помощ - бебка падна от леглото

  • 1 379
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 978
Оф...да, всички май сме минавали...ама аз когато видях цицината на средата на челото и, вярвайте ми, че силите ми отидоха по дяволите.
Добре, че не бях сама, иначе как щях да я гушна не знам. ooooh! Embarassed

Беше на 1.5м. и се удари в ръба на масата.
От сестрите в яслата знам, че се маже с олио. Не вярвах, но го направих. Всичко изчезна за секунди и стана малка зелено-лилава Crazy точка.

# 16
  • Мнения: 766
И дъщеря ми падна от дивана на пода за пръв път преди 2 дни  Crazy
Аз се изплаших и то много, но мъжа беше много по шашнат от мен. В един момент го успокоявах него, а не детето  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 867
Следи за повръщане, безпокойство и плач.

# 18
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Голям стрес си е това.Моята дъщеря в седмия месец реши да прекочи
кошарата...това си е около метър...и това което ме уплаши е че падна директно по гръб.
И аз като теб се шашнах и понеже това стана малко преди сън се наложи да я събуждам после посред нощите за да видя за накакви сиптоми.Всичко с изключение на съвеста ми беше наред. Embarassed
Подобно нещо се случи преди 2-3 седмици,когато мадамата реши да слиза сама по едни стълби...изтълколи се като питка.....как не си пукна главата незнам....... Praynig
Убедих се че са много по жилави от нас.

# 19
  • Мнения: 745
много интересна тема!като  гледам май няма бебе,което да не е падало!това е неизбежно.най -важното  е майките да не шашкат.

# 20
  • Казанлък(Бургас)
  • Мнения: 607
Джули, не се тревожи мила  Hug Първият път се ужасяваш, но вероятно ще има и други  Wink
Следи за необичайно поведение и както вече са ти казали повръщане и сънливост - това е  Peace

PeaceНа всеки се е случвало. Wink

# 21
  • Мнения: 74
Камен (на 4м) преди една седмица падна от столчето за кола, което беше върху масата. Опитвам се да не мисля за този момент и за това какви можеше да са последствията.
Викнах Бърза помощ, те ни откараха в Пирогов. (Дано никога повече не ми се налага да ходя там)
Прегледаха го, казаха че всичко е наред и да следя за признаците, изброени по-горе.
Да, ама аз като съм параноичка и започна да ми се струва, че повръща повече и след 2 дни го заведох в Токуда (там е раждан) в Неонатологията. Прегледаха го с ехограф през фонтанелата и козаха, че няма нищо притеснително.
Четох в интернет, че ако повръща повече и признак за комоцио. Да, ама комоциото си се изживява, в смисъл не се лекува по някакъв начин, а трябва да си отмине.
Иначе той си е весел, смее се, плаче, всичко в реда на своето си поведение.
Така и не мога да разбера дали аз си внушавам за повръщането или наистина е така. Ще продължавам да го следя

# 22
  • Мнения: 93
 Може би няма бебе, което никога не е падало или да се удряло.Мисля че първия път е най-големия шок. Вече загубих бройката на моя хубостник колко пъти пада. В нас не остана безопасно място, където да мога да го оставя, за да отида до тоалетната дори. Където и да го оставях,все намираше начин да се удари. Наскоро взех една кошара  - реве вътре, но поне знам, че там дори и да иска не може нито да се прехвърли, нито да се изтъркули, нито да се удари. За сега това решение съм намерила аз по въпроса падане Simple Smile

# 23
  • Мнения: 127
спокойно де!!! Моя доктор казва че бебетата са като гумени и паднето при тях не е толкова страшно като при възрастните. Дъщеря ми е падала поне 4-5 пъти от спалнята, а също така се е изсулвала от стола за хранене и от най високото ниво я намерих отдолу по дмасата за хранене, ама така е като не я връзвам  Mr. Green

# 24
Благодаря на всички мами които писаха. Вече съм по спокойна, макар че като се сетя изтръпвам. Бебка е добре за сега. Същото весело човече си е. Смее се, играе си, бърбори си, даже и цицина няма. Хапва си добре, спинка нормално, не повръща,не забелязвам нещо ненормално ж поведението и за сега.  Дано всичко е наред.  Дано всички дечица са добре. Май наистина няма дете което да не е падало...и колкото и да внимаваш пак се случва.
  bouquet

# 25
  • Мнения: 750
Тогава всичко е абсолютно наред Simple Smile Приготви се за още много падания, просто са неизбежни..

Общи условия

Активация на акаунт