Да се страхувам ли от залъгалката?

  • 1 148
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 593
ние не сме от дългосрочно кърмещите, но залъгалка давам от 2рата седмица - не пречи изобщо. (ние много не я харесваме така или иначе  Rolling Eyes)

# 16
  • Earth
  • Мнения: 1 952
И ние сме на изключително кърмене. По време на коликите ( края на първият месец ) захапа биберона. Не я харесва много и не ни пречи още да се кърмим  Peace

# 17
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
И аз в началото се страхувах от залъгалката т.к. не исках да го уча на "вредни" навици, обаче първата нощ след като се прибрахме от болницата беше нервен и не можа да заспи та от там се почна. За сега я ползва само докато заспи и сам си я изплюва.

# 18
  • Мнения: 1 117
Това бяха и моите притеснения в началото Simple Smile Все още се кърмим и искам това да продължи още . Залъгалката отказахме преди 15 дни , като имаше сополки . През тези месеци залъгалка пречеше по време на две-три кърмачески стачки и тогава не я давах , но като засмучеше палеца и се предавах.Времето със залъгалката не беше от лесните ни периоди с Боби.

# 19
  • Мнения: 92
Моето бебче не признава залъгалки, приспива се с палче в устата. В началото се борих с това, но като го видя спокоен и аз съм такава Laughing

# 20
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Ние ползваме залъгалка- нямам проблем с кърменето.

# 21
  • Мнения: 423
Не би трябвало да има проблем. Бебенцето е достатъчно голямо, за да направи разликата между това, което му пуска мляко и това, което не пуска нищо. Аз научих каката на залъгалка, когато беше на 3-4 месеца и започна упорито да си смуче палеца. Т.е. предпочетох залъгалката пред палеца, защото в един момент тя може да се махне дори насила, докато с палеца е доста по-трудно - той винаги е "под ръка". Но това е друга тема. Исках да кажа, че при нас залъгалката не ни попречи да се кърмим година и половина, а нея самата я махнах на 11 месеца. Сега дребния не ползва нито залъгалка, нито палец. Явно си задоволява сукателния рефлекс и гърдата му е достатъчна, всяко дете си е различно.

# 22
  • Мнения: 43
доколкото знам в началото бебчетата задоволяват сукателния си рефлекс(при някои по-слабо),след време ги"харесват"или предпочитат заради зъбките,или има друг момент на успокояване-когато са изморени,превъзбудени в такъв момент с нейна помощ заспиват,но те си показват-няма място за претиснение...пример с предпочитанията към храната,разл.сокчета и т.н,на залъгалката трябва да се гледа като на вс.друго нещо предлагано на бебчето

# 23
  • Мнения: 1 555
ЗАпочнах да давам залъгалка на Али когато стана на 3 месеца и досега нямаме проблем с кърменето, и определено е за предпочитане пред палчето !

# 24
  • Варна
  • Мнения: 252
Моята бебка в началото не признаваше залъгалка,но аз играех ролята на такава.И някъде след около 40-я ден започна да смуче биба ,но това изобщо не и пречи за кърменето.

Общи условия

Активация на акаунт