Tестове за отчитане на овулация-дайте ми съвет,моля

  • 3 027
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 294
тонита, проблемът с тестовете за овулация е, че те засичат повишение на FSH - хормонът, който предизвиква спукването на фоликула. По принцип, повишение на FSH = предстояща овулация, но има случаи, при които FSH се повишава, но по една или друга причина не настъпва овулация. Тоест, тестът е положителен, а овулация може да няма. Затова се препоръчва тестовете да се ползват заедно с друг метод за засичане на овулацията.

Иначе взимаш най-късия си цикъл, вадиш 16 дни и от този ден започваш да правиш тестове за овулация всеки ден, докато получиш положителен и после отрицателен (как го обясних само  ooooh!). Например, ако цикъла ти е между 36 и 46 дни, от 36 вадиш 16 дни = 20 и от 20тия ден на цикъла започваш да правиш тестове. Да речем, на 26тия ден имаш положителен тест. Правиш и на 27мия, ако и той е положителен, правиш и на 28мия. Един положителен тест, както и два положителни теста в два поредни дни, е нормално. Но ако имаш примерно 3-4 положителни теста, има някакъв проблем. Бавно и дълго е, но това е начина.

А спермограма правили ли сте?
Само да вметна - тестовете за О. засичат пика на ЛХ /лутеинизиращ хормон/, а не на ФСХ .
Обяснението се отнася и е вярно на ЛХ.
Може би е  Лапсус калами
Случва се Grinning
напълно подкрепям и при поликистозни яйчници в повечето случаи ЛХ е завишено , затова тестовете за овулация отчитат грешно овулация

# 16
  • София
  • Мнения: 2 381
Тонита, 2 г. е много време, поне според мен. Потърси друг д-р, явно твоят не може да ти помогне. Видях, че живееш в Испания. Нямам представа там какъв е редът. Момичетата са ти дали добри съвети.  Успех!  Praynig  Hug

# 17
  • Мнения: 1 248
Здравей Кя,наистина помогнаха ми съветите!
Тук в Испания проблема не е в докторите, ами че системата е много бавна-забавиха ме 1 год.,само с една цветна снимка...Днес ми казаха че имам час за февруари-ще се запася с търпение,да видя какво ще каже и новия док.,може да потръгнат нещата.
Весели празници и прегръдки
 Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт