Петиция срещу флуорирането на питейната вода

  • 34 952
  • 261
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 161


Трябва да ви кажа, че зъболекаря ни е потресен от състоянието на зъбите в семеиството ми.
А имаме не повече пломби от средностатистическиа българин. А за децата веднага пита - не са родени в Канада нали? Тук от флуорирането децата наистина нямат кариеси и въобще цялото население има хубави и здрави зъби.

Та се замислих може би се преувеличава в Бг проблема.
Бяхме при 3 различни зъболекари  - всички на едно мнение и те ни казаха че проблема се дискутира предимно от некомпетентната общественост, стоматолозите не виждали нищо нередно в флуорирането.


Поинтересувах се от приятели, които живеят извън страната и се оказва, че в повечето страни водата се флурира???И оплаквания от страна на зъбите няма- напротив, нашите зъби са в "окаяно" състояние.Защо така.... newsm78 newsm78 newsm78 
И аз се замислих за соц.времето, когато в детската градина лелката обикаляше със вкусните флуорни таблетки..........дали тогава стоматолозите са виждали кариеси на млечни зъби, които днес се срещат толкова често?
Темата ми е интересна, защото аз на "моя глава" продължавам да давам флуорни таблетки на детето и то проблеми няма.Другите му връстници /7год/ вече имат по 1-2 кариеса и на повечето вече стоматолозите са им препоръчали да взимат флуор. Не съм стоматолог и не мога да се изкажа компетентно отностно ползата или вредата, но по-скоро съм за флурирането, щом то помага....
Ако си спомняш в соц времената имаше детско прясно мляко за директна консумация, по 5 ст. пликчето и кисело мляко снежанка, които бяха любими на децата. Единствените вафли бяха Чайка, а единственият шоколад - крава. Горе-долу захарният асортимент се приключваше с това. Кока-колата беше лукс, но за сметка на това имаше много напитки като лозина и ябълка правени от натурален плодов сок, подсладени с фруктоза. Детските пюрета струваха стотинки, купувахме ги с кашони, стотици такива съм изял. Кубинските грейпфрути макар и дребни, бяха на съвсем народна цена и винаги на трапезата. Та, едва ли само флуорните таблетки са оправяли работата...

Просто понятията ни за нормалност са изкривени до неузнаваемост.
Нормалното е човек да живее 100 години.
Нормалното е човек да е винаги, във всяка възраст в съвършено здраве, със здрави зъби.
Нормалното е човек да е доволен от живота и да се труди до последния си дъх.

Има общности, които живеят така. И те НЕ са научна фантастика, съществуват в момента, когато четеш тези редове. И колкото невероятно да ти звучи това, толкова невероятно за тях е, че по света живеят хора, които СЪЗНАТЕЛНО РУШАТ ТЯЛОТО СИ, с храна, навици, начин на живот...

Това го потвърждава не само д-р. Прайс но и д-р. Бернард Йенсен. Прочетете книгата му, той е пътувал до 50 държави в света, включително и България, в търсене на принципите на дълголетието и здравето. Заключенията му са същите, като на д-р Прайс -- "Doctor Jensen concluded that the long-lived people live a simple life, in a moderate temperature, eat unprocessed foods, no fried foods, little meat, live a serene, contented life, maintain good posture and consistently live close to where the soil is black." Между другото, той почина наскоро, беше над 100 годишен.

За тези, които знаят английски -- чуйте книгата "Natural Cures THEY DO NOT want you to KNOW" - http://kevin.beinsa.info
В нея са изложени всички гореспоменати истини плюс пътят към постигането на здраве и щастие.

Последна редакция: ср, 09 яну 2008, 13:09 от Ludmil

# 61
  • Мнения: 2 652
Поинтересувах се от приятели, които живеят извън страната и се оказва, че в повечето страни водата се флурира???

Няма такова нещо - прочети тук в кои страни се флуорира водата.

Цитат:
"Единствените 3 западноевропейски държави, в които все още се флуорира водата, са Ирландия (100%), Испания(10%) и Обединеното Кралство (11%). В Ирландия, най-флуорираната държава в Европа и една от единствените 2 страни в света (Ирландия и Сингапур), в които програмата за флуориране е задължителна в национален мащаб, се надига национална кампания за спиране на тази практика."

Още:
"В други страни като САЩ, Великобритания и Испания, водата се флуорира частично – само в определени региони. През последните години в тези страни текат обществени диспути, подкрепени от изтъкнати учени и политически сили, за преустановяването на тази практика."

# 62
  • С най- страхотния човек
  • Мнения: 182
Днес гледах по БТВ даваха специалин репортаж за флуорирането на водата.Казаха,че в нито 1 европеиска страна не се флуорира водата.Предозирането води до флуоурна артроза както и други заболявания.Той може да се набави от хапчета и др.Казаха,че е вредно за човешкия организъм и твърдо съм ПРОТИВ.За 1 литър вода трябва-1гр.флуор.-Няма кои да дозира толкова точно питеината вода.За децата има хапчета-ФЛУРИН-аз го давам на моат син

# 63
  • Мнения: 317
Подписах се! newsm10 newsm10

# 64
  • Мнения: 2 652
Репортажът на бТВ мож да се види в тук (обедната и късната емисии).

# 65
  • Мнения: 1 161
Репортажът на бТВ мож да се види в тук (обедната и късната емисии).
Качил съм го тук http://ludmil.multiply.com/video/item/33

# 66
  • Мнения: 931
Имате и моя подпис  Simple Smile

# 67
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
подкрепа и от мен  Peace

# 68
# 69
  • С най- страхотния човек
  • Мнения: 182
Да запазим водата чиста

# 70
  • Мнения: 1 161
Ето кратко клипче представящо работата на д-р. Уестън Прайс и Потенджър
http://video.google.com/videoplay?docid=-6732288606352338419&hl=en

Последна редакция: чт, 10 яну 2008, 14:17 от Ludmil

# 71
  • Мнения: 40
И аз се подписах  Peace

# 72
  • Мнения: 3 929
Подкрепих петицията.

# 73
Ако се интересувате от проблема с т.нар флуорна профилактика, в понеделник сутрин от 8.30 по Нова телевизия в предаването "Здравей България" са поканени 3 души в студиото: д-р Шарков - авторът на програмата, представител на МЗ - вероятно д-р Димитров, и д-р Гълъбов.
 Sunglasses

# 74
  • София
  • Мнения: 170
Подкрепих петицията.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт