Ваксинирахте ли децата си с Акт- Хиб?

  • 3 590
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • някъде
  • Мнения: 4 955
ние сме само на тези по ЗК

# 16
  • София
  • Мнения: 44 121
Не, лекарката ни обясни, че истинска менингитна ваксина няма в бг, просто не се внася, това си е грипна ваксина и то срещу щампа от миналата година...не открих смисъл да слагам.

# 17
  • Мнения: 8 769
Сложих еднократно на дъщеря ми, от неинформираност. Banghead И по-точно под давление на информацията от тук. (избора беше мой, разбира се, тогава даже педиатърката ми не знаеше за тази ваксина, а аз си мислех, че съм много информирана Banghead Banghead Banghead). ДОбре, че нямаше реакция! Praynig
На сина си не съм и помисляла да слагам (поради насъбрана много повече информация не само от тук).
Изобщо-никакви ваксини повече няма да им слагам.

# 18
  • Мнения: 2 746
Вчера водих на ваксина дъщерята - за първи прием на ДТК и Полио, ползвах Инфанрикс и Имовакс/по каса/ - за мен това е мнооого по-удачен вариант, отколкото поставянето на Пентаксим.Визирам изграждането на имунитета, а не факта, че се боде два пъти.Акт Хиб няма да слагам, намирам го за напълно излишно, аз затова предпочетох горните две ваксини пред Пентаксим-а.

# 19
  • Мнения: 115
 И на двамата я сложих преди навършване на една година. Нямаше никаква реакция.

# 20
  • Мнения: 7 186
TetraAct- Hib

Преди навършване на 1 г., нямаше реакция.

# 21
  • Мнения: 690
Не, не съм слагала и няма да им сложа. Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 22
  • Мнения: 276
на каката сложих като навърши годинка, а на малката сложих пентаксим Peace

# 23
  • Мнения: 3 456
Не съм слагала

# 24
  • Мнения: 4 150
Не ваксинирам децата си.

А това видяхте ли го?
http://www.standartnews.com/bg/article.php?d=2007-12-14&article=214667


Ваксина за бебета сее зараза
Фирмата производител изтегли 1 млн. дози от пазара


Опасна ваксина за пеленачета, която може да ги зарази с болести, се изтегля от пазара от производителя. Оказа се, че известната като ХИБ (HIB) ваксина не е напълно стерилна, съобщи АП. Препаратът създава имунитет срещу бактерията Haemophilus influenzae, която причинява менингит и пневмония. Имунизацията се прави с три инжектирания на бебета от 2- до 5-месечна възраст. Но ако им бъде поставена нестерилна, това може да доведе до тежки последици.
Един милион дози се изтеглят от пазара. Ваксината се произвежда от американския фармацевтичен гигант "Мерк" (Merck & Co.). Това огласи самата компания в специално съобщение за медиите, предаде АП. Ваксината не е в списъка на регистрираните у нас официално разрешени медикаменти, стана ясно след проверка на "Стандарт".
Конкретната нестерилна партида била пусната в търговската мрежа през април 2007 г., посочи компанията. Оказало се, че при самото производство ваксината не се стерилизира.
Това не е първият случай на опасно лекарство, предлагано от компанията. Преди пет седмици "Мерк" успя да постигне споразумение за уреждането на заведени 50 000 дела срещу препарата й "Виокс", припомня агенцията. Исковете бяха на стойност 4,85 млрд. долара. През 2004 г. фармацевтичната компания изтегли противоартритното средство от пазара, след като медии огласиха доказателства, че повишава риска от сърдечен удар. Тогава акциите на компанията се сринаха с 50 на сто и тя загуби над 30 млрд. долара.

# 25
  • Мнения: 194
ваксинирани са и двамата след 2 год. възраст без последствия.
по принцип се въздържам от допълнителни ваксинации, но когато тръгнаха на градина и ясла реших да се презастраховам

# 26
  • Мнения: 2 197
Акт Хиб няма да слагам, намирам го за напълно излишно, аз затова предпочетох горните две ваксини пред Пентаксим-а.
Аз сложих , когато дъщеря ми навърши  годинка. Сложих я защото познавам родителите на 3 дечица, починали от менингит (едното беше на 3 годинки). При това положение дори и 1% да е шанса ваксината да помогне да дъщеря ми предпочитам да го има.
Аз лично твърдо и докрай ще си сложа всички ваксини. Това е моя избор и съм убедена, че той е правилен. Всеки има право да прецени за себе си (или по-скоро за детето си).

# 27
  • Мнения: 177
Слагала съм я и на тримата;на големия след1г.;а на другите двама преди годинка и не съм имала странични реакции.Лично аз съм за тези ваксини.

# 28
  • Мнения: 1 984
Не, лекарката ни обясни, че истинска менингитна ваксина няма в бг, просто не се внася, това си е грипна ваксина и то срещу щампа от миналата година...не открих смисъл да слагам.
страшна лекарка....

# 29
  • София
  • Мнения: 7 039
Да, на годинка - нямаше странична реакция.

Общи условия

Активация на акаунт