За и против ранното връщане на работа

  • 5 240
  • 114
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 522
Аз се върнах на работа когато детенце навърши 2 години. Мили мами кариеристки задавате ли си въпроса колко вълнуващи трепети сте изтървали от живота на вашето дете, които не се купуват с пари?

# 91
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Мили мами кариеристки задавате ли си въпроса колко вълнуващи трепети сте изтървали от живота на вашето дете, които не се купуват с пари?

Ами сигурно са си го задали  Whistling. Айде стига с тия драматизми, всеки сам си преценява, много често се връщат на работа, защото обстоятелствата го налагат, а не по желание. Коя си ти, че да ги съдиш и да задаваш подобни сърцераздирателни въпроси. Аз също си гледам детето вкъщи, но и през ум не ми е минало, че това ме прави по- добра майка.
Освен това съм се нагледала на изнервени майки, които си гледат децата, но пък по цял ден им крещят.

# 92
  • Мнения: 522
Аз не ги съдя.Просто искам да кажа ,че не всичко е пари....А пък на тебе какъв ти е проблема ,че не мога да се сетя . Явно си от изнервените майки. smile3514

# 93
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз за себе си съм взела решение да си гледам детето до 3 годинки и после да ходи на ДГ.
Всеки си преценява за себе си, особено щом жена ти иска да прави кариера и дохода и определено ще ви липсва.
Изнервена майка вкъщи за мен също е лошо решение.

# 94
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Аз не ги съдя.Просто искам да кажа ,че не всичко е пари....А пък на тебе какъв ти е проблема ,че не мога да се сетя . Явно си от изнервените майки. smile3514

Не задавам драматични въпроси, не съдя и не давам квалификации на хора, които не познавам. Напротив- апелирам за толерантност. За разлика от теб. Питам се кой е с проблем в случая?
Не очаквам отговор. Честно казано не ме и интересува.

# 95
  • Мнения: 3 367
paola2 , може би не би навредило да допуснеш, че  някои работещите майки не се връщат на работа само за пари (аз) ;
слабо ме вълнуват чуждите "вълнуващи трепети" , моите съм си ги преценила,обмислила,изиграла няколко пъти в различни вариации и пр. ; няма 2 еднакви майки,няма стереотипи,няма правило-което работи за система 1,не работи за система 2, майсторлъкът е да разбреш ти къде седиш и да действаш съответно без да клатиш пръст на тези решили друго..
Аз не мисля че бих била "добра" майка 24/7 2 години у дома,затова и не съм избрала тази опция

# 96
  • Мнения: 5 362
Моето момиче се е засилило да се върне на работа възможно най- бързо.
....
Изчакайте първо да ви се роди детето,пък тогава ги мислете тези работи.Тогава може да й дойде друго на ума.
Това е моят съвет Peace
И все пак е хубаво,че я подкрепяш.Дано и след това да е така Wink

# 97
  • Мнения: 911
....Просто искам да кажа ,че не всичко е пари....А пък на тебе какъв ти е проблема ,че не мога да се сетя . Явно си от изнервените майки. smile3514

Когато парите не са проблем, или поне не първостепенен наистина не всичко е пари, но ако мъжа ти носи 400-500 лв, живеете на квартира, такива хора има не малко, нещата са по-различни... друг е въпросът, че наистина някои майки се връщат на работа не само заради парите...
И не виждам какво пък с толкова Мериа те е обидила, че реши да й го връщаш като веднага й сложи диагноза Изнервена Майка.
Явно не може да има гореща тема без глупави караници.

# 98
  • Мнения: 9 973
против Peace

# 99
  • Мнения: 479
Аз се върнах след 3 месеца. Първо заради парите второ заради положението, което си бях извоювала. За сега не съжалявам. Не мисля, че лишавам детето си от нещо. Всеки сам решава преглежда минуси и плюсове

# 100
  • Варна
  • Мнения: 3 953
За  Peace При добра организация и компромиси можеш да имаш и двете...майчинство и кариера  Peace

# 101
  • Мнения: 867
Зависи колко рано е ранното връщане на работа. Пимерно за мен ако трябв да спре кърменето заради работата не е оправдано. След 6 мес. евентуално с бавачка става.

Нзнам. Приемливото за един, за друг не е. Всяка майка си ма специфични потребности. Една я удовлеворява напълно като човек да си гледа детето до 5 години, друга го оставя на 1 месец.
За мен златна среда е 1г. 6 мес., което ще е януари и аз ще тръгна работа, а тя вече ходи два месеца на ясла.

# 102
  • Мнения: 134
много е относително , аз оставих Сашко на годинка за да ходя на работа а него пуснах на детска , общо взето испуснах много от най сладките му моменти сега съжалявам ама късно не сучайно е дадено това майчинство 2 години , сега отново съм бременна но си седя в къщи и вече полудявам та си мисля че живот и здраве пак рано ще ми се доработи , но има време ще видим засега съм на мнение че ще си остана докрая в нас

# 103
  • София
  • Мнения: 4 423
Против.
Върнах се на работа с голямата много рано, освен, че пропуснах всички моменти с нея, друго не спечелих.
Едно от двете страда -  работата или детето.
Важното е да не страда детето, работа винаги ще има, но всеки час с детенцето е неповторим и никога няма да бъде същото.

# 104
  • София
  • Мнения: 6 258
Аз лично започнах работа, когато големият ми син беше на година и 3 месеца, поради липса на финанси.
Сега нямам тези затруднения и съм решила да наваксам пропуснатото време с малкия. Толкова много неща пропуснах от разтежа на баткото, неща които не могат да се купят с пари. Предпочитам АЗ да изживея тези моменти с детето си, не детегледачката.
Абсолютно същото! С разликата, че започнах работа малко след 1вия му рожден ден, но 4 месеца го гледа сестра ми, та на ясла тръгна на 1г5м. И втората му годинка сякаш я изпуснах  Confused, търчейки от работа, яслата, в къщи, доста боледува в началото... Сега съм решила не 2, ами 3 години да съм в къщи (дано не се наложи друго), още повече, че вече съм с 2 малки деца.

Но според мен всяка майка трябва сама да реши. Лично аз съм против, като ранно за мен е това преди годинката. Но пък за други може да не е така. Зависи от работата, майката, семейството, финансите, длъжността, която майката заема, работата на бащата...

Общи условия

Активация на акаунт