аз го направих,хареса ми,но следващият път ще направя на Селма варианта,защото не се внимава за външния вид на плодовете те остават по средата(моите вишни бяха от компот).А когато излязат на пазара пресните вишни тогава ще майсторя и вида на вишневия пай....
            Благодаря за рецептите момичета   bouquet   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт