Фотография - бокиране по Джеминариус, 21 епизод

  • 26 784
  • 580
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 6 743
Мобииииии, ЧЕСТИТООООО   bouquet  Hug  Heart Eyes Много се радвам, че най-после се сдоби с това което искаш  Hug Много хубави момменти да хванеш с него  Hug ГОлям кеф е, представям си как се чувстваш  Laughing Hug
Сейдж, снимката на А-М е страхотна  Hug
Фрида, Сара изглежда много съсредоточена в това което прави  Hug Laughing

Аз пък искам нов обектив, но....ще видим  Thinking Whistling Поблазни ме Калининия 17-70 , ама много бееее  ooooh! Уф, ще го мисля  Mr. Green Имам време  Laughing

# 31
  • Мнения: 2 109
дамаянти, ако за сигмата говориш, тя е на джеми. само я бях вела за проба

# 32
  • София
  • Мнения: 6 743
Стори ми се, че видях Джеми да чете - прибра ли се благополучно?Всичко ок ли е при вас?Чакаме снимки Джем - от твоите си  Heart Eyes Hug
Кали, за него говоря  Hug Как ти се стори, а?

# 33
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Моби, честито! Да го ползваш със здраве и много приказни кадри ти желая, точно като макаронените ти красоти! Купих си от твоите стъклени подложки за чаши аз пък!
Много ми харесват бокираните кадри в близък план на разни коледни красоти...
Но по темата боке мога само да мечтая и въздишам...  Wink
Радвам се, че дойдохте на базара и че се видяхме пак!

# 34
  • Мнения: 4 116
Kaли, моя е 10м пиксела  Joy ама ще мина тънко. Един проф. фотограф ми каза да си купя помпичка за клизма - 2лв  Mr. Green и с нея да продухам матрицата. Той така правел от години и ставало.  И не се смейте...ама аз утре отивам да търся из аптеките това чудо  Laughing

# 35
  • Мнения: 1 117
Моби, честита ти техника, айде почвай да пускаш! Ама наистина техническия парк както се казва много се издигна, тука вносителите трябва комисионни да раздават!

Axrax, ами да си похваля тогава аз камерата! Щом имаш лентов олимпус, знаеш техниката им. Аз имам Е330, най-старият им модел, който се предлага тук - с Live view, отварящ се дисплей, и най-важното - с електронно почистване на матрицата Mr. Green, което се задейства при всяко включване на апарата, все още революционна система. Обективите на Zuiko са достатъчно класни сами по себе си. Вярно, че изборът е по-малък, но аз го намирам за достатъчен. И цената е горе-долу колкото се посочила, сигурно даже са паднали още.

Като заговорих за обективи, Веч, добави ми моля ZD 50/1:2 macro

# 36
  • Мнения: 1 639
Остана ли някой без ДСЛР ?  Simple Smile

Честито за новите придобивки.
В този ред на мисли Фрида, ти имаш ли Д200 вече? 
sage, в работата ползваме първото и е страшно удобно , но е доста голямо ( може и да имат малък вариант , но дали ще е толкова ефективен?! ).   

# 37
  • Мнения: 11 322
Eхаааа!
Страхотна новина, Моби! Метнах те в списъка горе.
Аз щях да питам същото като Горска Фея, ама мернах, че май Жената се мотка още с една дигиталка.
Фрида, я издай новата придобивка! Сара си я хванала във вихъра и - супер кадро. Peace

# 38
  • Мнения: 4 915
Та к'во за обективите?  Mr. Green  Twisted Evil  Mr. Green

Мобиииииииииии, ЧЕСТИТКА!  Mr. Green  Mr. Green Еййййййййййй, така ти се радвам, защото знам как се чувстваш мнооооого добре.  Mr. Green Красоти да твориш още по-големи!!!  Hug Дженоптика какво ще го правиш? Аз ще го пазя и него, и Сонито за децата - като пораснат още малко, да се учат.  Grinning Не за друго, ами да не ми пипат Пентаксчето.  Mr. Green

Благодаря на всички за мненията.  Grinning Аз докато се ориентирам, и тя седмицата ще изтече... ooooh! Може би да си го оставя този 24-70, както казва Калина за кроп-фактора, та си имам направо портретен обектив.  Laughing

Намерих една друга опция за широко - Sigma 17-70mm f/2.8-4.5 DC Macro, или пък ще взема кит 18-55 - на Пентакс бил учудващо добър.  Wink

Някой ми спомена да питам лулу, но й нямам мейла.  Rolling Eyes

Фрида, хубав съвет за два твърди.   Thinking Не съм се замисляла. Но полека-лека ще се ориентирам, надявам се.

Слави , срам и позор, обаче още нищо не съм снимала. Shocked  Първо реших да пристъпя към нещата по-внимателно и отговорно и да попрочета упътването, да поразуча апарата и после да поснимам. Дори софтуера още не съм качила. Пък и от работа се връщам към 19 часа, съпругът ми - чак към 20-21 часа, аз през това време се занимавам с дечурлига и вечери и за камерата няма кога. Чакам събота и неделя.  Wink

# 39
  • Мнения: 11 322
Фрий, дай моля точни данни за твоя огледално-рефлексен, че да е точно инфото най-горе.

# 40
  • Мнения: 2 242
Тед няма майтап, духалото прилича на помпа за гинекологична промивка (продават се в аптеките). Мисля че идеално ще свърши работа (идеята е вътрешността да е чиста и недостъпна за външно замърсяване). Жалко че не съм се сетила по-рано!!!!

Мобииии честито Hug!!!! Много много прекрасни мигове да хванеш. Сега мъжо да те мята на една екскурзия да се учиш в движение  Laughing

Кали кажи му да ти почисти само замърсените пиксели и да брои hahaha. Какво стана с твоите обективи – дойдоха ли?

Фрий   Heart Eyes нямаш си на идея колко много уважавам хора които умеят да се борят! Да знаеш че по всяко време на денонощието каквито и глупави въпроси да те споходят съм на линия Wink

Абре около тези букета-мукета почна да ме хваща коледна лигня. Сега съм си светнала едни лампички, наизвадих украсата, пуснах си лека музичка ... остава да налея Flutter и ще ви нациливам всички подред  Joy Веч що не избра по сериозна тема Mr. Green  Twisted Evil Снимката от птичи поглед е много интересна – кажи нещо повече?

# 41
  • Мнения: 1 052
 Mr. Green снимам с един стар на Фрид

# 42
  • Мнения: 1 117
Я вижте какво видях

 
Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 43
  • Мнения: 1 052
Тези реклами са забранени Mr. Green

# 44
  • Мнения: 4 116
Lois, трепач е рекламата!
А какмо е това почистване, което го има камерата ти? Не е ли като леко разтрисане?

Общи условия

Активация на акаунт