Отговори
# 195
  • Мнения: 884
Честити месечинки на всички празнуващи бебета днес!
 Ама мноого плаче мойта беба...Добре , че е свеки тези дни, вече на два пъти ме пуска градска отпуска ей-така, без повод , и аз хуквам навън като отървана...Ожалиха ме и мен най-после, а пък аз не си обаждам ,че още не съм съвсем закъсала-искат да помагат бабите-моля, приятно ми е като не съм сама в къщи, а като съм извън къщи-още по-добре...

# 196
  • София
  • Мнения: 10
Честита втора месечинка на бебчетата на Галакси и Зита   bouquet

Аз от днес съм вече без помощници  Sad Първо майка ми беше тук за две седмици, после свеки, но днес свеки си тръгна Mr. Green  Добре че има почивни дни та милото да ми помага. След това вече ще гледам как ще се оправям с всичко Confused Трябва да се организирам по някакъв начин ...ама трудна работа Rolling Eyes

# 197
  • Мнения: 3 416
Честити втори месечинки на Андреа и Ники!
Аз пак така набързичко,че или беба реве и е неспокойна или имам работа за вършене,ама да се похваля,че наш татко днеска си беше вкъщи и я храни в 5ч.,та аз поспах докъм 8 и тогава рееев...ама до 5ч. Shockedако знаете колко са ми червени очите Outta Joint
Следобед пък ходихме да пазаруваме до Билла и откарахме поне 2часа навънка,в тия случаи бабите са полезно зло,ама най-ме е яд,че малката е спяла досега,а сега аз като съм тука и сигурно идва време за рев пак...
Ако имам време ще пиша повече...Краси,мила направо си за съжаление,добре поне,че Десито е кротичка Rolling Eyes
ПростоАз-дано се оправиш Peace Чакаме те скоро да се включиш пак,ако можеш качи поне снимки на Ная
Мнооого ми се спи..... Tired

# 198
  • Мнения: 3 205
Ние днес направихме опит за разходка с едни познати с момиченце колкото Иво, но свършихме в Макдоналдс. Дани разбира се пак проспа всичко.

Дианче, ние направо взимаме Иво при нас, като плаче. Редуваме се родител - бебе - родител - бебе на спалнята, тъкмо ни е и по-топличко така  Mr. Green  

Ние утре пътуваме за Пловдив и тъй като едва ли ще попадна на компютър там, искам да ви пожелая весели празници, кротки и поспаливи деца и много подаръци!

# 199
  • София
  • Мнения: 2 437
юл4е, лек път и много хубави празнични дни да си изкарате  Simple Smile

# 200
  • Мнения: 433
Здравейте, мамчета!  Аз пак не мога да смогна да ви изчета и направи ви завиждам, че имате време и ук да хвърляте поглед. Аз нали съм си сама у дома и няма кой да помага... Дори щерката тези дни почти не виждам - юрнаха ги от нейната работа предколедно и работи от 9 до 22 ч  #2gunfire  Горкото ми дете не може да се наспи, камо ли да помогне на мама. Бебето вече го къпя сама, пусто че съм опитна и нямам проблем.

Гледам, много нови неща има. За протокола: аз съм родена на 24 септември, зодия Везни. Май нашата зодия сме най-много  Laughing

Юлче, мерси много за инфото за вида на тестисите според температурата  Simple Smile  Май и на моя хубавец му е топличко, а и се е лееко обринал на гърдичките, където му слагам плетен пуловер - мама ми е изплела  да ги сменям.
Иначе у дома температурата е около 20 градуса, не повече.

Много сте ми трогателни, като ви чета как ревнувате децата дори от най-близките си! Спокойно, това ще ви мине с времето. А всъщност тепърва ще видите как децата ви стават все по-самостоятелни и все повече се отделят от вас...  Мислете му в пубертета  hahaha  Аз поне вече знам какво ме очаква  #Crazy а и не ми се мисли, че тогава аз ще съм в критическата... малеле!

Да ви се оплача -  още от 9-я месец си бях приготвила един плат да го шия на слинг. Още не съм го ушила!  Така ме завъртя лудницата... ха днес, ха утре...  По едно време пред седмица реших дасе стегна, че и ми трябва, да мога д шетам вкъщи. Оказа се, че и машината ми е вече за боклука, един свестен тегел не ще да направи, та аз на ръка...  Ама съм се заяла, де, ако трябва на Коледа да го дошивам тоя слинг, но ще си го направя!
renyto, ожалвам те и теб и всичките други, дето се налага да живеете със свекърви, зълви и темподобни. Впрягай ги да помагат, иначе полза от тях няма. Аз имах късмета да живея далеч от тях, ноне ме питайте какво ми е коствало тов да съм сама майка в друг град и да няма кой да ти гледа болното дете дори да отидеш да си вземеш хонорара...

