Елхата чака вече ДЕКЕМВРИЙСКОТО човече!

  • 12 938
  • 288
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 55
Здравейте от мен Hug

Първо ЧЕСТИТО на новите мами   bouquet Пожелавам им малките бебоци да растат здрави, усмихнати, послушни и да имат много късмет в живота

Аз от как ви писах, че сме се прибрали вкъщи не бях влизала в страничката, защото поне два пъти на ден имаме колики, които бяха почнали още от болницата. В момента в който София спи и аз лягам, защото е много непредвидимо кога ще е следващата серия от коли - за съжеление не е само нощем. Давам Саб Симплекс капки - по 10 три пъти на ден преди хранене, но особен ефект за сега не забелязвам. Гледам да спазвам някаква диета - без прясно мляко и цитросови плодове.  newsm78 Просто се чудя какво да ям напоследък. Мислите ли, че от киселото мляко, което ям също може да се благоприятстват коликите?

Преди време, някоя от мамите беше споменала за компреси, които се слагат ако се появи бучка на гърдата (нещо, което се купува). Беше споменала, че са много ефективни и бързо помагат. Аз от вчера имам бучка на лявата гърда. Правих компреси с топла вода, после слагах бебка да пие първо от нея, но все още мястото е доста болезнено и напрегнато. Преди храненето в 12 часа се изцедих с помпата (40 мл), а после сложих София да суче още 10 мин, но ефекта е минимален. В 3 часа пак се кърмихме. Забелязах и на самото зърно от страната на бучката, че има нещо като бяла точка. Преди я нямаше 100 %. На мен ми прилича на запушена пора, ама това са си мои интерпретации. Може ли някоя мама с опит да ми даде съвет. Хич не ми си иска по празниците да търчиме по лекари и да търсим работещи аптеки.

Леко раждане на тези, които все още им предстои.  Peace

Сега отивам да отпусна глава на възглавницата, че тази нощ още не съм мигнала.

# 271
  • Мнения: 686
Добро утро,момичета!
Тази нощ съм нощна смяна.От 3 часа Ралица пищи от ухо,чак сега я поотпусна и заспа,ама аз ще стоя будна и утре рано рано на доктор.Жалко само,че утре им е тържеството в градината(ама ще помоля госпожите да я пуснат за тържеството,заслужава го детето).Много ми е гадно като я боли нещо,предпочитам мене да ме боли.

# 272
Преди време, някоя от мамите беше споменала за компреси, които се слагат ако се появи бучка на гърдата (нещо, което се купува). Беше споменала, че са много ефективни и бързо помагат.

Иринче, компресите са на НУК, струват 15 лв. и ги ползвам преди кърмене и цедене. На мене ми помагат. Успех и не се оставяй с бучки, да не вдигнеш температура.
 Hug

# 273
  • София
  • Мнения: 165
 smile3507 Добро утро на всички. От нощна смяна минавам на дневна. Тези 24 - часови дежурства ще ме разсипят - къде ми отиде доброто дете??? То бива колики, ама това нашето на нищо неприлича. Вече нищо не помага. В 1 даже гладих пелени за да ги налагам на коремчето  1ironing
Сега май е време за кафенце..........
Лек и спокоен ден от мен.

# 274
  • Мнения: 534
добро утро момичета,
излишно е да казвам, че пак сме дежурили тази нощ...само от 23ч. до към2ч. ooooh!...за сметка на това после спа, както и сега, та аз използвах да сготвя...абе сигурно часовете без спане й се падат нощес и за това така будуваме, а и малко й е запушено нослето...слагаме едни капки, но нещо newsm78 май май много не помагат...редувам и с физиологичен разтвор, дърпам каквото има с аспираторчето и така...
...събужда се, та ще се храним...лек ден желая на всички Hug

