38-ма Американска приказка ,снежна,че и предколедна ! Хохохо....

  • 13 426
  • 305
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 491
Дами от Ню Йорк/Ню Джърси, току-що получих покана за заформяне на плейгрупа за българчета. Ако искате да се включите в групата, се регистрирайте тук:

http://groups.google.com/group/BulgarianKidsPlaydates

# 61
  • Мнения: 1 783
Мерси Блажка. Hug

Ох, да ви кажа, имам леко притеснение - на племенника ми са му открили стреп и е болен от 2 месеца така, аз бих се притеснявала ужасно, защото нали точно такива деца лекуваме в моята организация, усложненията са много гадни от нелекуван стреп. Направо не мога да повярвам, че в днешно време в България не са го открили навреме, 2 месеца са това. Отделно дето и сега се притеснявам че и Марти може да го е прихванал, макар да му няма нищо. Какъв ви е опита?

# 62
  • Мнения: 3 491


Ох, да ви кажа, имам леко притеснение - на племенника ми са му открили стреп и е болен от 2 месеца така, аз бих се притеснявала ужасно, защото нали точно такива деца лекуваме в моята организация, усложненията са много гадни от нелекуван стреп. Направо не мога да повярвам, че в днешно време в България не са го открили навреме, 2 месеца са това. Отделно дето и сега се притеснявам че и Марти може да го е прихванал, макар да му няма нищо. Какъв ви е опита?
И аз бих се притеснявала, тук вдигат аларма за такова нещо. Като се появи стреп в училището, веднага ни изпращат брошури от училището със симптомите и с молба и при най-леко съмнение детето да бъде заведено на лекар, и ако има стреп, да се лекува.
Моите деца, да чукна, засега не са боледували, но миналата седмица Александър го заболя гърлото, нямаше абсолютно никакви други симптоми. Заведох го веднага на лекар, и му взеха проба за два теста - единият мина веднага, за другия културата трябваше да престои една нощ, и ако има нещо, да се обадят сутринта. Но тестовете бяха отрицателни. Обаче действат при стреп, не се колебаят, щяха да изпишат антибиотик при положителен резултат от теста.

# 63
  • Мнения: 404
В групата съм вече за срещата.

# 64
  • Мнения: 384
Виктория Честит рожден ден, много здраве, щастие и любов  bouquet
Какво е стреп Embarassed newsm78 за първи път чувам за такова заболяване , а и на идея си нямам какви са симптомите.
Бенсон, как е, учиш ли испански.?Аз поради моето име редовно съм вземана за родом от Мексико, а друг е въпроса че никои не може да ми каже фамилията от 13 букви, че сега сме на ЕМКЕЙ/ МК/ голям смях ама вече не ме питат говоря ли испански Crossing Arms
Това за имената #Cussing out майка ми от България ме питаше как ще го кръстим " То че няма да е българско името няма , защото не дават, ама какви две имена ще му сложите, на една моя колежка дъщеря и си кръсти сина Франциско" #Crazy Смях голям а аз и казвам че Франциско е име за испано говорещи. Чак като се прибрахме ни повярваха че сме го записали по български стереотип- Име, бащино име, фамилно Joy

Последна редакция: вт, 18 дек 2007, 00:35 от mariya_75

# 65
  • Мнения: 1 783
Атти???

# 66
  • Мнения: 3 491
Какво е стреп Embarassed newsm78 за първи път чувам за такова заболяване , а и на идея си нямам какви са симптомите.
http://www.mayoclinic.com/health/strep-throat/DS00260
Обикновено боли и дращи гърлото, и има бели налепи. Може да има температура, болки в корема, в главата, при преглъщане, но може и да няма. Естествено, гърло може да боли по много причини, затова за диагностициране на стреп правят тест, много бързо става. Докосват гърлото с памуче, като на клечките за уши, но по-дълга клечка, и резултатите от теста са готови за няколко минути.
На мои познати във Вирджиния им бяха диагностицирали бебето със стреп - мисля, че симптомите бяха температура, и влошен апетит, защото го е боляло при преглъщане.
Като правило, доколкото знам, боли ли гърлото, особено ако няма симптоми на настинка, тук проверяват за стреп. Моите деца са на 5 и 7г. и досега никога не се бяха оплаквали от гърло, аз затова заведох Александър на преглед.
Пише, че ако се лекува навреме, минава и заминава заболяването, но ако не се лекува, може да нанесе по-сериозни заболявания (напр. бъбречни, синузит, инфекция на ухото, болни сливици).

# 67
  • Мнения: 1 147
Добър ден и от мен. Сколасах да прочета всичко, сега да видим дали ще смогна и да се изкажа Laughing

Вики, браво на мъжа ти, малко мъже биха се занимавали с такава изненада. Честит рожден ден на патерица, пожелавам ти много ведри мисли, хубаво настроение, мир в душата и радостни емоции. Изненадата звучи страхона, голяма игра е паднала за да се организира, наистина. Аз много си обичам рожденния ден, голям празник, като децата съм. Чакам го да дойде с нетърпение, очаквам изненади, подаръци, изобщо голямо събитие. Да видим дали с годините ще ми мине радостта. Simple Smile

Атти, как си, не си се обаждала отдавна?!

И maxi не се е появявала, нали имаше секцио насрочено миналата седмица.


За имената, голям смях. Друго си е децата ти да са с американски имена, веднага им дават гражданство. Джено, кажи на Ноли за колко време му дойде паспорта. Laughing А ние, обикновените, завършващи на -ов и -ова, има да чакаме, ама де да знаем, няма кой да ни отвори очите за това как стават нещата. Александра е записана съвсем по български, с бащино име и фамилия завършващи на -ова.

Абе, кой пусна слуха, че днес е Данчов ден, Бубче, ти ли беше, не е вярно това. Йордановден е на 6-ти януари, на Благовещение..

# 68
  • Мнения: 1 436
Абе, кой пусна слуха, че днес е Данчов ден, Бубче, ти ли беше, не е вярно това. Йордановден е на 6-ти януари, на Благовещение..

Йордановден (Богоявление  Laughing) е 6.01, Благовещение е 25.03, а днеска е Св. пророк Даниил - оттам Даниеловците празнуват.

# 69
  • Мнения: 1 147
Мен са ме налегнали едни депресивни мисли и нещо никакво настроение нямам.  Sad
Бяхме на гости на едни хм, познати, така да кажа, българи, кото са тук от 8г. Детето им сега е на 12, когато са дошли е било на 4г. /колкото моята Дени/ и не знае български! Разбира ни когато говорим, говори и то, но казва 2 думи на български 5 на английски. Майка му се е отказала да го учи, и тя му говори на английски! Всички ме убеждаваха, че и моите деца, след време няма да знаят българския, че няма да говорят на него, каквито и усилия да полагам в тази сфера - било безмислено! Стана ми много криво! И като ме налегнаха едни черни мислииииии!  Ми аз искам децата ми да знаят не само българския, ами всичко свързано с България.  Rolling Eyes  Правилно ли постъпихме?!  На децата сега им липсват бабите и дядовците - на голямата й трепери брадичката като заговори за баба си. Малката взела една снимка на майка ми, и като я гушка и й казва - бичам те, бичам те!  На мен също ми се свива от вътре всичко! 
Я кажете, вие изпитвате ли подобни съмнения? След колко време вече се свиква с тези неща и се приемат?
Аз съм си родолюбка, и си обичам страната, но живота така ми се подреди, че под влиянието на различни фактори сега съм далеч от нея! Носталгията ли ме е оибхванала? Сигурно! Пиша доста несвързано, знам, извинявам се за което, ама така ми идва, не ми се мисли как е по-правилно да го напиша!
Оставам с впечетлението, че повечето сте от дълго време тук и носталгични чувства, терзаещи въпроси и подобни, не ви мъчат!
Ох, не ми обръщайте внимание! Аз ще си порева, порева, пък ще ми мине! Нещо съвсем съм изтрещяла вече!

Ирка, моят съвет е да не го мислиш толкова. Опитай се да гледаш по-ведро на нещата. От личен опит мога да кажа, че първите месеци и години са най-тежките. При мен носталгията я има и е изключително силна след повече от 2 години и половина тук. Не зная дали някога ще свикна и дали ще успея да остана тук и да съм щастлива. И аз съм тук по лични причини, избрах личното си щастие и брака си пред приятели, роднини и кариера. Това, което ще ти помогне да се чувстваш по-добре тук е честият контакт с роднините и приятелите в България, контакти с българи там, където си, създаване на среда и познати, евентуално приятели, работа,  благотворителност, инициативи, хобита. Колкото по- заета си, толкова по-малко ще усещаш носталгия, така или иначе с децата скоро няма да имаш много свободно време.  
По въпроса за езика, всичко зависи от вас двамата със съпруга ти. Това децата ви да говорят на български зависи изцяло от вас, и макар, че изисква много време и целенасочени усилия, е нещо, което може да бъде постигнато. Съгласна съм с Джена, че по-големите деца говорещи на английски с родителите си, обикновено са толерирани и от тях не се изисква обратното, т.е. това е избор на родителите, не на детето.

# 70
  • Мнения: 1 147
Абе, кой пусна слуха, че днес е Данчов ден, Бубче, ти ли беше, не е вярно това. Йордановден е на 6-ти януари, на Благовещение..

Йордановден (Богоявление  Laughing) е 6.01, Благовещение е 25.03, а днеска е Св. пророк Даниил - оттам Даниеловците празнуват.

Богоявление имах предвид, грешката е моя.  Laughing

# 71
  • Мнения: 384
На всички именници честит имен ден

# 72
  • Мнения: 405

Тук съм, тук съм. Simple Smile Опъвам кълки по диваните и гледам да не ставам много много, че си ме боли все още. От онзи ден като бонус ми се върна и гаденето - общо взето както в началото, а аз го карах доста тежко. Сега мога да ям само печен картоф, ябълка и семки. На другите манджи само се облизвам като лисичка и се чудя защо си взех мъж, дето може да готви, като не мога да се възползвам от това. Simple Smile

Вики, страхотен подарък си получила, направо приказно звучи!

За Коледния дух - аз много харесвам ето тази статия, сигурно я знаете де:
http://www.newseum.org/yesvirginia/

Анет, по твоя въпрос си мисля, че на едно дете на 7-8 години може спокойно да му се обясни, че си подаряваме подаръци един на друг, по случай празника. Аз със сигурност имам спомени поне от 1ви клас, че преди Коледа събирах пари, за да купя подарък за родителите и и баби, дядовци. Не съм имала съмнение, от къде идват подаръците, но някакси беше важно, че взаимно си подаряваме. Иначе все големи глупости купувах, ама за толкова са ми стигали парите май. Simple Smile

Последна редакция: вт, 18 дек 2007, 03:41 от Atti

# 73
  • Мнения: 3 367
...sled бая ровене намерих читаво фото в софия което принтира снимки и календари със дигитални снимки пратени по майл,ако някой се интересува да каже..

# 74
  • Мнения: 405
...sled бая ровене намерих читаво фото в софия което принтира снимки и календари със дигитални снимки пратени по майл,ако някой се интересува да каже..


О, това може да ни е полезно съвсем скоро, може ли повече инфо?

Сега се сетих да ви питам - в болницата може да занесем една тениска, на която да отпечатат крачетата и ръчичките на бебето веднага след раждането. Някой правил ли го е и дали може да се направят копия после, че да има и за бабите и дядовците?

Общи условия

Активация на акаунт