пускам си този пост и след малко ще продължа

# 201
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
голямо сън голямо нещо откарахме Simple Smile след 5 минутката на терасата хапването и сън, в 16 хапване и още сън Simple Smile ще видим докога ще откара момето, а аз успях да изкарам 2 часа Simple Smile дано и ноща да е така

# 202
  • Мнения: 433
Ей ме пак  Flutter

Jutoo, и моят хубостник Атанас плюе биби и само палец признава. А имаме и каучукова и силиконова, и на Чико, и на Нуби и изобщо варианти всякакви. Не ще това дете и туй то! Само на майка си цицата признава за универсален успокоител. Да не би точно защото са единствено на кърма? Аз нищо друго не давам, вода също - плюе я още от родилния.

То по принцип нали сученето ги успокоява, затова и пъхат пръстчетата в устата. Ама прекаляват тези деца, бре! И аз се притеснявам, че свикне ли с палеца, няма отърване, като хубавата дъщеричка на Теди_аз. 

Дитта, не се предавай, Юлчето хубаво ти е написала как да постъпиш. И имай вяра само на седмични тегления, дори и те не винаги са показател при кърмачетата - има силни седмици и доста "гладни" такива, с малко наддаване. Успех, мила, знам, че ще се справиш!

mergi , и ние се храним по близо час, че и повече понякога. Има случаи, цока бавно и дъъълго, хич не бързза. Има други случаи, когато започва енергично, за малко да се задави, мляска шумно и е много смешен. И след 10-на мин. заспива. Тъкмо реша да го сложа в креватчето - пак се събужда и историята се повтаря. Може да хапне 5-6 пъти в течени на час и половина, после заспива и спи 3-4 часа. Различно е. За мен е важно памперса да се пълни редовно и детето полека-лека да наддава - значи кърмата му е достатъчна.

Иначе нощем Наско си се буди около полунощ за хранене, после спорред настроението или към 2,30 - 3  или чак към 4, както снощи. И едно ранносутрешно кърмене имаме около 5, после към 8-9, а понякога го откарваме чак към 10 сутринта. Та поне си наваксвам със сутрешно спане.  А нощем го слагам при мен в леглото, завивам го с моята пухена завивка и си спим така - той цока, аз дремя.  baby_neutral  Понякога като се стресна - виждам че са минали 3-4 часа и не съм наясно детето през цялото време ли е цокало или все пак си е правило паузи. Но явно прави почивки, защото гърдите ми единствено нощем стават твърди, чак болезнено под мишниците. И като засмуче детето от едната, потича мляко от другата. През деня са меки, отпуснати, вкоравяват се единтвено ако той е направил по-голяма пауза за някое хранене.

Честити месечинки на всички бебета и техните майки!
Аз реших да правя погача на 29-ти, тогава моето сукалче става на 35 дена, а не на 40 - но пък са празници и всички са настроени за гости. През януари вече ще е друго. Нали няма проблем, как мислите?

И: светла и блага Коледа за всички ви, мили майчици, които си имате младенец у дома! Здраве и обич в семейството, късмет и успехи!

# 203
  • Мнения: 324
Честита втора месечинка на Андреа и Ники и първа на Тошко!

Канела, не съм чувала да е по-висока температурата на кърмещите  Rolling Eyes Аз понеже не знам вече колко пъти имам проблеми със запушени канали и температура, често я меря и когато съм добре си ми е нормална.
Междудругото за пореден път вчера вдигнах 38.6 И нещо много странно - изляза ли навън и да ме духне вятъра и веднага започват болките в гърдите, бучки и температура. Досега не съм имала излизане, след което да нямам подобни оплаквания  Shocked Е, мога ли да не излизам цяла зима  Shocked И другото е като притискам малката към гърдите си или без да искам ако си притисна гърдата насън. Голяма мъка е - нито мога да си гушна детето като хората, нито мога да я оригна като хората, вечер дремя на гръб, не смея да се обърна ни наляво, ни надясно. Представете си, примерно, как й подавам непрекъснато бибата, лежейки по гръб. Ама полежа ли по-дълго на една страна и хоп - на другия ден болки и температура. Така ми е писнало, че ако не беше каката, която мъкне вируси от училище, досега да съм приключила с кърменето  Confused Но при това положение ми ще да можем да изкараме зимата на кърма  Praynig Ще видим, след Нова година мисля да направя малко физиотерапия.
renyto, баш зимата идва  Laughing, къде го видя това лято  Laughing
Ditta, в крайна сметка сама ли ходи на църква? И на мен не ми ще да разнасям бебето, че и по празниците е пълно с народ в църквата, ама дали ще стане  newsm78 А аз искам да отида непременно.
 bilkata, ами сигурно няма проблем в това кога точно ще я направиш погачата. В крайна сметка се прави само заради традицията. Едва ли някой спазва всичко съвсем точно.
Аз дори няма да правя специално погача. На Коледа /тогава й е 39 ден/, като се съберем с роднините, ще почерпя с нещо сладко. Може и да омеся една питка /или ще оставя майка ми да го направи/ и това ще е. А на другия ден искам само да мина през църквата.
Ние днес изкарахме Елица на терасата, с надежда да поспи на въздух, ама като писна това дете. Въртяхме количката във всички посоки - на слънце, срещу слънцето, завивахме я да не би да й е студено, отвивахме я да не би да й е топло, на ръце я взе баща й - е, не, рееев. Като я вкарахме вътре на топло и млъкна  Crazy
 Ох, аз толкова съм луднала вече, че днес се засилих да готвя, да се подпомогна за утре, мислейки си, че утре е Бъдни вечер  Crazy
юл4е, приятно изкарване на празниците!

