Ако имате син и редовно го бият в училище...

  • 6 835
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 886
опция 1 Peace

# 16
  • Мнения: 984
Да, де не трябва, ама ти казваш, че постоянно го бият, т.е. това е процес, а не инцидент. Има огромна разлика от моментния скандал с бой и "постоянно го бият"

Опциите ти се важат. Нито една от тях не е решение.

Казусът има две страни, а айкидото и бокса, класната, нито ти лично, физически /като баща/ няма да решиш проблема, защото е комплексен. Има деца, които дразнят с поведението си и често са обект на всякакъв вид агресия, има деца, които си го търсят с предизвикателното си поведение, а има и деца, които бидейки със силно развито чувство за справедливост постоянно си навличат неприятности.

С една дума: зависи от това що за личност е детето.

# 17
  • Мнения: 1 470
Гласувах с първа опция.Това което съм виждала през годините,ме кара да мисля,че преди всичко еэ важно да защитиш детето си,след това другите деца...А насилието е комплексно...И трябва да бъде лекувано от цялото ни общество...


Но най-добрият начин според мен е реакцията на родителя,която трябва да бъде силна и на място...Имам в предвид,че не трябва да се оплаква,а отива и на учителя и на родителите заявяв,че тяхната няма да стане...Скоро го пробвах този метод,за средният ми син,и май работи...Докато мрънках,и все се съобразявах с мнението на учителката и на другите родители,моят син не искаше да ходи на училище,и все някой му взел нещо,все някой го тормозел...Един ден си дадох сметка че съм прекалено любезна май-и отидох при госпожата му с думите-Вижте какво,моето дете в детската градина беше уважавано,ученолюбиво,и все от първите...Дайте му възможнаст да се изяви в неговите си области,той е много добър в пиеските и пр.и пр....За да не иска да идва на училище,проблемът не е в него...И така нататък...Наистина го мислех,и бях твърда...Госпожата нищо не можа да каже...От тогава нямам проблеми,нито с децата,нито с госпожата...Понякога държанието на самите учители,води до неуважение между учениците...Знаете,че винаги си има толерирани деца,и такива които все не им достига нещо...Но след като изтъкнах достоинствата на моето дете,госпожата нямаше къде да ходи вече...И след като се промени отношението към родителите,то неминуемо се предава и към децата...Показах и,че познавам детето си,и имам силата да го защитя...Мисля че и това е от значение...

# 18
  • Мнения: 3 116
Тренирала съм бойни изкуства 5 години във възрастта от 13 до към 19 годишна възраст. До професионални състезания бях стигнала, но това е една друга тема.

Мисълта ми е следната: бойните изкуства помагат по един невероятен начин в изграждането на дисциплина, самочувствие и самоконтрол при децата. Това че е спорт и помага за физическото развитие и че изкарваш цялата си енергия по полезен начин в залата, а не се чудиш какви глупости да измислиш са други големи плюсове. За всичките тези 5 години веднъж скочих и замахнах, но не ударих, само фиксирах удара. Проблема беше решен на мига и въпросното момче никога повече не ми каза гък и повече проблеми не съм имала. Със сигурност отговарям с отговор 1. Друг е въпроса че учителите трябва да са наясно за какво става дума и да се вземат мерки както да се направи контакт с родителите на децата, които бият.

Като човек занимавал се с карате и таекундо и имайки преки наблюдения върху други стилове като айкидо и кунгфу, бих избрала на първо място айкидо, на второ кунгфу и после другите две. Бих проучила и добре школите и преподавателите защото точно те възпитават описаните по-горе черти от характера в децата.

Успех  Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 196
Като човек занимавал се с карате и таекундо и имайки преки наблюдения върху други стилове като айкидо и кунгфу, бих избрала на първо място айкидо, на второ кунгфу и после другите две. Бих проучила и добре школите и преподавателите защото точно те възпитават описаните по-горе черти от характера в децата.

Остана да препоръчаш школа за момичета, защого аз вече се навих.  Simple Smile  Hug
Може и на лични - предварително благодаря.

