Предизвикване на раждане ...с хапче?

  • 3 812
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 167
Момичета тази сутрин в 07.40 май ми падна тапата или част от нея или поне така си мисля аз след като се и консултирах . Въпросното нещо беше слузесто като медуза но имаше и сасирена кафява кръв-предполагам от вагиналния преглед снощи? Много се уплаших признавам -в смисъл да не би нещо да не е наред с бебо, ама ме поуспокоиха вече а и бебо се обажда:). Обясниха ми, че се случвало именно след такъв преглед да падне и тапата. Дали наистина е паднала тапата?
Как беше при вас? newsm78 Sick

# 16
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Ами ако ти е паднала тапата значи най-вероятно няма да имаш нужда от хапче, защото събитието ще настъпи съвсем скоро. Желая ти леко раждане  Hug

# 17
  • Мнения: 2 746
Предполагам, че с този преглед докторката ти е искала да ускори събитията.Щом ти е паднала тапата, значи съвсем скоро  ще е. Да не забравиш да се похвалиш после във форума!  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 2 336
Много вероятно при прегледа да са ти отлепили мехура. При мен така стана - отлепиха ми мехура, после ми падна тапата. После на система, но нямах хапче.
Леко раждане ти желая и едно здраво и красиво бебе!

# 19
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Хапчето не е окситоцин, а простагландин - има два вида, които докторите използват. Едното е Простин и е одобрено за такава употреба при определени условия, другото е Цитотек и е изрично забранено за предизвикване на раждане и още повече - за раждане на жив плод, тъй като може да доведе до смърт на плода по време на раждането! Хапчетата НЕ са безопасни и безвредни, имат си един куп противопоказания и странични ефекти и е много добре да попиташ лекарката ти за тях, както и да потърсиш допълнителна информация! Защото ще подпишеш документ за информирано съгласие с процедурата - а разговорът ти с лекарката съвсем очевидно не е бил посветен на информирането ти по въпроса.
А попита ли докторката защо е нужно предизвикване? Ако няма сериозна медицинска причина за това, обикновено се прави главно за удобство на лекаря (предизвикването му в определен ден, когато лекарят е на смяна и ускоряване на раждането, за да приключи в смяната му), без особена мисъл за теб и бебето. Това, че едно бебе е достигнало определени килограми, няма нищо общо с готовността за раждане - бебетата на майки-диабетички или просто на майки с по-едри бебета са по 3кг още през седмия месец, това значи ли, че бебето е готово да се роди #2gunfire
Тапата може да падне дни и дори седмици преди същинското раждане, аз си откарах 4 седмици с 3см разкритие и паднала тапа, при това преди второ раждане Rolling Eyes

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Два пъти раждах с Простин. Без системи окситоцин. Контракциите ми започнаха точно 20 мин. след поставянето на хапчето. Явно не е само за разширение шийката на матката, защото такова нямах 4 часа.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 679
На мен и двата пъти ми предизвикаха раждането с хапче, но на теб ако вече ти е паднала тапата можеш и да нямаш нужда от хапче - успех, леко раждане и да се похвалиш после   bouquet

# 22
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
На мен и двата пъти ми предизвикаха раждането с хапче, но на теб ако вече ти е паднала тапата можеш и да нямаш нужда от хапче - успех, леко раждане и да се похвалиш после   bouquet

Тапата може да падне доста преди започване на раждането  Peace И двата пъти тапата ми падна 2 дни преди да ми предизвикат раждане.

# 23
  • Мнения: 476
Защо ще ти предизвикват раждането преди термина ми е чудно?!? Ако не е по мед причини е направо абсурдно! Май твоя доктор не иска да го притесняваш по празниците! Но за бебето е важно да остане в корема докато му е необходимо!
За разкритието - изобщо не трябва от сега да имаш!!! Като почне раждането, тогава се получава и точно за това са контракциите, за да направят разкритие! На мен водите ми изтекоха и нямах и мм разкритие, за това и прегледа ме боля почти колкото самото раждане! Дадоха ми хапче (смучеше се, не вагинално), след което и система ми пуснаха и разкритието стана за 2 часа!
А през цялата бременност, не ме е бъркал нито веднъж,!! (освен с тампончетата за секрет)
Твоя доктор нещо не ми харесва, честно!  Hug

# 24
  • Мнения: 611
Моята тапа падна след един доста грубичък преглед от една докторица 5 дни преди да родя, аз бях преносила 12 дни, но имах само 2 см. разкритие, и почти без контракции, сложиха ми система в 21 часа и в 23 вече бях с 10см., а в 23:55 се роди дъщеря ми.Но това със системата хич не е хубаво, но докторите го правят за да ускорят нещата, става бързо , но е доста по болезнено.
не се притеснявай, успех ти желая, и после да се похвалиш с хубавия бебок Hug Hug Hug

# 25
  • Мнения: 545
Първо, вагиналното хапче е абсолютно безвредно.
Второ, то няма нищо общо с положението на плода (колко високо е).

В грешка си ,че"хапчето"е безвредно!Връзката с положението на плода е тази,че ако е високо,а ти стимулират контракциите може да се задуши!Няма да изпадам в подробности,за да не стресирам допълнително никого Hug

# 26
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Аз раждах така и съм много доволна! Приеха ме в понеделник в болница, във вторник сутринта ми сложиха хапчето. В 12 ми започнаха контракциите, в 4 родих. Бях с епидурална и не мога да преценя дали е по-болезнено по принцип.
Предизвикаха ми раждането 9 дни след термина.
Нямах никакво разкритие допреди това, нито контракции. Тапата ми падна към обяд.
Родих без епизиотомия и без шевове.
Първо раждане.

# 27
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Моето раждане беше предизвикано с вагинална таблетка.Пренасях вече 7-ми ден, нямах разкритие.Един час след поставянето започнаха контракциите и получих разкритие.След още 3ч. родих - бързо, леко и безпроблемно.Желая ти да получиш най-хубавия новогодишен подарък скоро.Успех   bouquet

# 28
  • Мнения: 1 479
 Снаха ми е имала раждане с хапче,но защото е била преносила.Ако няма преносване,не разбирам защо ти е хапче?

# 29
  • Мнения: 118
Здравете Simple Smile И аз родих малката с хапче (вагинално) започва да деиства някаде след около 10-тина часа.  Леко раждане

Общи условия

Активация на акаунт