Вишнев пай...

  • 2 357
  • 18
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 3 830
Нещо ми се е прияло вишнев пай, но никога не съм приготвяла сама.   newsm12
Смятам да се сдобия с вишните от един-два компота. Дайте някоя рецепта, плийс  smile3525 newsm17

# 1
  • Мнения: 1 440
Ммммммммммм...и аз чакам да видя какво ще изкочи, че звучи страхотно Crazy

# 2
# 3
  • Мнения: 3 830
Разкошно!
Благодаря, Лео   bouquet

# 4
  • Мнения: 5 001
А вишните,ако са от компот няма ли много да се разкашкат като се махат костилките?Как се процедира с тях?  Embarassed

# 5
  • Мнения: 7 474

Ако изпробваш някоя да споделиш резултата  Hug

# 6
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Нямам нито вишни, нито череши  Tired

Може ли с някакъв друг плод, знам че няма да стане същото , но така ми се прияде.

Харесах си рецептичката на Тина Рина  Money

# 7
  • Мнения: 5 001
Харесах си рецептичката на Тина Рина 
И аз ама не знам как да процедирам с вишни от компот......,а те са с костилки.... newsm78

# 8
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Харесах си рецептичката на Тина Рина 
И аз ама не знам как да процедирам с вишни от компот......,а те са с костилки.... newsm78


Не знам дали няма да стане ако извадиш костилките на вишните и ги наредиш отгоре, може и предварително да ги оваляш в галета, да не се деформират от топлината и да си пуснат сока..
 newsm78 #Crazy

# 9
  • Мнения: 5 001
Харесах си рецептичката на Тина Рина 
И аз ама не знам как да процедирам с вишни от компот......,а те са с костилки.... newsm78


Не знам дали няма да стане ако извадиш костилките на вишните и ги наредиш отгоре, може и предварително да ги оваляш в галета, да не се деформират от топлината и да си пуснат сока..
 newsm78 #Crazy
И ме е страх освен да не пуснат сок и да не се разкашкат......

# 10
  • Мнения: 3 830
Ми това е...дори да се разкашкат... Иначе трябва да чакам до пролетта и да си набера вишни, пък на мен сега ми се яде Wink.

Дори мисля. да им сложа малко лимонов сок, за да ми стане още по-киселко.

Този, който знам аз, се състои от два пласта тесто и между тях се намира плънката от вишни. Не знам рецептата за жалост...
  chef

# 11
  • Мнения: 375
  Мисля, че ще стане и с вишни от компот - разполови ги, махни им костилките и ги оваляй в галета. Успех!

# 12
  • Мнения: 5 001
  Мисля, че ще стане и с вишни от компот - разполови ги, махни им костилките и ги оваляй в галета. Успех!
Еее да си жива и здрава за уточнението...  bouquet

# 13
  • София
  • Мнения: 2 019
Правих вишневия пай на Тина-Рина.Ммного ни хареса, а как ухае докато се пече... Вишните са невероятно вкусен плод за сладкиши. Специално съм си направила за зимата вишни в собствен сос. Правя с тях кифлички, шоколадова торта... ммммм

# 14
  • под тепетата
  • Мнения: 9 364
Добре,че ме подсетихте  Simple Smile и аз заради пая на Тина -Рина си замразих вишни, а и в бурканчета сложих(като shoshi -в собствен сос).В неделя това ще ни е сладкишът!

# 15
  • Мнения: 7 420
   И аз знам една изключително лесна и много сполучлива рецепта.

   4 яйца
    1 ч/ч захар
    1 ч/ч брашно
    1-2 пакетчета ванилия
    вишни

    Белтъците и жълтъците се разделят.Белтъците се разбиват на сняг,като към края на разбиването към тях се прибавя 2/3 от захарта.Жълтъците се разбиват в отделна купа с 1/3 от захарта.Двете смеси внимателно се смесват,към тях се добавя ванилия и брашно,пак много внимателно.
   Тавата се намазва с маргарин и се поръсва с брашно.В нея се изсипва 2/3 от тестото.Слагат се вишни и се покриват с останалото тесто.Пече се на средна фурна,която не се загрява предварително.

# 16
  • Мнения: 3 830
Направих го най-накрая този вишнев пай по рецептата на Тина Рина. Стана страхотен. Пак ще правя тези дни, само да се сдобия с вишни Hug

# 17
  • Мнения: 3 830
   И аз знам една изключително лесна и много сполучлива рецепта.

   4 яйца
    1 ч/ч захар
    1 ч/ч брашно
    1-2 пакетчета ванилия
    вишни

    Белтъците и жълтъците се разделят.Белтъците се разбиват на сняг,като към края на разбиването към тях се прибавя 2/3 от захарта.Жълтъците се разбиват в отделна купа с 1/3 от захарта.Двете смеси внимателно се смесват,към тях се добавя ванилия и брашно,пак много внимателно.
   Тавата се намазва с маргарин и се поръсва с брашно.В нея се изсипва 2/3 от тестото.Слагат се вишни и се покриват с останалото тесто.Пече се на средна фурна,която не се загрява предварително.

Следващия път ще пробвам тази рецепта. Благодаря!  bouquet

# 18
  • Мнения: 5 001
   И аз знам една изключително лесна и много сполучлива рецепта.

   4 яйца
    1 ч/ч захар
    1 ч/ч брашно
    1-2 пакетчета ванилия
    вишни

    Белтъците и жълтъците се разделят.Белтъците се разбиват на сняг,като към края на разбиването към тях се прибавя 2/3 от захарта.Жълтъците се разбиват в отделна купа с 1/3 от захарта.Двете смеси внимателно се смесват,към тях се добавя ванилия и брашно,пак много внимателно.
   Тавата се намазва с маргарин и се поръсва с брашно.В нея се изсипва 2/3 от тестото.Слагат се вишни и се покриват с останалото тесто.Пече се на средна фурна,която не се загрява предварително.
И аз го направих,хареса ми,но следващият път ще направя на Селма варианта,защото не се внимава за външния вид на плодовете те остават по средата(моите вишни бяха от компот).А когато излязат на пазара пресните вишни тогава ще майсторя и вида на вишневия пай....
            Благодаря за рецептите момичета   bouquet   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт