Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 18

  • 35 196
  • 287
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 091
Narina, работата със суха украса от роял айсинг е много специфична. Трябва да не е на влажно в помещението, резки температурни промени, както и какъвто и да е досег с мазнина ( дори най-малкото количество) могат да са причина за разпадането. Освен това процеса на съхнене трябва да е най-малко 1 седмица, а понякога 2 и 3 в зависимост от големината на орнамента.  Аз самата не съм усвоила още добре тази техника, за да можа да дам по-конкретен съвет.  Peace

# 16
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Корни, ще се радвам да видя и твоя вариант. Ето обясненията - сканирах ги, защото нямам време да превеждам. Дано ти е от полза
http://i58.photobucket.com/albums/g244/Petya72/WednesdayDecember192007.jpg
http://i58.photobucket.com/albums/g244/Petya72/WednesdayDecember1920072.jpg

# 17
  • Варна
  • Мнения: 252
Да се запиша и аз.Голяма слабост са ми тортите,но все нямам време на последък.Но с удоволствие ще пробвам някоя рецепта от вашите Peace

# 18
  • Мнения: 2 282
Леле, никога нямаше да се сетя да суша айсинга повече от няколко часа! Явно за коледна украса с айсинг вече съм закъсняла. Благодаря!
Имам въпрос - след 2 дни ще имаме събиране на клуба, ще има йоги и каратисти. Та съм обещала торта, а хич не мога да измисля оформлението. То май и не е много разумно да слагам нещо само като за едната група... Абе в момента се чудя на глас - какво да направя, че да се получи нещо страхотно? знам, че въпроса ми е толкова глупав, че и често срещан  Laughing но ако някой пусне още някоя идея, ще се радвам! Освен това, за първи път ще правя украса, в която мога да сложа мляко, а досега не съм опитвала друг марципан, освен Варна. Да се възползвам ли от възможността, или да си работя с това, с което съм свикнала вече?
Narina, къде точно са указанията за снежинките? прегледах сайта на Уиолтън, снежинки не мернах...

Последна редакция: чт, 20 дек 2007, 08:54 от Сребърен облак

# 19
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Леле, никога нямаше да се сетя да суша айсинга повече от няколко часа! Явно за коледна украса с айсинг вече съм закъсняла. Благодаря!
Имам въпрос - след 2 дни ще имаме събиране на клуба, ще има йоги и каратисти. Та съм обещала торта, а хич не мога да измисля оформлението. То май и не е много разумно да слагам нещо само като за едната група... Абе в момента се чудя на глас - какво да направя, че да се получи нещо страхотно? знам, че въпроса ми е толкова глупав, че и често срещан  Laughing но ако някой пусне още някоя идея, ще се радвам! Освен това, за първи път ще правя украса, в която мога да сложа мляко, а досега не съм опитвала друг марципан, освен Варна. Да се възползвам ли от възможността, или да си работя с това, с което съм свикнала вече?
Narina, къде точно са указанията за снежинките? прегледах сайта на Уиолтън, снежинки не мернах...


Първото което ми дойде на ум е да разделиш тортата на две и на всяка половина на бял фон да направиш пиктограма с черен шоколад. Пиктограми за карате намерих, но за йога - не.  Или ако клубовете имат някаква емблема, направи емблемите.

За покритието - аз бих ползвала това с което вече съм работила, за да не стане гаф, но ако имаш време пробвай и млечния марципан.

# 20
  • Мнения: 1 440
Сребърен облак, това са само очертания на снежинки - ползва се роял айсинг. В полето Pattern Name or Keyword напиши snowflake

http://www.wilton.com/recipes/patternlocator/index.cfm

# 21
  • Мнения: 371
И аз съм за емблема

# 22
  • Мнения: 371
Имам питанка
как се процедира с готовите моделиращи маси?
Предполагам, че трябва да се е размекнала що годе, че да я разточа или?

# 23
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
вземи парче от нея, поомеси с ръце, тук е момента да сложиш боя, ако имаш намерение разбира се, пак омесваш - ако започне да лепне (от течността, ако са течни бои), омесваш с малко пудра захар. И то си става като тесто, точиш и действаш

# 24
  • Мнения: 371
Меги мисля чаршафа да го оставя бял, че като за сефте, да не се изложа чаааак толкова много Hug
Засега нямам бои, мисля да процедирам със степче, докато nandiи прати нормални бои Simple Smile, за което много благодаря Hug
Преди си поиграх с бързосъхнещата маса да направя някое цвете, че да не се изхвърлям рано, рано, но не съм боядисвала нищо. Дали сега не мога да го направя по някакъв начин. Ох, много ми е мътна. Иначе тортичката е плодова и мързелива, ама нали е първа. Готови блатове банани, мандарини и хопла  Blush
Нека малко посвикна с едно, друго и почвам да експериментирам здраво. Peace

# 25
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
внимавай - от Хоплата се втячнява покритието - намажи с маслен крем или кайсиев конфитюр под него

# 26
  • Мнения: 371
aaaa да, знам го това Simple Smile
Сега чакам да ми омеке маслото Simple Smile А с маргарин става ли масления крем? newsm78

# 27
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
става, и така съм го правила

# 28
  • Варна
  • Мнения: 224
Тандури, имам един въпрос относно роял айсинга. Пишеш, че трябва да съхне поне една седмица, за да се отлепят лесно фигурките и да не се натрошат. А дали не може да се съкрати процеса на съхнене като ги поставя във фурната само на вентилатор и примерно на 30 градуса  newsm78
Така мисля, че може да се симулира съхнене при стайна температура и вътре да ги оставя поне няколко часа  newsm78

# 29
  • Мнения: 1 440
Май ще си правя снежинките направо в/у тортата, защото реших да ги отлепя и имам само една здрава Confused Не знам ако чаках седмица дали щеше да е друго, ама сега се примирявам с мисълта и обмислям алтернативна декорация Crazy Явно и самите снежинки са много тънки и крехки...а и аз не съм спец и направо си се хвърлих в дълбокото....Както и да е  Peace

Сега имам един друг въпрос:
искам тортата да е готова за 25ти на обяд, т.е. смятам да я покрия с чаршафа и декорацията на 24ти наобяд. Знам че трябва да я наредя (блатове и крем) и да я оставя да си поеме и да слегне евентуално (колко време?) - на 23ти вечерта добре ли е? А самите пандишп. блатове колко време преди това трябва да опека, за да могат да ре режат добре? Ами това е питанката ми в момента newsm78 Просто питам вие как бихте процедирали в моя случай...Благодаря Hug

Общи условия

Активация на акаунт