Коледата на вратата вече чука,ФЕВРУАРСКО бебче скоро ще е тука !

  • 16 241
  • 287
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 668
Браво за страхотната ни нова темичка - мерси на Изабелка!
А за хубавото заглавие - благодаря на Мария_М!

siroja - добре дошла миличка, надявам се при нас да ти хареса!

Аз да се похваля: вече съм си у дома! Взех си 10 дена отпуск (или поне тази част от тях която ми трябва докато ми пуснат болничния), в понеделник ще намина по някое време само да подпишем с колежката Протокола за приемане и предаване на документите, и да проверя за аванс  Wink Лошо се получава при нас, защото ще излезнем в майчинство около празниците и после 2 месеца нищо докато от НОИ ни преведат болничните... Но се надявам всички да се справим.
Благодаря на IVVI - за ориентира кога е датата на болничния. Смятам че тази седмица с доки ще го уредим и този въпрос.
А утре "мама кит" ще ходи да се подстригва, и после ще търся подарък за детската градина на госпожицата ни, защото ще ги събират в понеделник, а тържеството ще е в сряда. Най-лошото е, че нашата "кака" е неориентирана и не знае какво иска: досега беше "Костенурка Минджа" !, днес било китара, а сега вечерта и детски компютър! Пожелайте ми успех, и дано утре намеря най-подходящото от трите.
Доскоро и целувки от мен.  Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 1 671
Докато се наканя днес да пиша - и нова темичка! Много е коледна!  Grinning
Днес ходихме със свеки в Горна баня, прегледаха я и й предписаха разни прахчета и инжекции, но й казаха, че ако не отслабне оправия няма  Sad. Ние се поохранихме с тортичка по тоя повод  Embarassed. Милата, разбирам я, че не може на диета, пък и на нейните години как се свалят килца  Thinking. Ама като я боли крачето...
Иначе цял ден ми е нещо лошо и ме боли глава. В София шофирането в момента е истински ад. Мислех тези дни да свърша едни задачки, но се чудя дали да не поизчакам, че по цял ден се виси в задръствания  Twisted Evil. На всичкото отгоре сутринта половината улици не бяха опесъчени  #Cussing out. Хваща ме много яд за данъците, които си плащаме!
Гледам, че обсъждате праха за пране. Доскоро перях всичко на Блажко с Тео бебе и не слагах омекотител. Бях много доволна. Сега ползвам Персил сензитив и омекотител Силан за всички ни. Но бебка сигурно пак ще я пера с Тео бебе в началото.
За пампите - в началото ще си взема единички. Благун беше малко бебе (2.900) кг и ми вършеха работа през целия първи месец. Пък от майка, която се занимава с внос на пампи знам, че само Pampers New Born (тоест 1) е с един допълнителен слой. Сега ще си взема 2 пакета от тях (дори бебето да е по-голямо те ще отидат много бързо - в началото сменях по 7-10 на денонощие Crazy).
Благовест го завивам само с олекотена завивка у дома. Когато е на разходка имам дебело одеалце за количката.
И аз мисля като Роси за обличането при изписването. Благовест е роден октомври и не беше толкова студено, но сега ще помоля Митко да затопли колата предварително. Бебчето като се загърне с одеалце нищо няма да му стане.
siroja, добре дошла!   bouquet  bouquet  bouquet
За размерите - не се предоверявайте на изчисленията от ехографа  Wink. Ако го бях направила щях да родя секцио заради "голям плод" Rolling Eyes Мисля, че несъответствия до 2 седмици не са страшни. И при двете ми бременности главичката върви с 10 дни по-голяма, а в крайна сметка Благун беше чудесно малко бебе. Много от тези неща се обуславят генетично - при нас идва по линия на мъжа ми  Wink. Чак като питах свекърва ми тя ми каза, че и двете си деца е родила така, сега и при нас се повтаря.
Освен това миньончетата рядко имат големи бебета - природата мисли, че те все пак трябва да се родят  Wink. Аз също не съм особено едра, майка ми също, в нашия род всички бебета са малки.  Приятелката която писах, че е родила преди няколко дни секцио заради бебе 3.500 е много дребничка жена и наистина не би могла да роди такъв плод. Така че хранете си се спокойно и се наслаждавайте на ритничтата. Не е нужно да се роди 4-5 килограмово слонче, малките бебета качват много бързо грамчета.  Peace

# 17
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
 Здравейте и от мен!
Изабелка, поздрави, много ни е сладурска коледна темичка.а   bouquet
siroja, добре дошла при нас.