# 20
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Опция 1. С една забележка-всеки, не само един мъж, трябва да може да се оправя сам в живота. Има бойни техники за самоотбрана. Ще запиша детето си догодина-при навършени 4 години. Освен всичко друго бойните изкуства възпитават по определен начин Peace

# 21
  • Мнения: 9 052
май само 1 е въzможен ???
аz бих направила всички описани неща. И сълzи бих бърсала и на курс по самоотбрана бих zаписала и сама бих се раzрпавяла и на учителката да каzва бих каzала ...
Според мен е малко късно детето да се zаписва на бойни иzкуства, като zапочнат да го бият, zащото тогава може да е иzпълнено с лоши чувства и емоции и подтикът му да научи поzитивната насока, а агресивната ... В смисъл бойните иzкуства не те учат да се биеш, а да си владееш тялото и емоциите ... поне така го раzбирам. Бих zаписала детето много рано на бойни иzкуства zа да може да се zащитава, но да не стане побойник ...  Преди да zапочнат битките в училище.
Хм , даже съм се оглеждала zа такива курсове, но май няма zа най малките  newsm78

# 22
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Ще го запиша на бойни изкуства или по-точно на айки до( така ли се пише  newsm78). Даже и за дъщерята мислим дали да не я запишем.

# 23
  • Мнения: 3 116
Уфф, са съжаление не мога да препоръчам школа защото повече от 10 години съм извън строя, а за тези 10 години много неща се промениха, предавателите също  newsm78 Хората които познавах заминаха за чужбина или спряха да се занимават с това и аз лично като тръгна да търся ще започна от интернет и после за мнения  newsm78

Но поразпитайте момичета, поразтърсете се, все ще изкочи нещо интересно Simple Smile

Относно айкидото, аз лично много го харесвам защото едно 15 кг хлапе може да свали 150 кг мъж на земята с един захват на малкото пръстче  Crazy За съжаление когато аз започнах да се занимавам с карате преди много години школи по айкидо почти нямаше  Thinking

# 24
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353

Относно айкидото, аз лично много го харесвам защото едно 15 кг хлапе може да свали 150 кг мъж на земята с един захват на малкото пръстче  Crazy За съжаление когато аз започнах да се занимавам с карате преди много години школи по айкидо почти нямаше  Thinking

Точно за това искаме да ходи на айкидо. А и доколкото знам само при този спорт се набляга на пазенето, а не на нападението.

# 25
  • Мнения: 3 116

Относно айкидото, аз лично много го харесвам защото едно 15 кг хлапе може да свали 150 кг мъж на земята с един захват на малкото пръстче  Crazy За съжаление когато аз започнах да се занимавам с карате преди много години школи по айкидо почти нямаше  Thinking

Точно за това искаме да ходи на айкидо. А и доколкото знам само при този спорт се набляга на пазенето, а не на нападението.

Така е, философията се основава на защитата, но има и някои нападателни техники  Hug

# 26
  • Мнения: 9 052
а тайчито в същност какво представлява?

# 27
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Мисълта ми е следната: бойните изкуства помагат по един невероятен начин в изграждането на дисциплина, самочувствие и самоконтрол при децата. Това че е спорт и помага за физическото развитие и че изкарваш цялата си енергия по полезен начин в залата, а не се чудиш какви глупости да измислиш са други големи плюсове.
Подкрепям.

# 28
  • Мнения: 2 401
Понеже виждам, че много от вас избират първата опция, да споделя малко лични впечатления.  Моето хлапе тренира карате от година и нещо, но това не попречи той да се превърне в боксовата круша на класа.  От най-ранна детска възраст сме го учили да не посяга, а баба му дори успя да насади у него страх да не нарани  друго дете. И в залата по време на тренировки, ако някое дете покаже агресия към друго тренера го гони веднага от залата.  И днес той не смее да удари, дори когато го бият  Sad.  А в класа ми прави впечатление, че най-кротките деца са каратистчетата.

# 29
  • Мнения: 717
може би и аз бих реагирала с повече от две опции. много е сложно.

Общи условия

Активация на акаунт