Елхата чака вече ДЕКЕМВРИЙСКОТО човече!

  • 12 957
  • 288
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 210
Валя, формулата, която педи ни даде беше 200мл на килограм, разделено на храненията през деня. По тази формула нашия момък, дето е 3 кила и е на 7 хранения би трябвало да изяжда 80-90мл на хранене.
Амадис, ужас и безумие. Няма ли нещо хомеопатично, което да помогне. Арниката нали е за заздравяване на рани, можеш да пробваш, но най-добре е все пак да се консултираш с лекар-хомеопат.

# 256
  • София
  • Мнения: 165
veshti4ka, ми то  Embarassed който бързо чете ( нямах никакво време ) май пропуска.... Поне от Саб с....са е по добре. Поне не ревем с глас.

За повръщането - при нас освен млякото Аптамил АР - ефект има и биба с най-малка дупка. Е верно, че майка й лудва докато я нахрани ( по час ), но не хълца и не повръща.

Момичета - стойката за кърмене ви е неправилна !!!!!!!! легнали ще ми кърмят моляти се....е така се прави http://tribunata.com/index.php?m=video&v=122 ( копнах го от ноемврийките, да ме извинят, но е жестоко)

Последна редакция: ср, 19 дек 2007, 18:37 от katiousha

# 257
  • София
  • Мнения: 1 078
Момичета - стойката за кърмене ви е неправилна !!!!!!!! легнали ще ми кърмят моляти се....е така се прави http://tribunata.com/index.php?m=video&v=122 ( копнах го от ноемврийките, да ме извинят, но е жестоко)
Joy Joy Joy Със сълзи се смях Joy

# 258
  • Мнения: 1
Катюша, така ме развесели Laughing

Амадис, дано всичко отмине и бързо зарасне раната. Бабчето е права, защо не пробваш с хомеопатия?

Момичета, вие къпете ли се вече без водоустойчиви лепенки?

# 259
  • София
  • Мнения: 165
ValiaR, от десетият ден ( по докт предписание си свалих сама конеца - той само го кръцна ) сме под душа без предпазни средства ( също по лекарско предписание). Има сигурно значиение, че раната  е супер заздравяла - сега е само слаба розово линийка.

# 260
  • Мнения: 630
Момичета - аз вземам арника. Подготвих се - каквото зависеше от мен - направих. Но може да си запиша час за класически хомеопат. Това не се бях сетила - благодаря! Ще пробвам всичко.

# 261
  • Мнения: 280
Валя, аз махнах лепенката още като излязох от болницата и се къпя от тогава без проблем.
А за повръщането ,Филип повръща не толкова често ,но като повърне е зверско. Иначе мисля ,че наддава добре ,но ще съм сигурна след консултацията на 27-ми.

# 262
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Влизам само за да ви прегърна виртуално и да ви кажа, че ми липсвате безкрайно, безкрайно много. Дано успея днес по-късно или утре да пиша.

 ДАРЕНЦЕ,  Hug Heart Eyes. АМАДИСЧЕ, гушки и на теб...ох, и на всички.

# 263
  • Sofia
  • Мнения: 408
Давам и от едната гърда да суче и после по 50мл. Нутрилон1.
ама това не е ли доста мляко! нашата лекарка педи ни каза така че на навършен един месец, т.е. трябва да яде 100 грама плюс седмицата или първа седмица от втори месец 100 плюс 10 или 110 после 120 и така, а до навършване на първия месец е така 40 грама първата седмица, а останалите три до края на първи месец плюс 20  грама всяка седмица. или 1ва -40,2ра 60,3та 80, 4та 100. Имай в предвид че колкото и слабо и малко като време суче бебока, то може да поема необходимото!

# 264
  • Мнения: 280
РозичкаHug какво става ,каде се изгуби? Гушки и на теб и пиши как я карате.

Отбивам се да ви пожелая лека нощ . Ние сме окъпани, напапкани и въпреки 15 минути чакане така и не оригнахме, дано да не повърне сега  Praynig
Целувки и лека нощ  Hug

