Е това не е държава.

  • 3 016
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 506
Браво!! smile3501Чудесна новина!! newsm68
А по темата " Е това не е държава." и за мъките и нервите които изхаби :
Е как да е, а и какво искаме от държава която ни дава по 18лв детски на месец!! ooooh! Sick
Българио, държава наша.... Whistling Whistling Whistling Whistling

Последна редакция: сб, 05 яну 2008, 02:27 от nikiki

# 31
  • София
  • Мнения: 672
Златна и аз на 1 оставам без работа, а сега разбрах, че вече не е 1 година неплатен след изтичане на майчинството, а е 6 месеца  #2gunfire #2gunfire #2gunfire а кажете ми сега как да не искам да дойде талибанин камикадзе и да взриви парламента  Crossing Arms

Това не е точно така. В закона се казва, че майката може да ползва 6 месеца и останалите 6 таткото. А таткото може да прехвърли на майката своите 6. Че е объркано и е гадост - ясно, но неплатения пак си е до 3години. просто май някой е решил да се погрижи за майката да не "затъпее" в къщи и да не излезе напълно от пазара на труда, бе да се съобрази, че ако вдигнат малко детските и обезщетенията може би и детегледачки ще можем да си позволим  #2gunfire

# 32
  • Мнения: 903
Благодаря ви момичета Simple Smile
nikiki, от тази година вече са 25 лв. Simple Smile, а майчинството става 220 лв. ама не съм много сигурна. Свекърва ми е счетоводителка и така каза.
m_face, да знам ама са го променили, поне на мен така ми казаха.

Лек ден   bouquet

# 33
  • Мнения: 3 427

А сега кажете ми какво се случва и защо все нещо не е наред в тази страна, а искат да има раждаемост???
що, ако ти дават по 1000 лв на дете месечно ще родиш ли 5 деца? много мразя популистки изказвания  #Cussing out

# 34
  • София
  • Мнения: 672

А сега кажете ми какво се случва и защо все нещо не е наред в тази страна, а искат да има раждаемост???
що, ако ти дават по 1000 лв на дете месечно ще родиш ли 5 деца? много мразя популистки изказвания  #Cussing out

Пет мога и да не рода, но понеще съм спокойна и няма да му мисля толкова на второто - дали да е скоро или след няколко години. Мен лично не ме притеснява корелацията пари - дете, но искам да ти кажа, че когато мъжа ми остана без работа, а аз бях бременна в 4 месец, той се поболя. Слава богу след един месец беше на нова, но ако не си беше намерил ?

# 35
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Поредната глупост #Cussing out.
Иначе държавата иска да си плащаме данъци, осигуровки...
А какво става като се наложи да защити някой данъкоплатец?
Направо са си за #2gunfire.

# 36
  • Мнения: 903

А сега кажете ми какво се случва и защо все нещо не е наред в тази страна, а искат да има раждаемост???
що, ако ти дават по 1000 лв на дете месечно ще родиш ли 5 деца? много мразя популистки изказвания  #Cussing out

Незнам какъв точно Ви е проблемът, но ако не Ви изнася темата, моля не я четете. А, за да Ви отговоря на въпроса: И 5000 лв. да ми дават няма да родя 5 деца, но с тези мизерни парици, дето ни дават, си мисля, че не може да се гледа 1 дете, камоли 5. Но ако не сте забелязала темата не е за това, а съм я написала по- съвсем друг повод.

# 37
  • Мнения: 177
както винаги  налудничави и неиздоскоренни законни Praynigняма оправия
и защо ли няма разждаемост наистина Twisted Evil
А защо ли отиваме да живеем в чужбина...........

# 38
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Вчера гледах по БТВ репортаж за заслужил артист с 140 лв. пенсия - инвалид, жена му инвалид и е принуден да ходи да свири на улицата като шут в студа да печели пари за лекарства!
С раждаемостта е същата работа!
5000 лв. ще дадат, ама на себе си за някое командировъчно в чужбина - не виждам защо се споменава това въобще  #Crazy

# 39
  • Мнения: 903
Вчера гледах по БТВ репортаж за заслужил артист с 140 лв. пенсия - инвалид, жена му инвалид и е принуден да ходи да свири на улицата като шут в студа да печели пари за лекарства!
С раждаемостта е същата работа!
5000 лв. ще дадат, ама на себе си за някое командировъчно в чужбина - не виждам защо се споменава това въобще  #Crazy
Това е ужасно Sad Това го има само в България... Просто нямам думи.

А защо се споменава, може би, трябва да отговори caprice.

# 40
  • Мнения: 903
Момичета да Ви се похваля, че си взех и другата част от обещетението Simple SmileSimple SmileSimple Smile

Общи условия

Активация на акаунт