Когато децата не виждат баба и дядо

  • 10 699
  • 111
  •   1
Отговори
# 15
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
След доста основателни причини съм прекратила контакти с майка МИ.
Сина ми е на година и половина и тя го е виждала 2 пъти.
Родителите на мъжа ми са в Щатите и познават внука си само от снимка (но пък с тях искам да има контакти). На сина му никак не му липсва внимание и предпочитам да няма баба, от колкото да има лоша баба.

# 16
  • Мнения: 2 556
Който няма реални проблеми с родители, винаги ще ти каже, че не си права. Аз за себе си не съм взимала решения да не се виждат децата ми с родителите ми, но родителите ми изобщо не са напрели да ги виждат. Радват им се много на снимка в хола и това е. Синът ми, който е първи клас, е убеден, че те са баба и дядо само на братовчед му и така ги и нарича, а малката изобщо не  ги познава. Виждала ги е веднъж преди 2 години, беше на 3 месеца и познайте дали ги помни. Да са живи и здрави, децата имат други баба и дядо, които постоянно им обръщат внимание, така че няма да пострадат кой знае колко от този факт.
 Ако някой си позволи да ме обижда пред детето, бих спряла контакти и още как. Никак няма да съм толерантна даже.

Liska, нищо смешно няма в ситуацията, нито детинско, да не ти идва до главата си казвай само.

Последна редакция: пн, 17 дек 2007, 11:29 от Tess

# 17
  • Мнения: 6 167
Това дете, освен твое, е и на мъжа ти, нали? Или греша?  Thinking

нейно си е. пък.  Mr. Green

Жалко е когато децата биват използвани за разменна монета.
Мъчно ми е за такива дечица, които биват ограбени от толкова важен контакт.


# 18
  • Мнения: 2 556
Има случаи, в които детето нищо не печели от контактите си с баба и дядо. Не бъдете наивни да мислите, че винаги му е от полза.

# 19
  • Мнения: 3 423
Има случаи, в които детето нищо не печели от контактите си с баба и дядо. Не бъдете наивни да мислите, че винаги му е от полза.
разбира се,още повече ,че ако тези му  баба и дядо говорят срещу майка му ,то тогава контакта с тях е във вреда на детето

# 20
  • Мнения: 179
Вече съм на път и аз да ги отрежа мойте,напълно те разбирам и подкрепям  Peace,има ситуации и отношения ,които по-добре да се прекратят,все пак всичко си има граници  Naughty

# 21
  • Русе
  • Мнения: 299
И ние "нямаме" баба и дядо.Абсолютно съм против срещите,но за една година мъжът ми 3 пъти ме пита дали да занесе малката на майка си.Съгласявам се и до 5 мин се връщат/плаче от тях/,а аз се кефя  тайничко.Хем агнето цяло,а вълка сит.Пък и с времето той разбра кой крив,кой прав и е на моя страна.Направих компромис и ги поканихме на кръщенето-не дойдоха.Вече няма и да я видят.

# 22
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Прекратих всякакви контакти на детето ни с родителите на мъжа ми.
Причините не са една или две,а безброй в продължение на години.
От половин година детето не е виждало баба си и дядо си.
След поредния сериозен скандал взех това решение.
Не може да ме обижат в очите,да говорят глупости на всеки по мой адрес,а да искат да ми виждат детето.
Да се извинят нямат и намерение.

Исках да попитам дали има и други,които са взели  това решение.

аз съм "дете" Rolling Eyes, прекъснало контактите с едни баба и дядо и бих била благодарна на майка ми, ако ми беШе спестила  това "богатство" оЩе в детските години  Confused
но ситуацията беШе много компрометирана...

# 23
  • Мнения: 1 272
Едва ли ще лишиш децата си кой знае колко, като им спестиш контакти с хора, които не заслужават. Попадала съм в подобна ситуация - аз бях детето - да ти кажа по-добре рано да се прекъснат конактите, отколкото после и детето да страда. Ако и двамата със съпруга ти сте единни, не виждам къде е проблемът Peace

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 614
На мога да разбера защо заради конфликт между големите трябва да страда детето да бъде без баба и дядо.Те са му кръв в крайна сметка лоши (за теб), хубави това е. ТОВА РЕШЕНИЕ КАК ГО ВЗЕ-сама или със съпруга ти ,нали и той е родител на това дете????Ако съпругът ти сам вземе такова решение срещу твойте родители ти ще си съгласна ли? Ако те се държат лошо със детето съм съгласна ,но в случая който описваш  не те оправдавам.  Друг е въпроса ако те сами не го искат- което не мога да разбера  newsm78-но хора всякакви.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Ако говорят обидни думи по адрес на майката,детето няма какво да прави сред такава среда с такива хора.  Peace

# 26
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Има случаи, в които детето нищо не печели от контактите си с баба и дядо. Не бъдете наивни да мислите, че винаги му е от полза.
разбира се,още повече ,че ако тези му  баба и дядо говорят срещу майка му ,то тогава контакта с тях е във вреда на детето

Абсолютно! Нямам дете все още, родителите ми са страхотни, както и тези на мъжа ми, тъй че не говоря от личен опит, но съм убедена, че никой няма право да настройва детето срещу майка му, дори и индиректно, използвайки обидни думи по неин адрес.

# 27
  • Мнения: 25 614
А тя има ли право да настройва децата срещу баби и дядовци?
Питам само от любопитство...  Whistling

# 28
  • Мнения: 3 453
че никой няма право да настройва детето срещу майка му.

Виждала съм подобна картинка, отвратително е! Родителите на детето дори не подозираха за тормоза върху детето. То, горкото, беше подлагано на жесток разпит - какво прави майка му, къде ходи, какво готви, дали чисти и т.н. По време на разпита се правеха коментари от рода "мда, тя майка ти като е нескопосна, мързелива, с две леви ръце, тъпа.....". Или "майка ти чете ли ти приказки като баба, а? Ти кого обичаш повече - мен или майка си? Аз не те обичам, защото ти обичаш само майка си" и т.н....
Детенцето разбираше всичко, въпреки, че беше малко, а онези малоумници изобщо не ги беше грижа! След разпита те го захвърляха в някой ъгъл и никой повече не го забелязваше. То беше изпълнило задачата си.  Confused
То се свиваше и не смееше нищо да каже.
Майката явно усещаше нещата, защото отказваше да пуска детето при баба и дядо си. Но те спретнаха веднага върховна драма - колко обичали внучето си, не можели да живеят без да го виждат - че родителите се принудиха пак да пускат детето.
Бях случаен свидетел на едно такова "гостуване" на това дете у баба и дядо си. Може да е грозно, но отидох и казах всичко на майката. Вече не пускат детето само. Винаги единия родител е там, с него! Peace

# 29
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Всеки има право да се защити от лошо отношение. Ако някой настройва детето ми срещу мен, ще има ответна реакция и още как. Ако просто моите отношения с бабата и дядото не са добри, не бих си позволила да ги коментирам пред детето (чисто хипотетично) Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт