ПАЗАРДЖИК скован е в студ - дядо Коледа е тук(16)

  • 14 607
  • 299
  •   1
Отговори
# 75
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 982
Хубави сънища ted_   Laughing

# 76
  • Мнения: 2 336
Добро утро на всички, тази нощ ние будувахме. Рев ама рев не знам зъб ли ще е или цяло зъбище ама няма дави занимава с нашите нощни бодърствани
Днес празнуват Игнат, Огнян, Пламен
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ ИМЕНИЦИ!!!

# 77
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 982
  bouquet за именниците

П.П. Днес знам (за празника) Laughing

# 78
  • Мнения: 2 336
Аз да кажа Joy Joy Joy

# 79
  • Мнения: 2 577
Абе момичета, дайте да си честитим само когато тук има имненици или ако някой се предаде за свой именик.. Иначе то така по календар всеки ден трябва само - честито, честито Mr. Green Mr. Green Mr. Green

А днес иначе е хубав празник - Игнажден. Днес който премине през прага на дома ви - такава ще е годината. Така че, ако видите през шпионката свекито, или някой враг Mr. Green скатавайте се и не отговаряте на знъненето, колкото и да е настойчиво Joy Joy Joy Joy
Пръв излелз и влезе днес мъжа ми... Heart Eyes
Желая ви добри хора само да прекрачват прага на вашия дом!

# 80
  • Мнения: 227
Добро утро,днес май,май никъде няма да ходя,бях забравила за този ден,ама прекрачването на прага днес за кого точно важи,просветените моля кажете?
 Чудех се сутринта защо църковната камбана бие на празник,а то верно празник било,многозначителен ще допълня,ще се чудя как да ги тълкувам нещата,мислене ми се отвори днес да знаете  Grinning

# 81
  • Мнения: 227
Въпросите ми край нямат,но ще попитам на кой праг-на входната врата ли?И хората живеещи в къщата броят ли се,аз съм чувала за непознат прекрачващ прага,но не знам със сигурност кажете вие,моля.

# 82
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 982
Аз по принцип дом. тел не вдигам и входната врата не отварям. Който трябва да влезе си има ключ, а мен няма кой да ме търси тук. Ама братовчед ми се върна вчера от Германия, та ще дойдат довечера на гости да видят Ники преди да сме си тръгнали (нали не се знае кога ще е)

# 83
  • Мнения: 2 577
Вива333 - под прага на дома се разбира - през входната врата, който влезе Laughing

# 84
  • Мнения: 2 336
Вива333 - под прага на дома се разбира - през входната врата, който влезе Laughing
така ли, това пък не го знаех newsm78

# 85
  • Мнения: 2 577
Е, аз щото съм учила фолклор в университета, та ни караха всички обичаи да ги знаем.
Ето повече инфо:
Според народните обичаи на Игнажден започват Новата година и Коледните празници. Характерен за празника е обичаят полазване. По това кой човек (полазник) пръв влезе в дома ви сутринта, се гадае за здравето, плодородието и имането през годината. Ако се случи първият гост да е добър и богат, то и годината ще е плодоносна. Според християнските представи от Игнажден започват родилните мъки на Божията майка, които продължават до Коледната нощ. Дните през този период се наричат "Мъчници". Жените тогава не трябва да похващат никаква домашна работа, за да забременяват и раждат лесно.

Според народното поверие от Игнажден зимното слънце започва да се “събира” да си ходи, за да дойде на негово място лятното слънце. Това разкрива връзка с деня на зимното слънцестоене (22 декември). Ето защо Игнажден се възприема като начало на новата, “млада” година. С нея започва и нов стопански цикъл. Той пък определя нов годишен кръг в живота на отделния човек и на селската общност.

# 86
  • Мнения: 2 336
mama_iana това добре но аз питах за следното, как
под прага на дома се разбира - през входната врата, който влезе Laughing
нещо това не можах да схвана newsm78

# 87
  • Мнения: 941
................ Според християнските представи от Игнажден започват родилните мъки на Божията майка, които продължават до Коледната нощ. Дните през този период се наричат "Мъчници". Жените тогава не трябва да похващат никаква домашна работа, за да забременяват и раждат лесно..................................................
Mммдаааааааааа, ето аз си знаех, че има причина нищо да не ми се бара в къщи  Whistling....сега ще светна и мъжо: никаква домашна работа - ама важи само за мен, нали? за него -неважи?  Whistling

Тед, входна врата е тая, дето я заключваш преди да си легнеш  Wink , дето гостите чукат (или звънят) на нея,  за да им отвориш....
Ако си в къща - е вратата ти на етажа към твоя дом

# 88
  • Мнения: 2 336
аха светнах, сутринта на излизане нашия тате каза да се отваряло само на баба и дядото Joy Joy Joy /те помагат/ ама и ние сме си егоисти.
Ако не обичате някой подарете на детето му музикална играчка. Една позната подари на моето такава с много бутони като натисне бутона и не се сеща да си махне ръката и си представете какво става. Ще хвърчи през терасата #2gunfire от вчера е ама аз съм вече #Crazy

# 89
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 982
 Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт