Шал, шапка, терлички- плетем дружно всички! /13/

  • 82 099
  • 322
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 498

Това го можех някога, сега не съм съвсем сигурна. Много ги харесвам точно тия дантели, стоят нежни и въздушни. Моята баба ги нарича "мильо". Наскоро като се бях нахъсала да се уча да плета чорапи в магазина ми показваха различни игли. Обясниха ми, че по-дебелите ги "водят" точно за такова плетиво.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Зарадвайте мъжете си с такъв коледен подарък: http://img0.liveinternet.ru/images/foto/b/1/510/1665510/f_6638392.jpg  Laughing

# 17
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Много са сладки,ама моя хич не се впечатлява от бельо Crazy.

# 18
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
плетачки мили  Hug,

купих си мохер и искам да си направя шал.

от една книга си намерих едно хубаво моделче на една кука, но сега заплетах малко и не ми хареса как става Rolling Eyes

дайте ми някаква идея. да не е много сложно де, че не съм много добра в плетенето.

искам да е дълъг и широк. може да не е много плътен, защото си оплетах един плътен.
ще го правя в 3 цвята.

моля за идейки Praynig

# 19
  • Мнения: 3 550
Киса питаше в предишната тема кога намираме врече за плетене. Аз плета нощем, след като заспи хлапето. Вече от поне 2 месеца съм минала на 5-часов нощен сън.

# 20
  • Мнения: 641
Пепеляшка преди и след,  пак
Източник: преводите в Осинка, но днес имат проблем, когато го отстранят ще дам линк.

# 21
  • Мнения: 1 608
УАУУУ!!!  bouquet
Следва - Палечка!

# 22
  • Мнения: 641
УАУУУ!!!  bouquet
Следва - Палечка!

 Благодаря Embarassed!
Аааа, следва Червената шапчица и бабата, като базова кукла е много сполучлива за петрушка.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Киса питаше в предишната тема кога намираме врече за плетене. Аз плета нощем, след като заспи хлапето. Вече от поне 2 месеца съм минала на 5-часов нощен сън.

Да, питах.  Simple Smile Аз мога само през почивните, понякога и вечер след работа, но по-рядко. А и за по-големи неща в момента не мисля - нямам прежда.

# 24
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
asyalein,виж тук,може да си харесаш нещо.

Палечка,Пепеляшка е много хубава  smile3501.Виждам и че е май на 2 куки,с което мога да се преборя.Чакам линка да видя как се прави и може да се пробвам,стига да имам време.

За времето какво да ви кажа - нямам много такова.Само събота и неделя и понякога вечер,но рядко.Не е като преди само това да правя.Сега излизам сутрин в 8ч и се прибирам към 19,30ч Crazy.А искам толкова много неща да изплета и за мен и за детето Sad.Взехме и едно бебе за РД и ми се ще и на него да направя нещо.Май само за него ще има,че най-бързо ще става Mr. Green.

# 25
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Към бикинките,предложени от Киса предлагам да прибавите и това newsm53.

# 26
  • Мнения: 9 903
Пепеляшка е чудна, но аз знам, че Палечка прави страхотни кукли за театър. С какво ги пълниш, с памук ли?

# 27
  • Мнения: 67
Здравейте искам да ви помоля за помощ. Харесала съм си едни търлачки, ама незнам как се прави наметка, а жартиерното-лицево ли се плете -някой ще ми обясни ли?
Ето го и обяснението:
Нанизваш 56 бримки, след което връщаш жартиерно реда от другата страна, като плетеш 26 бримки, една наметка, 4 бримки, 1наметка и отново 26 бримки, за да стигнеш до края на реда. Наддавките се повтарят през ред 4 пъти (докато станат 64 бримки).
Изплиташ още един ред за завършване на стъпалото и продължаваш с 10 реда без никакви наддавки. След като ги оплетеш, оставяш на иглата първите 26 бримки (нанизваш ги, без да ги плетеш) и плетеш само върху средните 12 бримки:
3 реда (отиване и връщане) лицева плетка, 1 ред опакова.
Със завършването на всеки ред 12-ата бримка се изплита с една от страничните 26. Плетеш така, докато не ти останат общо 40 бримки.
След това правиш един ред с дупки (свивка, наметка), връщаш обратно с жартиерната плетка и плетеш още 24 реда. Свършваш от опаковата страна, като гледаш да е малко по-хлабаво, може да ги свършиш бримка за бримка, може и 2,1,2,1.

Много ви благодаря предварително!

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 127
http://www.vjazanie.ru/club/modules.php?op=modload&name=My_e … amp;orderby=hitsD
Еехх,това е много сладко,как не мога да плета на една кука  Sad Sad Confused Сега започвам да се уча с тези видеоуроци newsm78

Последна редакция: нд, 16 дек 2007, 20:16 от ivanka1979

# 29
  • Мнения: 3 810
Палечка, страхотна е Пепеляшка!
Тя не е ли като се обърне и е с друга дреха? Т.е. едната кукла е в другата?
Мисля че нещо такова бях мяркала по руските форуми. newsm78

Дискутираните теми вече са турнати Mr. Green, а аз цяла тема нищо не съм плела, само киризя. Е, поне се научих пачи крак  bouquet

Пък тия бикини и корсети Sick...вий сте по- младички, може да ви тичкат  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт