Отговори
# 15
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
По думите ти излиза, че само за Милен Велев са похарчени пари. Не  е така, просто той е известен и за него се пише. Съвсем обикновени мъже и жени ежедневно попадат между живота и смъртта. Кой е оставен да умре, защото не е известен?
Има неща, които не могат да се измерят. Цената на човешката болка, цената на човешкия живот са неизмерими. Затова и не могат да се сравняват.

# 16
  • Мнения: 812
Няма спор, че повече ме притесняват парите за сгради, коли и луксове разни, но и другото ме притеснява. Един вагон деца се борят за живота си и родителите им са на предела на силите си и са поставени в позицията на просяца, за да си излесуват децата, а те се бият по гърдите, че за някакъв крупен бизнесмен не са поскъпили и лев. Еми не е честно и това е. Не може едни да са по-равни от други. И пенсионерските 100 лева ми бърат в очите да. И то не защото пенсионерите нямат нужда, а защото никой в тая държава не мисли за младите и работещи хора, а в същото време искат големи постъпления от данъци и искат да раждаме по много деца. Еми не става така бате. Кофти са ни оправниците и докато е така няма да се оправим и няма да живее добре. Да не дава Господ да се разболее човек!
  202uu

# 17
  • София
  • Мнения: 426
нямам нищо против човека но има по бедни от него за които здравната каса не се грижи така е това държава ли е какво ли е

# 18
  • София
  • Мнения: 426

Първо, зависи кой е вестника, все пак.
И второ, който е да е вестника, пак си имай едно наум за верността на изнесената информация.

Всъщност, по-доволна ли щеше да си, ако го бяха оставили да умре? Него, или Мануела (от катастрофата с Максим Стависки), или който и да е ЧОВЕК? Странно мислене, много странно  newsm78
а да те питам само дали за някой по обикновен човек щяха да похарчат толкова пари как мислиш

# 19
  • Мнения: 4 841

Първо, зависи кой е вестника, все пак.
И второ, който е да е вестника, пак си имай едно наум за верността на изнесената информация.

Всъщност, по-доволна ли щеше да си, ако го бяха оставили да умре? Него, или Мануела (от катастрофата с Максим Стависки), или който и да е ЧОВЕК? Странно мислене, много странно  newsm78
а да те питам само дали за някой по обикновен човек щяха да похарчат толкова пари как мислиш

Айде малко по-леко с шрифта и болда, става ли? Така неграмотността ти се забелязва още повече.

Когато престанете сами да се определяте като "обикновени" и да гледате в паничката на "необикновените", на всички живота ни ще стане по-лек.
Егати драмата заради някакъв (пореден) слух  ooooh!

# 20
  • Мнения: 261
Един момент,моля!
По думите ми не излиза,че само за един човек са похарчени,а за други не!
И да поясня отново,че нямам нищо лично към въпросния господин,напротив!Дори се радвам за жена му,защото сигурно е много щастлива с оздравяването му!
Възмущението ми е насочено към ЗДРАВНАТА КАСА!
Защото точно шепа хора,сравняват човешката болка и човешкия живот.
Да!Това е несравнимо!
Но те го правят!
И решават да отпуснат огромна сума за някой,а за друг някакви смешни пари,които не стигат до никъде и близките минават през ада,само за да съберат необходимото ,за да довършат лечението!
Стига бе хора!
Защо извъртате нещата?Разгледайте само форума и ви стига!Има деца,на които са нужни и 15 000 евро ,за да се оправят!
Събират ги хора с добри сърца,защото държавата няма пари да си лекува децата!
А излиза че има......но просто  ....не и се дават!
Пази си ги!За по -специални случаи....

Последна редакция: вт, 18 дек 2007, 14:24 от МАМА КРАСИ

# 21
  • Мнения: 411
Тук не става въпрос за обикновен и необикновен.Тук става въпрос за бедни и богати.Става въпрос за пари.Богатите,макар и в кома,са силни,защото x и y ще имат полза от оздравяването им.В тази държава,хора с огромни зяпнали усти за пари,решават кой да живее.Това е бедата.

