Сборни групи - моля, отговорете ми!

  • 1 895
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 104
Градините са към МОН-това им са дните за ваканция. newsm78

да, така е и то всяка година, незнам защо има учудени
ваканциите на детските градини са както училищните ваканции
и това не го определят учителите или директорите, както някой писа по-горе, а се задава от МОН
все пак градината не е затворена, има сборни групи, така че не виждам място за чак такова притеснение Wink

# 16
  • София
  • Мнения: 14 688
Добре де, все недоволствате-днес е работен ден-в групата бяха дъщеря ми и още две момиченца. Три от 25-значи има кой да ги гледа в къщи, какво тогава ви бъркат сборните групи? Аз пък предпочитам да ги бяха събрали с още някои дечица и да си играят по-добре.

Ще ти кажа, много от родителите се притесняват да си водят децата в сборни групи, други пък изпитват неудобство от учителките (необяснимо защо) ... затова тези родители днес са си взели отпуск или са си водили децата на работа, други, които имат баба и дядо са отишли при тях.
Но това не дава отговор на въпроса, защо държавно заведение разпуска персонал в обикновен работен ден. Каква е разликата м/у на 27-ми ноември и 27-ми декември newsm78
При нас няма-за трите деца вчера са били и двете госпожи и лелята-направо по домашному са били.

# 17
  • Под тепетата
  • Мнения: 336
И ние ще имаме сборни групи по това време,защото е още ваканция.Освен това притесненията ми са,че малкия тепърва ще го местят в 1 група и ако е сборна....направо не знам newsm78,защото представете си от яслата и направо при големи деца.

# 18
  • Мнения: 636
Градините са към МОН-това им са дните за ваканция. newsm78
Благодаря за информацията! Не бих се сетила за това. Нямам представа, че градините и училищата имат идентични ваканции, а освен това мислех, че градините, както и яслите, са към общините.

# 19
  • Мнения: 636

да, така е и то всяка година, незнам защо има учудени
ваканциите на детските градини са както училищните ваканции
все пак градината не е затворена, има сборни групи, така че не виждам място за чак такова притеснение Wink
Има учудени, защото всяка година д.г. е нещо ново за много деца и родители, които са родители за първи път. А мястото за притеснение е от сборните групи,, където децата от първа група не се чувстват добре, предвид факта, че от една страна са най-малките и не могат да се отбраняват добре, а от друга - ходят на градина едва от първи ноември /т.е. след стачката/ и едва са се адаптирали към собствената си група, камо ли към чужда. В събота дъщеря ми е останала сама с групата на шестгодишните, съпругът ми е видял прз стъклото как някакъв батко я удря и как не е последвала никаква учителска реакция отникъде. Сборните групи не са нещо особено приятно.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 5 533
Сборните групи при нас започват от 20 декември и ще продължат до 4 януари включително. Важи и за градината и за яслата в ОДЗ-то, където са моите деца. Учителките и сестрите ще си ползват отпуските през това време.
Ние писахме, че ще ги водим на 20 и 21.12 и на 3 и 4.1, но в момента и двамата са болни, така че не се знае кога ще могат отново да ходят на ясла и градина.
Казаха ни, че ако ги запишем на сборна група, дори и да не ги заведем тези дни се плащат.

# 21
  • Мнения: 3 146
При нас, в Надежда, също ще има сбърни на 2-3-4, аз няма да го пусна моят, в първа група е и не ми се иска да се раздразва допълнително.

# 22
  • Мнения: 2 732
Добре де, все недоволствате-днес е работен ден-в групата бяха дъщеря ми и още две момиченца. Три от 25-значи има кой да ги гледа в къщи, какво тогава ви бъркат сборните групи? Аз пък предпочитам да ги бяха събрали с още някои дечица и да си играят по-добре.
И при моето са били 3 от 25 деца .А тя отиде с голям мерак на сборна група Crazy.

# 23
  • Мнения: 516
Мамчета,защо се плашите толкова от сборните групите?Децата са групират  според възраста им ,а персоналът полага все същите грижи - независимо дали е сборна групата или не.Вярно e , че има деца,които по-трудно привикват към други госпожи,но все пак не са им непознати.Смятам,че все пак това е най-добрият вариант.Ами ,ако и ДГ са във ваканция както училищата ???

