Аз не мога да приема това, а вие?

  • 7 397
  • 187
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 631
Бялата мечка е защитен вид - и аз съм изумена как може да се публикуват такива снимки - победата на човека над дивата природа??? Този трябва да го глобят и осъдят за отстрела на тази мечка, а не да ми го хвалят какъв смелчага бил. Това е толкова първобитно и елементарно че чак ми се драйфа - да снимаш някакъв ухилен тип, до убито от него животно!!! И защо? Кому е нужно??? Много се ядосвам и от снимки и репортажи за чичо Х от село Y, който застрелял 200-килограмова мечка или вълк - и снимали окървавеното животно.
Просто нямам думи за подобна тъпотия. Shocked  smile3514

Белла са ни клиенти!
Спирам да говоря с тях!  Crossing Arms
И да, аз нещо, дето трябва да се убие, за да го ям, не го ям!  Naughty
И това, че някой ще си плати регламентиран лов на рядък екземпляр не значи, че парите ще отидат кръвнина за останалите мечки, или че ще инвестират в разплода на тези животни!  #2gunfire

# 16
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Никога не съм приемала убийството на животни- мечки, сърни, прасета или кокошки. Но това е ежедневие и не виждам кое е толкова възмутително точно в тази снимка.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 383
А, дали я е изял? Или са сложили малко беломечо месо в някой полуфабрикат... То, бяла мечка, кокошка - все тая.

# 18
# 19
  • Мнения: 822
Грешите,Реза,и други убийства са разрешени...И то не само по Коледа.Все пак освен мечки в стопанства,отглеждаме и индианци в резервати.И струват значително по-евтино от бялата мечка,а ловът им е много по-интересен...Дори ми се искаше да взема координатите на господина и да му предложа сделка.Единствените недостатъци са,че на индианеца може да му вземе само скалпа,а не главата и че не става за ядене,но гонката си заслужава...

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 231

П.П. Разрешено е да се убиват по 12 бели мечки годишно.


Не знам кой въобще име разрешил и толкова.

Трябва ли да съм вегетарианка за да съм против убийството на дивите животни???

Да не говорим, че това се превръща в реклама на преуспяващата фирма.  Angry

Ами аз пък вече няма да дам и стотинка на този човек. Crossing Arms

# 21
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А, дали я е изял? Или са сложили малко беломечо месо в някой полуфабрикат... То, бяла мечка, кокошка - все тая.
Ок, ако я беше изял нямаше да има проблем.

# 22
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Трябва ли да съм вегетарианка за да съм против убийството на дивите животни???

Не.
Вегетарианците са против убийствата по принцип.
Дори на хора.

Изумителни същества са, не ги разбирам.

# 23
  • Мнения: 2 161
И аз искам бяла меча кожа,просната пред камината.

# 24
  • Мнения: 14 654
Трябва ли да съм вегетарианка за да съм против убийството на дивите животни???

Ако осъждаш убийството на едно животно, логично е да осъдиш убийството и на друго, а не да се възмущаваш от снимката на закланата мечка, докато готвиш пържолки.

# 25
  • Мнения: 1 294
Трябва ли да съм вегетарианка за да съм против убийството на дивите животни???
Ако осъждаш убийството на едно животно, логично е да осъдиш убийството и на друго, а не да се възмущаваш от снимката на закланата мечка, докато готвиш пържолки.
Абе мое и да е логично по твойта логика, ама според мойта не е. Щото според мен проблема не е дали може или не може да се убиват животни за храна а дали не е тъпо да се убиват застрашени екземпляри за собствен кеф. Защото когато едно животно убива друго за да оцелее (примерно за храна) е едно нещо, а когато убиваш за удоволствие е малко по друго, а?
А за тюлените само да светна неинформираните, че Грийнпийс си направиха голяма кампания с тях, ама никой не се сеща да провери колко тюлени се въдят и дали има изобщо някаква причина да ги пазим толкоз. По крайбрежието на севрна Норвегия има такива количества (поради това че са забранени за лов), че застрашават и рибната популация и много други видове. Така че, не може просто да плеснем с ръце и да  караме на фотосинтеза само и само да не убием за храна щото така се нарушават много естествени процеси...

# 26
  • София
  • Мнения: 15 467
Трябва ли да съм вегетарианка за да съм против убийството на дивите животни???

Ако осъждаш убийството на едно животно, логично е да осъдиш убийството и на друго, а не да се възмущаваш от снимката на закланата мечка, докато готвиш пържолки.
И аз съм възмутена, защото белите мечки са на изчезване, а и доста от тях загиват преди да пораснат.Не разбирам как определят бройката за убиване. Не съм вегетарианка, но и прасетата и кокошките не са изчезващ и застрашен  вид.

# 27
  • Мнения: 14 654
Защото когато едно животно убива друго за да оцелее (примерно за храна) е едно нещо, а когато убиваш за удоволствие е малко по друго, а?
Твърдиш, че няма да оцелееш без свинско? Смятам, че или цениш живота по принцип или си пълен лицемер като жалееш само за някои видове.

# 28
  • Мнения: 6 909
Това са продуктите на Белла ако някой се интересува - http://www.bella.bg/bg/brands/default.htm
Относно снимката не желая да се изкажа.

# 29
  • Мнения: 1 294
Защото когато едно животно убива друго за да оцелее (примерно за храна) е едно нещо, а когато убиваш за удоволствие е малко по друго, а?
Твърдиш, че няма да оцелееш без свинско? Смятам, че или цениш живота по принцип или си пълен лицемер като жалееш само за някои видове.

Ще оцелея, ако има достатъчно пилешко   Mr. Green

Айде сега пак тежки квалификации, да не искаш да кажеш че всеки НЕвегитарианец е лицемер? Щото по тази логика, ти си лицемер като цениш живота само на прасетата а не и на морковите...
И както казах, едно е да убиваш за да ядеш, друго е да го правиш за кеф...

Последна редакция: пн, 17 дек 2007, 10:41 от palachinka

Общи условия

Активация на акаунт