Отговори
# 135
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
добър ден Simple Smile да се включа и аз за бързо, че днес ще ходим на ортопед
беба спа спокойно, вече по на често будува, установих че ако много е будувала после е кисела, защото и е трудно да заспи.
Сутринта мръднах за малко, оставих я на свеки, колкото и да не ми се щеше, но трябваше да свърша малко работа, търсих си нещо за мене ама уви Sad нищо да не ми хване окото, но пък купих един грил-тиган нали се купувало преди Коледа по нещо домакинско за къщата, каква съм домакиня само че и уж къща имам, но здраве да е, основно аз ще го ползвам, другите жени в къщата нямат идея за такива неща. Е днес свеки вика върви да обядваш, е отивам аз и .......... как да ти се яде бе човек някаква наденица с ориз  ooooh! ooooh! ooooh! добре че имах крилца от мене правени.

Ditta
и аз мисля че тези дни ще имаме щастието да управляваме колички по Търновските улици Simple Smile

# 136
  • Мнения: 84
Добър ви ден мами  Hug

talyyy, и мойта отвреме навреме гледа така, но една от акушерките в родилното ми каза че е нормално за новородените, ама докога незнам...

На мене още си ми тече и се чуда докога 6е е тва чудо, аз мислех че е към 30-40 дни, то вече два месеца станаха  Crazy
Иначе за секса- няма проблеми, само първите два пъти малко ме болеше ама и ми беше някак странно и сигурно не се бях отпуснала достатъчно, че то колко време въздържание  Embarassed Иначе савсем си е като преди, ама няма време и рядко се случва... беба не дава  Simple Smile

# 137
  • Мнения: 107
talyyyabsolutno normalno e ne se pritesniavai i moita mine ne mine i sabere o4i4kite- tova e 6toto im e vse o6te nedorazvito tam ne6to po o4encata ama ne si spomniam kakvo tyo4no be6e do godinka e normalno mai- az kak se 6a6kah s kakata ama sega...neme pritesniava
a po povod cikula -na men mi doide mai- prosto minalata sedmica zapo4na karvene i leki bolki v korema- ne be6e lohii sigurna sam, to4no cikul si be6e i takmo spria i az re6ih 4e 6te otkrivame sezona s miloto i aide pak edno takova kafiavo - abe gadna rabota, 6te pitam moita doktorka kvo stava de da znam ve4e
za protokola samo da vi pi6a az sum rodena na 28.10-skorpionka
malkata se rodi na 08.11-51 sm/3000gr sekcio -snimka mai ne moga da ka4a o6te nali sam novak

# 138
  • Мнения: 1 546
Рени, къде сте на ортопед?

# 139
  • София
  • Мнения: 1 262
споко мамета, съвсем нормално е да си събират очите до към 6-тия месец (така ми казаха на мен)  Laughing събират си ги обикновено като искат да фокусират нещо, което им е много на близо  Shocked така че пазете дистанция  Wink

# 140
  • Мнения: 560
Здравейте майките и бебоците! smile3534
Аз току що сколасах-сутринта гладих 1ironing,използвайки времето преди обяд,когато маминото животинче спи.Лелеее,вече има дрешки,които почнах да ги отделям,че не и стават.

Брей,това моето дете всеки ден ми предлага различна програма smile3516.Оня ден спа като пор цял следобяд.Вчера пък не мигна или по-скоро задремваше за по 10-15 мин. и ми скъса нервите smile3511.Днес пак различно-до сега си лежа кротко,зяпайки в една точка и сега спи smile3524.
Май я погнаха коликите.Вчера целия следобяд изреваваше на сън,мрънка,рита с крачета,напиня се.Същото беше и предните два дни,но само във времето от 18 до 20 ч.Съответно почнах да и давам капките Инфакол.
Също много се притеснявам,че още не съм я извеждала навън.Преди да застудее два пъти я изкарах на балкона за по 10 мин и това беше.Василчо категорично отсече,че не е съгласен преди навършване на 20 дни да я изкарвам навън,защото така каза педито в негово присъствие.След това настана студ  cold и така.
Дано утре температурите да са положителни и студ-нестуд,ще я пакетирам и излизаме на покупки из пазара,че то и на мен ми писна.

Сетих се да ви питам нещо.Какъв е номера с термометъра при запек?Не,че бебка има,но в страничните действия на капките за колики пише и запек,та да ме светнете по въпроса.

Още нещо да ви питам-казаха ми,че на 40-я ден,когато се ходи на черква на майката да и "баят от заплеслък",после се ходело в 3 къщи на гости на хора с живи родители,като само се влизало с бебето,обикаляла се къщата и се излизало.Чували ли сте за такова нещо и направихте ли го?

Абе още един въпрос-при колики какъв е цвета на акото?

Божеее,днес от къде ги бълвам тия тъпи въпроси. smile3525

Последна редакция: пт, 21 дек 2007, 16:04 от Мома Катерина

# 141
  • Мнения: 1 546
Кате, при нашите колики акото си е ако Mr. Green няма промяна на цвета - все едно рехаво, с топченца, жълто.
Аз мисля на 40те дни, ако е топло да ида с беба на църква, ако не-сама.То било по-важно на майката да й прочетат молитва.За бебето-само, ако е кръстено.

