Дайте моля рецепта за вкусна Капама!!!

  • 20 406
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
И аз съм правила капамата на Спаска - страхотна е - после никой не можеше да познае кое месо какво е - всичко беше много крехко и сочно! Спаска - благодаря!  bouquet

# 16
  • Мнения: 3 674
TheNMaster ..специално  ти благодаря за това че си намерила  рецептата на Спаска Hug

 Ах, толкова вкусни са всичките ви рецепти, че сега съм направо  в чуденка коя капама  да направя     chef Ще пробвам на Спаска,тъй като вече има споделени мнения от хора които вече са я готвили...и отзивите са чудесни. Hug Имам въпросче към тези които са правили капамата на Спаска...трябва ли продуктите да са плътно наредени в гювеча.. newsm78

Благодаря ви!     bouquet

# 17
  • Мнения: 2 439
Имам две стари книги, на моите години, с българска национална кухня, оттам правя капамата.
Всъщност това е капамата на Спаска, сега видях, става невероятно вкусна.

# 18
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Винце имаш ли идея от коя наденица, дето може да се купи тук, би биоло подходящо да се сложи в капама. Не съм по надениците и не съм наясно а асортимента тук.  newsm78

# 19
  • Мнения: 5 001
Винце имаш ли идея от коя наденица, дето може да се купи тук, би биоло подходящо да се сложи в капама. Не съм по надениците и не съм наясно а асортимента тук.  newsm78
Извинявам се,че се намесвам,но когато съм живяла в Новегия и ми се е искало нещо което да е по-близо до нашият вкус(в смисъл...туршии,сирене,колбаси,кори за баница,подправки...и т.н.) сме си купували от турските магазини....Там при тебе няма ли такива?

# 20
  • Мнения: 1 062
TheNMaster, поне при нас в турските има италиански и испански колбаси.
bob4enka, аз пропуснах мин. година наденицата и пак си стана супер. Номера е да намериш нещо пушено, тук не са му фенове

# 21
  • Варна
  • Мнения: 3 889
Искам да попитам според вас дали ще е много зле, ако направя капамата два дни предварително, нпр. на 23-ти, държа я в хладилника, а на 25-ти вечерта само я запека в тава във фурната? Гледам да се разтоваря максимално на самите празници.

# 22
  • Мнения: 1 062
Аз съм правила само веднъж, ама да си кажа Mr. Green Мисля, че няма да има проблем. За Бъдни вечер направих повече постни сърмички и замразих част от тях, идеята ми беше като твоята Mr. Green Супер си стана

# 23
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Оставя да си купя гювеч. Имам идея вече от къде, само да не искат майка си и баща си за него  ooooh!

# 24
  • Мнения: 3 674
Винце имаш ли идея от коя наденица, дето може да се купи тук, би биоло подходящо да се сложи в капама. Не съм по надениците и не съм наясно а асортимента тук.  newsm78
Бобче..аз купих от Liddl/ немския магазин/ този тънкия  салам Чоризо...не го знам мексикански ли е,италиански ли е.. newsm78 Но е точно като нашия суджук и е с много хубави подправки,мирише на нашенско. Grinning И е евтин в сравнение с другите норвежки салами WinkИначе останалото както TheNMaster го каза, се намира в турските или азиатските магазини.

# 25
  • Мнения: X

 bob4enka, виж в clasohlson
аз си купи ето това: http://www.clasohlson.se/Product/Category.aspx?id=251229&_pa … 670;251424;251229

ама какво съвпадение
аз от две седмици прехвърлям тези рецепти и им се точа за 25.12
май скандинавките едно и също ще сервираме  Mr. Green

# 26
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Joel   bouquet
Дойдохме си на думата  Grinning

# 27
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Честита Коледа
Отивам и аз да правя ,че ще имам гости от Португалия .
Дано се справя, че ще я правя в тенджара под налягане.

# 28
  • Мнения: X
моята сега се прави
дано стане за вечеря

иначе мирише много добре в кухнята

само зелето нещо май го преварих този път

но ще пробвам пак да правя кисели зелки от това ужасно твърдо зеле тук
моите много харесват сърмите

# 29
  • Мнения: 3 674
Честито Рождество Христово на всички!   bouquet

Момичета вчера направих капамата на Спаска. В голям пръстен гювеч, добавих  само едно нещо ,залях я с 1 чаша бяло вино! Стана голяма вкусотия! Heart Eyes  Преди да я сложа във фурната я покрих с фолио и го запечатах по краищата и отгоре сложох капака и пекох 8 часа.  Heart Eyes

Снимки довечера ... Grinning ...сега нямам време.

Общи условия

Активация на акаунт