Предварителен списък се прави не заради това ,че учителките "искат "да си почиват повече  Naughty
А за да се знае горе-долу каква бройка за храна да се заяви,защото тя се доставя ден за ден,но се заявява седмица преди това.Ето,че и заради това ви казват ,че щом сте заявили присъствие - си плащате бил - не бил.Обикновено през ваканциите повечето от децата не посещават ДГ ,защото имат по-големи братчета или сестричета ,които не са на училище.
Гледат се взаимно или пък ги гледа някой друг.
А за всички останали е удобно да има сборна група...

Последна редакция: нд, 16 дек 2007, 19:06 от mamce

# 24
  • София
  • Мнения: 7 097
Мамчета,защо се плашите толкова от сборните групите?

Самата госпожа на Калина сподели, че сборните групи са един ужас...Било много трудно да се опазят малките от големите деца. При това не ми го каза с цел да не пускам детето си на градина, защото вече знаеше, че Калина няма да ходи през тези дни.

Според мен се получава така със сборните групи, не защото имат ваканция като ученическата, а защото част от персонала сигурно също като някои от нас искат да си ползват отпуските и се налага сформирането на дежурни групи. Поне така мисля.

# 25
  • Мнения: 516
Мамчета,защо се плашите толкова от сборните групите?

Самата госпожа на Калина сподели, че сборните групи са един ужас...Било много трудно да се опазят малките от големите деца. При това не ми го каза с цел да не пускам детето си на градина, защото вече знаеше, че Калина няма да ходи през тези дни.

Според мен се получава така със сборните групи, не защото имат ваканция като ученическата, а защото част от персонала сигурно също като някои от нас искат да си ползват отпуските и се налага сформирането на дежурни групи. Поне така мисля.

Не знам как да коментирам изказването на вашата госпожа?Не зная какъв е принципът на групиране при вас?Влизала съм в сборна група - единственото трудно нещо е обгрижването на малките,след като си свикнала вече да работиш с по-големите.А плюс това групите са според възраста на децата - малки с малки ,големи с големи.

А защо има сборни групи ?Нима мислите ,че някой ще нареди да се сформират такива групи,за да може някои от персонала да си ползват отпуските?Не , лъжете се  Naughty
В предния си пост обясних как стоят нещата.
Уведомявайки родителите,ние им обяснихме,че тези дни са си работни за нас,но те преценяват
дали детето ще е на ДГ.Все пак доста хора пътуват насам-натам,други си взимат отпуска и заминават на почивка,на трети фирмата им дава тези дни я като компенсация,я като почивни и т.н.
На педагогически съвет се решава,според броя на заявилите присъствие,дали ще има сборни групи или не.Не може от самото начало на 100 % да се каже на родителите,че децата им ще бъдат в сборни групи.Но не трябва да ви притеснява това...при нас поне винаги е било купон в сборните групи - все пак са и празнични дни   Close-mas:

Последна редакция: нд, 16 дек 2007, 23:57 от mamce

# 26
  • Мнения: 1 455
mamce и нашата госпожа ни препоръча да не пускам сина ми в сборна група,защото е пълно с големи деца,които притесняват малките.

# 27
  • Мнения: 516
mamce и нашата госпожа ни препоръча да не пускам сина ми в сборна група,защото е пълно с големи деца,които притесняват малките.

Наистина има и такива случаи.Затова децата се комбинират според възраста си.А там където има една сборна група - учителката трябва да е нащрек и да ги занимава с нещо.Има много начини затова - приказки,стихчета,песнички,игри и т.н. ....

# 28
  • Мнения: 47 988
и при нас ще има сборни на 27 и 28 и на 2,3,4

# 29
  • Мнения: 46 518
... Все пак доста хора пътуват насам-натам,други си взимат отпуска и заминават на почивка,на трети фирмата им дава тези дни я като компенсация,я като почивни и т.н. ...

За 27 и 28-ми някак си мога да ги приема това обяснение, но 3 и 4-ти хич не се връзва Stop

... Ами ,ако и ДГ са във ваканция както училищата ??? ...

На училище детето ми ще ходи с цел образование.
На градина ходи, защото няма кой да я гледа.

Пък и проблемни са 1-2 клас, след това мога да я оставям сама вкъщи, сега не виждам как да стане това.

Моето си ходи в сборни групи, (само на 27-28 няма да е тук), но тя е свикнала, защото децата от нейната група ги взимат много рано и тя остава с още 1-2 деца, затова ги събират с големите и отдавна се познава с всички, а и е контактна малко в повече от необходимото  Embarassed но определено има деца, за които е много голям стрес.

Общи условия

Активация на акаунт