Аз, моето бебе и ЕБХ

  • 11 723
  • 138
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 190
Яна, то тези бебета с  легените май сте ги взели "на примоция"
(аз изпуснах примоцията и се включвам със 7 месеце закъснение, след току-що излекуван памперсов дерматит, тръгнал към пъпа и бедрата)
С какво щастие показах първата вечер на баткото и таткото: Гледайте сега, за 1 сек. сваляме гащите(образно казано) и  бебето ще пишка. Никой не предполагаше, но стана за около 20 секунди. С голямо облекчение съм, че дупето е сухо , дори и в пелена за еднокр.употреба!
 Научила съм много малко от естествения метод, но е с удоволствие и е за здраве!

# 16
  • София
  • Мнения: 12 229
  Само да кажа за тези, които се притесняват че трябва непрестанно да дебнат бебетата, че това изобщо не е така. Надали бих се справила в този случай съвсем сама с две бебета - гледане, обличане, кърмене, хранене и с ЕБХ. Малко след годинката вече сами си показват по различен начин че им се прави нещо и могат и да изчакват в рамките на нормалното, което пък напълно ме улеснява. Няма да казвам колко време в миене или пък пари съм спестила. Най-важното е че проблемната ми дъщеря Николета, която страшно лесно се обриваше и имаше т.нар срастване при момиченцата, от четвъртия месец откогато практикувам ЕБХ няма тези проблеми  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 409
Петя, заповядай в темата за изхождането, закаляването и кърменето на поискване:) Има и тема на Duol: ЕБХ:как да започнем с бебе над 6 месеца. Разбира се, че не е късно! Като начало почни с изпишкването веднага след сън, но не насилвай детето:)
Би ли дала линк към тази тем,интересно ми е как се започва,но ми изглежда сложно

# 18
  • Мнения: 1 947
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=158110.0 - Това е статията за бебета над 6 месеца.

Никак не е сложно - заемаш стартова позиция, 3-2-1 и старт - започвате и няма връщане назад! Simple Smile
Толкова хубаво ще ти се види. Simple Smile

Яна, разказът ти за Естествено.ком ли е? Wink

# 19
  • Мнения: 19 296
аз прочетох за ЕБХ преди време ,но тогава нямах сили и смелост да започна.сега вече сме доста големи,но ми се иска да опитам.тъй като малката вече сяда,мога ли да я слагам на гърнето ,за да ака и пишка или е по-добре да я държа над легенче?

# 20
  • Мнения: 8 242
Айде и аз малко за нашето "май не точно ЕБХ  Mr. Green"
Като стана на около месеца, забелязах, че като му сваля памперса и вдигна нагоре крачетата се изакваше почти винаги, като започна да го подканям.. И така около месец.. ДОкато започна да седи сам стабилно (на няма и 6м.).. Тогава започнах да го слагам на гърнето, в момента в който усетя, че е готов да ака.. Е почлучи се буквално от раз.. Оттогава съм сменила 2-3 наакани памперса и още толкова наакани гащи (като по-голям и по-скоро като разбра, че с това може да ми прави номера и да се забавлява като ме ядосва  hahaha, но бързо му мина мерака).
С пишкането.. Винаги го слагах на гърне след сън и хранене и винаги имаше резултати.. Към 9тия месец започнах да махам за през деня вкъщи памперса, отначало за няколко часа, кат оувеличавах времето постепенно.. Е, имаше моменти в който съм сменяла по 10 чифта гащи на час  Mr. Green Но имаше и дни, когато оставаше цял ден сух.. На 11 месеца вече беше с памперс само като излизахме и вечер.. На 1 годинка остана само нощния. На 1г. 4м. махнах от раз и нощния.
Отначало го подканях аз, после той ясно започна да ми показва знаци, а от няколко месеца и си казва + знак - това за глухи и кьорави  Laughing
Не съм го държала над легенче или тоалетна, просто не понасяще да го държа за краката.. Затова пък с гърнето много добре се разбраха, а за пишкането - прав като големите мъже  Blush
Според мен всичко зависи от майката! Ако има търпение и желание, всичко става много бързо и лесно.. Просто гледайте детето! То си казва всичко, колкото и малко да е  Hug

# 21
  • Мнения: X
Много ми е странно. Когато дъщеря ми беше бебе се обсъждаше колко било лошо и ужасно и какво ли не да държиш малко бебе над легена да свърши нещо. Тогава се лансираше идеята - с памперс поне до 3 години.
Сега с тази ЕБХ гледам точно обратното....... Не я разбирам тая работа.
За мен истината е някъде по средата, сама съм стигнала до нея, дала е най-добри резултати, живот и здраве и второто си дете смятам да гледам по същата схема.
Просто винаги съм се влудявала от Пуническите войни из форума, като се каже, че нещо е най-доброто и край, друго няма......

Не, че много по темата, просто исках да го кажа...

# 22
  • Мнения: 2 829
Пандора, пуническите войни и намен са ми странни  Grinning Идеята ми е просто да разкажа как потръгнаха при нас нещата, пък всеки сам да си прецени. Ако прочетете разказа ми ще се уверите, че не съм прилагала ЕБХ точно по правилата-просто го видоизмених, така че да ни е удобно на нас с малкия. Точно такъв съвет бих дала и на майките, които искат да опитат-прочетете статиите (има линкове накрая, след разказа ми),помислете и си измислете ваш вариант Grinning Може да слагате памперс или памучни пелени, или пък гащи, може да издържате бебето над легенче, или ако е по-голямо да го сложите на гърне-зависи от това как на вас ви е удобно и кое бебето приема. Моят син не харесва гърнето-опитвала съм и продължавам да опитвам да го сложа на гърне, но той повечето пъти отказва и аз не го насилвам, затова и рядко използвам гърне.
Анна В, да, разказа е за естествено.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 758
На мен също ми звучеше много абсурдна идеята за ЕБХ. Все пак вече бях "подкована" от разни книжки, че ранното слагане на гърне е едва ли не насилие над личността. Все пак имаше нещо, което ме заинтригува и започнах да чета всяка попаднала ми тема ей така от любов към търсенето на Истината. Накрая взе да ми звучи съвсем логично и приложимо, но Косара вече беше на 7-8 м., а още не бях попаднала на темата за започването след 6ти месец и реших, че съм изтървала влака.
Започнах да я слагам на гърне като стана на 10 м. Веднага схвана идеята и й хареса. Минаха 2-3 седмици, започнах да я оставям по гащи и изведнъж се усетих, че я слагам на гърнето не под някакъв "режим" - след спана, ядене т.н., а когато ми хрумне, а няма случай да я сложа и да не се изпиша. Случваше се да ми хрумва в неподходящо време, докато готвя например, но не ми се прекъсваше и си казвах "Хайде след 5-10 мин." и тя се напикаваше точно в тия 5-10 мин., докато се натуткам. Та тогава реших, че явно наистина има нещо вярно в това с усещането.
Така и не разбрах кой е бил нейния начин да покаже, че и се пиша. След като минахме на гащи и се беше напикавала няколко пъти, започна да се гледа между краката (където очаква да се появи мокрото) няколко секунди преди да се изпиша.
Не бях особено последователна и пак сме на смесена система - ту с памперс, ту без, но смятам скоро да й оставям някой и друг чифт дрехи в яслата и да махаме памперсите съвсем, че иначе само се обърква.

# 24
  • Мнения: 523
Не знам дали има някой, който може да ми помогне със съвет. Моето бебе е на 1 година в момента. Когато стана на 6 месеца започнахме да я слагаме първо над леген и след това на гърне. Тя още от самото начало започна да върши голямата работа без никакви проблеми. Пропуски сме имали само по веднъж или два пъти седмично.
На 11 месечна възраст просто отказа да се изхожда на гърнето и така до сега. Слагам я, тя стои малко и почва да става. След това върши работата в памперса.
Не мога да разбера защо се получи така. Дали не е от това, че се преместихме да живеем на друго място?  newsm78

# 25
  • Мнения: 1 947
   Напълно възможно е да е от преместването - свързано с известен стрес от
смяната на обстановката. Бихте могли да опитате отново да държите детето,
за да е по-близо до вас и да пробвате само с гащички, за да усети мокрото.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 758
На Косара и беше скучно да седи на гърнето. Има толкова други неща за вършене... Можете за разнообразие да пробвате в тоалетната или друго гърне. Ние имаме две и мацката си има претенции кога кое да ползва.
Утре ще взема да кача една снимка - аз седя на тоалетната, Косара е седнала пред мен и четем вестник. Преди да стигнем до вестниците, разглеждахме някакъв каталог за козметика - хем е шарено, хем има какички, хем не е приказка, че да забрави за какво е седнала. Сега като не е на кеф да седи, решаваме кръстословици и пишем букви Simple Smile

# 27
  • Мнения: 2 652
Да, моля ви, дайте илюстрации на различни пози, че тежат тия бебоци..

# 28
  • Мнения: 4 401
В първите дни след прибирането ни от родилния дом моята майка беше при мен да ми помага.Тя е отгледала мен и сестра ми с пелени и по нейните думи много рядко и се е случвало да ги пере наакани.Забелязах,че при всяка смяна на памперса на бебка я оставя по голо дупе на повивалника  за 1-2 минути    и я подканва  аки-аки...пиш-пиш...Много я подигрвах понеже ми се стори абсурдно толкова малко бебе да знае за какво му говорят.Когато тя си замина продължих ''ритуала''не защото очаквах резултати ,а просто бях забелязала какво удоволствие доставя на малката да е по голо Д. в топлата стая.За да не пера поставях лиглин под нея та да не е неприятен допира с мушамата на голо.
И в един момент разбирам че бебка мрънка много особено преди да ака и то много преди да може да сяда/НЯКЪДЕ 3-4 М/.За ЕБХ четох някъде в края на 6-тия и м.До този момент на всякакви приказки на баби и майки по този въпрос гледах като на поредното ГЛУПАВО СУЕВЕРИЕ и ги подминавах.За това и толкова трудно повярвах на позивите на собственото си бебе ,но то един път случайно ....втори път.....е на петнайстия дори аз  загрях каква е работата Shocked
Ами така я изхождах  на повивалника докато започна да се сгъва ида сяда .Меддувременно си траех пред познатите мами та да не решат ,че нещо не съм в ред толкова странно ми се виждаше случващото се.
И...тръгнахме да търсим гърне....е да ама те големи . Едвам намерихме. И оттогава малката сяда на гърне, за акото а пишо когато го хванем. Забелязвам обаче, че се старае да е чиста и суха макар все още да е с памперси.
Важно е когато се взима гърне да е с широк страничен кант да не ръби на дупето и го държа под климатика, за да е топла пластмасата  и да не й  е неприятно. Също не я държа повече от 3-4 минути.   

Последна редакция: нд, 23 дек 2007, 11:33 от mamamari

# 29
  • Мнения: 762
Най-ефектно ми се струва на мен като пишкате заедно над тоалетната.Моята купонджийка много се кефи и даже ми се усмихва ако на мен ми се пишка,а на нея не. Grinning
Иначе нашия креват е нисък и аз нямам проблем да седна накрая му и да я държа над легенчето,ето така:

Смешно е че тя започна да проявява интерес към легенчето и съдържанието му,а понякога да запознава и пода с него. Wink

Общи условия

Активация на акаунт