# 142
  • София
  • Мнения: 63
ей, Мома Катерина , защо не каза по-рано това за баенето  Wink-и сега какво-завинаги ли си оставам заплес  Rolling Eyes
иначе и мен ме е страх да го изкарвам в това време и какво - ако продължи да е такова до пролетта, все у дома ли ще си стоим  newsm78

# 143
  • Мнения: 160
Добър ви ден!
Ние бяхме малко навън,ходихме до някакъв склад в Казичене за играчки ,да купя подъръци на кръщелника ми и на детето на кумувете и съм много доволно.На кръщелника купих батут, 12лв. по-евтин от този,който гледах в някакъв нет-магазин.Много евтини неща има,имало и някакво кенгуру за 50лв.,но свършило...за мое огромно съжаление.
За кърменето-Дита и аз реших,че не ми стига и аз като теб взех една кутия Ам за зор заман...да ама като я има и човек много лесно посяга към нея,хайде сега веднъж,нищо няма да и стане,утре така,други ден така,докато се усетих,че аз почти през хранене и давам АМ...ооооооо,казвам си,така неможе...изяжда и двете гърди,не и стига...дремне малко и катно се събуди пак я качвам на циците,има няма,да дърпа там,да стимулира.По едно време зърната ми бяха станали като кърфици,направо ми се насълзяваха очите като захапе,но инат му е майката.И спокойствие разбира се,ако много реве дай и малко АМ,даже аз правя така,дам и да пие от шишето и тя почти веднага се унася и аз бавно и вадя шишето,защото иначе ще го изпие,а то явно няма нужда толкова от него.....Ама че съм подробна!Дона да съм и толкова полезна!Ааааа и най-важното е,че сега рядко прибягвам до АМ и то особено нощем,когато кърмата ми е по-малко и много ми се спи,та немога да си правя експерименти,зареве ли след като е изяла и двете цици и давам малко АМ.Хайде стига по тази тема.

m_face,бяхме с кошницата и нея я слагаме в една количка за пазар и си я бутаме и беше супер.Аз мислех,че в Метро няма да ни пуснат,но явно само ходещите деца не пускат  Grinning

Рени,не бъди толкова лоша,важното е че те кани жената,тя не е сготвила на пук на теб наденица с ориз. Wink

Ние секс още не сме виждали  Sad,най-вероятно след НГ.
Очичките и нашето девойче ги събира!

Ами хайде стига толкова,че то стана... Shocked

# 144
  • Мнения: 1 546
mergi , благодаря, че сподели! Hug Аз давам и от двете гърди, после дохранвам с 30 мл АМ.Само вечерното хранене и нощното са ни само на кърма. Дано се урегулират нещата...

# 145
  • Мнения: 74
 При нас акото е зеленикаво и педито каза , че може да е от коликите. Същото е и когато детето не се изхожда често.
Ние на 40-тия ден си отидохме на църква с бебо- попа каза , че задължително майката трябва да си е с детето , прочетоха ни молитвата и се прибрахме , не сме ходили по къщята. Аз на такива бабини диветини се старая да не се поддавам до колкото е възможно. За мен миродавно е това което е казал попа и това което пише в Библията.
А относно това дали е кръстено или не ... изисква се да е кръстено за да влезе в самата църква, а молитвата се чете в така нареченото предверие , където няма значение.

# 146
  • Мнения: 1 546
  А относно това дали е кръстено или не ... изисква се да е кръстено за да влезе в самата църква, а молитвата се чете в така нареченото предверие , където няма значение.

Ааааа...не знаех,че там се чете...ама ако е студено хич няма да я вземам. Simple Smile

# 147
  • София
  • Мнения: 672
Катеринке, вие се кърмите и запек на дали ще ви хване. При всички положения - и да не ака 3-4 дена не е страшно. А това с термометъра не знам как е- аз не се усмелих да го пробвам. По точно, разубедиха ме, че подобни "изхождания" с термометър, сапун и други неща правят стомаха ленив, могат да направят хемороиди. Русито лека по лека си стана редовен - особено от както почнах да ям на гладно по една активия с мюсли всеки ден.  Peace

Мерги и Дита, забравих да ви кажа, но на мен едното авентско шише беше "дефектно"и нямаше дупчица на биберона. Та си пробих сама една много малка дупчица та в момента му е 100 пъти по-лесно и по-приятно да яде от цица отколкото от шише  Embarassed Голям съм тероризатор, ама какво да направя Simple Smile

Очичките рядко, но ги събира и Руси. Майка ми казва, че това го правели по принцип децата с тъмни очи, ама не ми се вярва да са само те. . . Мисля, че се бърка с това че понякога хората с много тъмни очи изглеждат кривогледи, но това е зрителна измама, а не защото са такива. . . Така ми се иска и Руси да е синеочко, ама май няма да е - май пъстроочко ще е Simple Smile

Да ви кажа, мойто бебе вече 3 дена е много кротко, спинка-гледка-спинка-папка-спинка-гледка - много рядко мрънка, а да реве - не си спомням да се е случвало. Той е кротушан, ама чак пък толкова...Даже се притесних, мерих му температурата ама всичко изглежда да си е наред  newsm78

# 148
  • София
  • Мнения: 672
Катеринке - пропуснах - ние отидохме на гости у майка ми след църквата (защото се ходело) и не си тръгнахме 3 дни Simple Smile така че и ние не спазихме съвсем поверието Simple Smile  Къде да тръгна да го вода по гости на този студдд?

# 149
  • Мнения: 20
Jutoo как така ако сме в цикъл може да не искат да ядат бебоците.Ако това се случи какво ли да правим?  newsm78
Относно гадните лохии при мен от 20 дни са ми по една капка на ден,но от днес май се сдобих и с цикъл.Та в този ред на мисли секса е мираж и за нас с мойто мило

Общи условия

Активация на акаунт