здравйте отново.Искам да ви попитам имали някоя мама която да е раждала сас секциум и какво ми е необходимо.извинете ме ако имам някаде правописни грешки оште не сам свикнала да пиша на балгарски  Heart Eyes
Когато публикуваш отговор има един бутон "проверка правопис"  Peace много  е удобен.  Wink Hug
За болничния: моят термин е 02.02.08 и ще излизам в болничен от 19.12.07, тогава се падат 45 дни до термин, без датата на термина. Peace
жаси, хубаво си се сетила да питаш за облеклото на бебо. И на мен ми е любопитно newsm78

Варненки, ние докато се решим да се съберем, то взе, че сняг заваля. Нали не сме отложили за неопределено време срещата?

# 18
  • Мнения: 6
При доктор Заимов.Интересуваме как се възстановява след това много ли е болезнено?

# 19
  • Мнения: 663
А утре "мама кит" ще ходи...
Това е моето прозвище от предната бременност Joy, сега съм нещо по-голямо, Пресиан ми каза преди малко, че съм балон. Rolling Eyes
 
  Нали не сме отложили за неопределено време срещата?

Май така се получи, никой нищо не казва, а другата седмица вече почват празниците.

 

# 20
  • Мнения: 674
Радвам се че харесвате темичката, искаше ми се да я променя изцяло,
но на този етап ще е трудно,напълнили сме я с много информация и
нищо неискам да трия засега.Сложих един примерен списък за необходимите
за болницата неща
,но го копирах от Ноемврийските мами и ако някой смята че
не е точен,нека допълни или промени каквото реши.

Някой се оплакваше от кашлица - да кажа че аз също имах суха кашлица преди време,
пиех Проспан акуд,разтворими таблетки,по 1 на ден.Помогнаха ми много  Peace
Правех си и инхалация с отвара от лайка,по няколко пъти на ден,мисля че и това даде ефект

# 21
  • Мнения: 23
много е готина новата темичка и много благодаря , че сте ми сложили синичко щъркелче , да добавя и още нещо , че съм на 24г. и това ми е първа бременност, а вече във Варна снега спря , много му се радвам ама винаги е за малко колкото да ни подразни. Привет и от мен на новите мами , чао за сега , че утре пак съм на изпит и вдругиден  Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 70
Запис и от мен
Ето тук може да изчислите и кога излизате в болничен
http://www.bg-mamma.com/site/component/option,com_wrapper/Itemid,38/

# 23
  • Мнения: 419
Невероятно готина темичка, браво на Изабелка и на Мария.

siroja, след секцио е нормално да те боли, та това си е коремна операция. Мен лично ме болеше много, но стискаш зъби и си траеш, няма начин. Само мисълта че си станала майка би ти помогнала много, ще видиш.
За моя списък за нужните неща за болницата и за бебка, съм ги преписала от декемврийките и мисля че няма смисъл да го повтарям, във всички отчетни са подобни.
Лека нощ!

# 24
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Браво на Авторите!Честита ни нова тема!
Добре дошла на   siroja
Варненки, ние докато се решим да се съберем, то взе, че сняг заваля. Нали не сме отложили за неопределено време срещата?


Тъкмо смятах да задам подобен въпрос  Wink А и ми прави впечетление отбора на варненскиге мами ръсте, което е похвално  Simple Smile

Аз  също се оплаквах от кашлица снощи, но днес откак си  купих този сироп "Хустагил" /с мащерка е/ , направо забравих за нея Simple Smile Не мога да повярвам Rolling Eyes , че ми подейства толкова добре и толкова бързо.Тази вечер ще му дръпна един хубав сън, ако нямам други болежки  Wink Ама вече много тромава се чувствам, бе мацки, пръхтя като локомотив, тежи ми тумбака и съм толкова смешна , като се опитвам да стана от леглото , като някоя пенсия съм newsm27 вие така ли сте?