# 275
  • Мнения: 331
Привет и от мен. Щом и днес съм на линия значи моето слънце още се спотайва. От вчера обаче си имам болчици, които още не са регулярни и ритмични , но са точно като преди мензис. Това ме кара да се надявам, че скоро и аз ще се присъединя към редиците на новите майчета. Макар че моя лекар е категоричен, че трябва още малко да задържа бебка и ме вика на преглед чак на 27.12. и очаква да родя в първите дни на новата година. Не знам защо но ние двечките май не сме съгласни с този план - искаме да се гушкаме вече Crossing Arms
ИСКАМ ДА ПОЗДРАВЯ ВСИЧКИ МАМИ, РОДИЛИ ТЕЗИ ДНИ СВОИТЕ БЕБЧЕТА! ДА СА ЗДРАВИ, УМНИ И ДОБРИЧКИ, МНОГО ДА ВИ РАДВАТ И ДА ИМАТ ГОЛЯМ КЪСМЕТ В ЖИВОТА!
Мамо Яни, много премеждия ти се събраха през тази бременност, дано Раличка бързо се оправи и не е нещо сериозно Hug
Амадис, много ми е мъчно, че така се е получило с раната, но и ти толкова преживя и ще използвам един твой израз тук, който много ми хареса - бял кахър. Ще се оправи всичко, най - важно е, че малката Александра се роди жива и здрава и всички твои тревоги се оказаха неверни. Моля се всичко да се подреди по-бързо и по-безболезнено за теб Hug
Лек и спокоен ден на всички настоящи и бъдещи майчета!

# 276
  • Мнения: 2 642
Добро утро,

колко различна е активността в темата вече...колкото по вече ви чета толкова по вече се убеждавам че трудното идва след като се родят бебковците. 

Аз от няколко дни повръщам сутрин и понякога вечер както в началото на бременността. Четох че това е един от признаците на наближаващо раждане. Въпреки че док каза че няма шанс в следващите 2 седмици.Някой от вас да го е имал? А някоя от варненските мами да е раждала в АГ-то? Аз съм се ориентирала към ВИП-а на АГ, въпреки че не изключвам и МД като вариант. Зная че в МД има възможност таткото да си бъде с майката и бебето през цялото време на престоя. Някой ползвал ли е тази опция?

Желая лек и спокоен на всички мами, тези които още чакат и тези които са си със съкровищата Simple Smile

Само да напомня днес е Игнажден, забележете кой първи взезе в къщата ви Simple Smile

# 277
  • Мнения: 2 641
да се отчета и аз Simple Smile
първо честито на всички мами дето родиха след мен и неуспях да ги поздравя. да са живи и здрави бебетата и техните мами, само любов и щастие пожелавам навсички.
нас ни изписаха на18. операцията мина много добре, малко ме боля, обаче успяхада заразят бебето ми и направи гноен конюктивит т асега се лекуваме с капки. в къщи за сега удържаме с двете деца, Ема само ме гуши и не ме пуска ама докато бебето спи аз съм при нея. изобщо много сме щастливи, страхотно е да имаш 2 деца, а ми казаха че мога и трето да имам ако искам Simple Smile ама за това ще мислим след 2 години Wink

# 278
  • Мнения: 331
Nivear, аз ще раждам в АГ- Варна на ВиП етажа при д-р Атанасов. Имам информация от Меги как е положението там и ако искаш ще ти я изпратя на лични. Като гледам твоите признаци и срока , който ти определят за раждане може и да се улучим по едно и също време.  Няма проблем таткото да идва при вас по всяко време, но дали може да е там по време на целия ви престой и аз не знам.

# 279
  • София
  • Мнения: 1 078
Добре дошли пак на всички посъвзели се мами Grinning

катюша, вчера по скайп приказвах с една моя приятелка. Тя живее в Швейцария и има двама сина малки. И каза, че много добре са им действали за коликите едни хомеопатични свещички Вибуркол. Нямам грам идея дали се продават тук, но не пречи да провериш. Имало ги и в Украйна дори, та може и тук да се намират.

Аничка, аз тази нощ, както вчера плямпах, че цици не вея легнала, та така и развеях една от наличните Crazy Така ми се спеше, че половината от нещата нямам спомен как съм свършила. Уж нямаме ревове и подобни, но явно имам невероятна нужда от сън. Та както го нахраних моичкия към 01.30 и заспах с него, докато го оригвах уж. Събуждам се от пуфтенето на гладно дете, но ми се стори, че минаха само 10-15 мин, а чак после видях, че е към 04.30 вече, но сън не ме пуска. А малкия е до мен, както бяхме заспали от преди, та взех аз една цица, разбираш ли, изтеглих я, като маркуч и тикнах в устата му Joy Леле...като се сетя... Joy...а кога я прибрах, кога и дали го оригнах детето?...май не newsm78...нищо не помня Mr. Green...а прибрах, че ми беше опакована Crazy

Егати разказа Crazy ...сори за откровението, ама ми е смешно...и ми се спи та две не виждам.