# 265
  • Мнения: 1 144
Привет и от мен, момичета. Набързо малко инфо за нас. Ядем около 8 пъти на ден, като суче поне 20 минути, само от едната гърда. Не давам от втората, защото в края на кърменето, млякото е най-гъсто и калорично, а в началото само утолява жаждата. Не се дохранваме и мисля да купя едно кантарче, за да следя добре ли наддава. Не съм имала толкова слабичко бебче, батковците ни бяха все 4 килограмови. Давам по малко вода, не повече от 10 мл. наведнъж, не повече от 50 на ден. Понякога иска биберон. Все още нямаме колики, макар че се присвива понякога като ака и мръщи челцето. Мажем се с Мустела или Себамед, редувам ги, защото още не съм решила. От Токуда изрично препоръчаха Себамед, а аз бях избрала Мустела, но ще видим. Моята диета е предимно месо, салата, плодове, мюсли и черен хляб, както и активия и кисело мляко. Д-р Масларска ми препоръча да избягвам бобови, пикантни, консерванти (салами, натурални сокове и тн), прясно мляко, шоколад, цитрусови, мед и фъстъци. Смятам да я слушам и дано минат по-леко коликите, които впрочем започват след 25 ден. Акото ни варира от жълто, до жълто с малко зелено, прочетох, че е нормално. Вчера ни падна пъпчето, но още мажа спирт и пръскам бивацин за всеки случай, и не сме се къпали още във вана, само на течаща вода. Поддържам температура 22-23 градуса в бебешката стая. Стерилизирам всичко и пера дрешките му отделно с Персил Сенситив и допълнително плакнене, и всичко гладим. Веднъж дневно почистваме бебешката стая. Всичките тези занимания ми отнемат цялото време, като сложите и кърменето, и тоалета и тн. и почти не мога да си погледна другите деца, да не говорим за себе си да обърна внимание. Но така ще е докато свикнем. Добре че гледачката на Косето е пъргава и  се грижи за къщата, готви и тн. Иначе не знам как ще се оправям. Никой не иска да помага за бебчето, а и аз не го давам на никой да го пипа, но като порасне, ще ми е по-спокойно. Сега е като някакво малко котенце, още не може да си държи главичката, макар че се опитва и просто сърце не ми дава да се отделя от него. Не знам как ще ходим за коледни подаръци. Днес бях да ми вадят конците и нямах търпение да се приберем. Такива ми ти работи при нас. Иначе съм в тонус, не ме е подгонила следродилната депресия и дано ми се размине.

Толкова от мен засега. Имаме някакви леки гурлички и ни предписаха капки за очи, но още се въздържам да ги давам, почиствам с преварена вода и стерилна марличка. Поздрави и целувки на всички мамички и бебоци и стискам палци на останалите финалистки! Дядо Коледа скоро ще зарадва и тях.

# 266
  • Мнения: 114
Честито на всички мами ,да са ви живи и здрави малките съкровищенца и много радости да ви носят.  bouquet  bouquet  bouquet

Ние все още сме 2 в 1.Вече нямам търпение да се сбъдне  моята дългоочаквана мечта.Вече толкова ми тежи корема.В понеделник бах на при чичо доктор-имат съмнения за диабет  Cry,но за съжаление не можаха да ме изследват защото бях закусвала 1 банан,и за това в понеделник ме иска с мъжа ми на линия за преглед.Иначе в петък ще ходя да мерят тоновете на бебка.Дано всичко да е наред.Междо другото тука много се стряскат,че бебето било голямо,миналия петък на последния скан показа,че тежи цели 3,500 гр.Та може би моите блянове за нормално или водно раждане да не се осъществят.В понеделник дори ще обсъждаме варианта за предизвикване на раждане,чрез "отделяне на мембраната".Обикновено този метод го прилага,когато бебето се преноси.

Искам да кажа,че всичките бебета са толкова сладки,че постоянно влизам в албумчето да си ги гледкам.Пу-пу да не ги урочасам. Heart Eyes

# 267
  • Мнения: 337
Благодаря милички за честитките
На всички необебили се мами желая леко раждане , а на останалите слушкащи и папкащи бебчета Heart Eyes.
Качих снимки на Криси в албумчето. Имам да пиша много , но ще е като имам повече време Heart Eyes

# 268
  • Мнения: 11
Привет на всички  Hug
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ НОВИ МАМИ bouquet
Ние вече сме си вкъщи с малкия  Калин.
Накратко да разкажа как се развиха нещата с нас - в неделя имах уговорка с доки да ме приеме в болницата и да ми предизвика раждането-имах 2 см разкритие, към 10ч ми включи системата, но до 12 нямаше голям напредък , към 12,30 ми се засилиха контрациите, през това време дойде екипа за стволовите клетки, качиха ме на родилната маса - и започнаха големите мъки- бебето беше с много къса пъпна връв и много силно омотана през ръцете и вратлето, наложи се да ме цепнат защото се оказа и че е доста и голямо бебето и накрая изненадата беше пълна ,когато доки ми каза че е и момче.... държаха го 12 часа под кислородна маска, защото целия беше посинял....... утре ще кача снимки .....леко раждане на всички които им предстои.....лека вечер от нас с малкия Калин  Wink

# 269
  • София
  • Мнения: 165
peoopi добре дошли в къщи с Калинчо. Да ти е жив и здрав и много да ви радва.

maxi_, много сте сладки - пу пу!

Мамчета, по колко капки Саб Симплекс давате и кога. От днес минахме нанего - до сега давах Еспумизан, но нещо не действат вече - или са се увеличили коликите...направо не знам вече.

Общи условия

Активация на акаунт