# 25
  • Варна
  • Мнения: 617
Добро утро, поспаланки!
Гледам, че сте обсъждали облеклото на бебенцата при изписването. Моята дъщеря е родена зимата (05.11) и си беше доста студено. Освен бодито, беше облечена с едно плюшено костюмче, шапка и дебеличко портбебе (сложила съм го в албума). На изписването девера ми отиде да подгрее колата ни малко по-рано, защото таткото така се залепи за щерката, че дори си чудеше как ще кара  Joy . Сега за бебчо майка ми купи пак портбебе, но вече синичко (пак е в албума).
 За болничните, аз съм си вкъщи от 06.07.2007. Първия ми превод беше на 04.10.2007. След това в края на месеца пак имах превод и от тогава горе-долу около 20-то число все превеждат по нещо. Дано да са редовни, че с този заем направо ми прилошава...

# 26
  • Мнения: 942
Здравейте мами ! Hug

Браво за страхотната ни  темичка - мерси на Изабелка!  bouquet Коледно настроение лъха от първата страничка ,просто е невероятно Heart Eyes

Аз май отдавна не съм се включвала  Embarassed ама вие ще ми простите  Hug Редовно ви чета,ама за писане нещо не мога да се вредя,че малкото дяволче Ники не ме оставя Sad Имам чуството че сме влезли в някакъв бебешки пубертет  newsm78 Направо ни прави дивии щастливи  #Crazy Та като заговорих за малкото "чудовище" ето малко снимки от именния й ден http://niki06.multiply.com/photos/album/6 за тези който искатда  я видят в какво се е превърнала Simple Smile

..............................................................
За размерите - не се предоверявайте на изчисленията от ехографа  Wink. Ако го бях направила щях да родя секцио заради "голям плод" Rolling Eyes Мисля, че несъответствия до 2 седмици не са страшни. И при двете ми бременности главичката върви с 10 дни по-голяма, а в крайна сметка Благун беше чудесно малко бебе. Много от тези неща се обуславят генетично - при нас идва по линия на мъжа ми  Wink. Чак като питах свекърва ми тя ми каза, че и двете си деца е родила така, сега и при нас се повтаря.
Освен това миньончетата рядко имат големи бебета - природата мисли, че те все пак трябва да се родят  Wink. Аз също не съм особено едра, майка ми също, в нашия род всички бебета са малки.  Приятелката която писах, че е родила преди няколко дни секцио заради бебе 3.500 е много дребничка жена и наистина не би могла да роди такъв плод. Така че хранете си се спокойно и се наслаждавайте на ритничтата. Не е нужно да се роди 4-5 килограмово слонче, малките бебета качват много бързо грамчета.  Peace

Та и при мен с Ники горе долу същата работа Simple Smile Уж щеше да е голямо бебе а тя се роди 2.800 кг. ама искам да ви кажя че страшно бързо си навакса Simple Smile За първите 20 дена качи 700 гр.  #Crazy и сега като я гледа човек неможе да каже че е била едно такова малко сладко ангелче Simple Smile Така че и аз нямам доверие на тези ехографи,сега пак твърдят че бебо ще е голям,ама аз вече не им вярвам  Crazy[/color]

А щях да забравя Wink бебо стана бебка  Joy Ама ще видим накрая какво ще се покаже на бял свят  hahaha Дали ще ни изненада всички ? Важното е да е живо и здраво ,а за пола каквото дойте няма да правим рекламации я! Мойто си е и не си го давам  hahaha

Аз както ви чета редовно съм пропуснала инфото за Варненската срещичка  Embarassed Някой ще бъде ли така любезен да ме информира ?

Хайде стига толкова от мен засега  Hug Хиляди целувки по бременните тумбаци и весел и пълен с усмивки ден  Grinning

# 27
  • Мнения: 336
    Момичета имам си кумове. Снощи се съгласиха да са свидетели на подписването  newsm44. Така се бяхме спекли, че не мога да ви опиша. Лека полека всичко си идва на място и на 12.01. ще стана госпожа  Simple Smile.

# 28
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Честито jjoy! Всичко най ..... ти пожелавам!
А мен успяха да ме ядосат рано сутринта. Тъкмо бях позабравила изцепките от работа, но .... не за дълго. Поне мисля, че успях да поправя нещата. Сега остава да ми мине нервата  Close.

Варненските мами, ние наистина ставаме все повече. А за една срещичка какво ще кажете? Дайте идея за някой ден следващата седмица. Аз съм свободна и нямам претенции дали да е през седмицата или през почивните дни. Давайте, вие сте.

# 29
  • Мнения: 6
Добро утро на всички мами и от мен   love001

Общи условия

Активация на акаунт