# 22
  • Мнения: 261
Айде да приключим темата,да не се заядем!
Пък и това дори и да е вярно,едва ли Здравната каса ще ни се отчете,колко пари е похарчила.
Факт е ,че държавата ни е скапана!
Просто напоследък се сблъсках с много неправди и ми писна да ни правят на маймуни!
Да се опитаме да сме по-ведри!Все пак идва Коледа!
И Господ да ни пази,да сме живи и здрави и  дано скоро се оправи и нашата СКЪПА ДЪРЖАВА!
Пък кой знае,сега като си вдигнаха заплатките депутатите може да станат по-добрички..сърцата им да се стоплят и да помислят за народа....

# 23
  • Мнения: 2 759
а да те питам само дали за някой по обикновен човек щяха да похарчат толкова пари как мислиш
                    Да, мила и СЕ харчат пари. Когато ми откриха нелечимо заболяване, касата ми пое най-скъпите изследвания (400Е=1 изследване). Вярно, всички по-евтини аз си ги поех. Когато на баща ми откриха рак, държавата пое изцяло лечение, изследвания, операция, болнични престои... Не че не дадохме и ние 2000 лева. Но държавата и в двата случая пое много голяма част от разходите. Говоря ти за обикновено семейство, и никакви връзки.
                   О, и замалко да забравя - на съседката (83 години) и направиха операция на очите през здравната каса, като семейството и купи само лещите.

# 24
  • София
  • Мнения: 426
много взехте да я защитавате тази здравна каса я се замислете по нейна вина колко хора са страдали на кой не издали талон за лечение в чужбина за кой не достигат пари за отпускане на лекарства

# 25
  • Мнения: 2 577
Четох, че този човек си е направил Застраховка "Живот" и всъщност сега са длъжни да му осигурят това лечение...

# 26
  • София
  • Мнения: 426
Айде малко по-леко с шрифта и болда, става ли? Така неграмотността ти се забелязва още повече.

що се отнася до шрифта го уголемих да се различава от другите цитати, а за неграмотността не мисля че ти си човека(Birds Flu) който ще ми я анализира на какво ниво е

Последна редакция: вт, 18 дек 2007, 15:03 от anelka119

# 27
  • Мнения: 261
а да те питам само дали за някой по обикновен човек щяха да похарчат толкова пари как мислиш
                    Да, мила и СЕ харчат пари. Когато ми откриха нелечимо заболяване, касата ми пое най-скъпите изследвания (400Е=1 изследване). Вярно, всички по-евтини аз си ги поех. Когато на баща ми откриха рак, държавата пое изцяло лечение, изследвания, операция, болнични престои... Не че не дадохме и ние 2000 лева. Но държавата и в двата случая пое много голяма част от разходите. Говоря ти за обикновено семейство, и никакви връзки.
                   О, и замалко да забравя - на съседката (83 години) и направиха операция на очите през здравната каса, като семейството и купи само лещите.
Ок!Не се съмнявам в това.И  на бабата срещу нас и правиха такава операция.Но тук не става дума за 1000,2000,5000 лв. и т.н....
Въпроса беше съвсем друг.Когато стане дума за по-голяма сума,за животоспасяващи лечения,за повече пари,нужни за да се спаси един живот.То оставаше и да не поемат и дребните неща.Нали си плащаш всеки месец осигуровки за това.Един ден ,като ти се наложи,да се погрижат за теб.
Айде наистина да спрем до тук!
То е ясно,че ще има различни мнения по въпроса и така трябва.
Иначе как ще намерим истината Hug
Заключвам темата Peace !
Айде, тичкайте да пишете в по-приятни теми
и се извинявам на тези,на които съм предала лошото си настроение!  bouquet

# 28
  • Мнения: 261
Аааа...! Не мога да я заключа Rolling Eyes!
А преди можеше newsm78
Тогава моля модераторите да го направят  bouquet
Малеее,сега ще ме изядете  ,тъкмо съм ви паднала..
                  smile3508 newsm53

# 29
  • София
  • Мнения: 426
и аз мисля че е редно да бъде заключена тъй като не се знае колко е достоверна информацията и няма смисъл да се спори на тази тема

Общи условия

Активация на акаунт