П.П. Сетих се и за Игнажден...То всяка година, вече 3-4 ще станат, на този ден, независимо кой ден на седмицата се пада, ни идва жената, която чисти вкъщи. Вече 3 се смениха, а всяка година Игнажден съвпада с тяхното идване. Та вече и не гледам дори кой ще идва в нас, то и няма кой друг де, освен нея. Моя мъж, като разбра, че ще идва и:"Ама не, не трябва", а аз му казах шефа си да докара за 5 мин да дойде в нас преди жената... Mr. Green

Последна редакция: чт, 20 дек 2007, 10:31 от veshti4ka

# 280
  • Варна
  • Мнения: 2 455
Привет момичета!
Амадис, съжалявам че така се е получило при теб с раната. Аз нямах никакъв проблем с нея. Още на 4-тия ден в болницата доктора каза да се изкъпя хубаво без лепенка и след това ми сложиха от водонепропускливите. И с тях приключих още като се прибрах. Надявам се и при теб нещата бързо да отминат и всичко да е наред.
Ние вчера бяхме на преглед и сме наддали за един месец 870 гр. и вече сме 3630 гр., освен това и сме пораснали с цели 3 см. - вече 52см. Сложиха ни и ваксинка и миличка доста поплака.

# 281
  • Мнения: 153
Здравейте мами Simple Smile

Аничка, Вещичка, Дани Т - благодаря за мненията! Дано да сте прави и да произвеждам толкова кърма, колкото и трябва на Сияна. Като отидем на преглед на 25-ти ще пиша как сме с наддаването Simple Smile

Амадис - съжалявам за притесненята, които преживяваш. Искам да те успокоя за храненето на бебчето Simple Smile Сияна също се роди малка - 2.600 кг. До 11-тия ден едвам я будех да яде. Направо не можех да си намеря място от притесние. Тя беше много отпаднала и вяла заради жълтеницата и ядеше с голям зор (а и коликите ни нападнаха от 6-тия ден и стана още по-зле). Хранехме се по 1 час и едвам изяждаше и половината от млякото, което и правех.. да не говорим, че не искаше дори да погледне гърда, камо ли да суче от мен. Та с две думи в момента, в който жълтеницата започна да отминава, тя стана по-буднича, започна да се буди за хранене на около 3 часа и най-важното взе да суче Simple Smile Та сега като дойде време за ядене ако аз не съм готова започват едни протести, един рев Simple Smile Така, че не се обезкуражавай! Само имай търпение на бебчето да му мине жълтеницата и няма да ядете по 1 час  Hug

# 282
  • Мнения: 534
veshti4ka, искрено ме разсмя с разказа си Laughing невероятна си в подобни словоизлияния Peace
на мен откакто ми махнаха конците не съм слагала никакви лепенки, започнах да си се къпя без проблем, дори ми казаха, че от сапунената вода раната заздравява по-бързо...
днес у нас още никой не е идвал, чакам сестра ми, която пътува сега от София, та...ще е на добро Praynig

# 283
  • Мнения: 55

Иринче, компресите са на НУК, струват 15 лв. и ги ползвам преди кърмене и цедене. На мене ми помагат. Успех и не се оставяй с бучки, да не вдигнеш температура.
 Hug

div4o много благодаря за бързия отговор  Hug . Дадох вече задача на половинката да ми търси тези компреси тук (Чехия), а до тогава ще карам на компрес с топла пелена.

Момичета, качих три снимки на нашата спяща красавица в албумчето.

# 284
  • София
  • Мнения: 165
veshti4ka, ще поразпитам за тях...Мерси!
Сега се чух с докт ни - да сме си намерили инфакол ако  можем( акото много добре звучи). А иначе днес ходихме двечките по задачи ..... спа 4 ч в колата без гък да каже. Довечера кой не я разхожда из квартала.  Joy ще се менкаме с таткото .
Сега ми предстои да се гмурна и в общината и социалните...Чак кеф да ти стане.

Общи условия

Активация на акаунт