Последна редакция: сб, 22 дек 2007, 19:00 от арабела

# 204
  • София
  • Мнения: 614
bilkata, така благо ми става, като се обадиш тук, появявай се по-често, макар и за мъничко, че иначе си губим дирите  Hug

Краси, не тъгувай. Имаш си най-прекрасния подарък за Коледа! Сигурна съм, че колкото и да ни е трудно сега, след време ще си спомняме с носталгия именно за тези първи месеци с нашите съкровища. Има време за всичко, толкова си млада. Аз мога да кажа, че съм се наживяла за двама, и сега за нищо не бих заменила тези мигове с малката Василия. Не ми липсват нито купони, нито кафенета. Пък след някой и друг месец като грейне топлото слънце, ще се юрнем с количките и ще си ходим по разходки колкото ни душа иска. Но сега лишенията са неизбежни.

Аз като гледам, за Коледа май Василия намаза с най-много подаръци, както се и очакваше. Днес се сдобихме с кенгуру и килимче за игра, което веднага влезе в действие и имаше поразителен ефект. Поне два часа е седяла вътре и си се е занимавала сама.

Пожелавам ви хубава вечер с усмихнати и кротки бебчета! Hug

Последна редакция: сб, 22 дек 2007, 18:48 от tsetseto

# 205
  • Мнения: 177
Привет!
Беба днес направи 40 дни и ходихме на молитва.
Както винаги се получава при мен - нищо не се получава от първия път. В началото на седмицата обикалях като откачена кварталните параклиси, докато запазим час. Отивам днес, влизаме едни такива надъхани, посреща ни една кака, казвам - за 2 ч. имам запазен час за молитва...Тя - ми той отчето го няма, нещо празник на храма, работа имал... ShockedНаправо полудях!!!В тоя студ да водя беба в другия край на квартала, а попа го няма! Обажда му се оназ дама, той човека в банята #CrazyВзех телефона и го уведомих, че това е повече от грозна постъпка. Започна да ми се извинява, да съм изчакала да дойде...Файда от извинения...!В крайна сметка отидохме на друго място и добре, че попа се смили и ни изчете молитвата, нищо че бяхме без предварителна уговорка

Купихме днес и кошарка на беба. До сега спеше нощем в количката, ама аз все ми се струва, че не й е удобно. Леглото не можем да й го качим в спалнята, защото апартамента ни е мезонетен тип и не ни се занимава да го качваме горе, пък след време да го сваляме пак долу. Дано в кошарката да й е удобно!

А пък с това кенгуру вече не знам какво да правя ooooh!Иска ми се Чико-то, ама скъпичко ми се вижда. Ще ми се за сега да си я нося легнала. Това седнало положение не ми се вижда удачно newsm78Дайте мнение по въпроса

М-фейс, ти легнал ли  го носиш Русито?

Пак изписах форума Embarassed

Честити месечинки на мини-рожденниците!
Честити погачки на погачуващите (от къде тая дума ме дойде?!)
Хубаво изкарване на утрешните погачки!

А на всички хубава вечер и спокойни беби!

# 206
  • София
  • Мнения: 3 679
Здравейте,
Аз чак сега успях да седна на компа.
Честити месечинки на Ники и Андреа.
Канела, тази температура е от запушените канали - аз вдигнах 40 градуса близо - незнаех къде се намирам, но за 2 дни се преборих. Налагай със зелеви листа, аз пих и лецитин - това е хранителна добавка и помага за мастните жлези.
Ох, аз да ви се оплача съм болна - лепнала съм някакъв вирус - разстройство и повръщане и е някакъв ад - от сутринта до сега съм минус 2 кг  Rolling Eyes
Дано само не заразя народа вкъщи, че е много неприятно.
Айде изчезвам, че ...
Утре ако съм по-добре ще ви прочета, че сега само отгоре-отгоре минах.

# 207
  • Мнения: 421
Ная е добре,като изключим,че и се бели супер много клепача над едното оченце.Мажем го с разни кремове - един изписани от дерматолог,други по моя преценка.Сложих някакви снимки в албума,но предупреждавам,че не са особено читави.

Нети първо - честита ви питка:) а за кенгоруто,аз все си мисля,че на чико няма проблем и в седнало да се носите сега...или поне така мисля аз

# 208
  • Мнения: 34
Здравейте мамита!
Мони от три дена е много кисел, явно коликите го мъчат яко, а той в резултат си го изкарва на мен. Не ме оставя да спя нощем, но какво да се прави.
Като ви чета как се оплаквате от свекитата, започвам да се радвам, че моите ги няма тук и ще го видят чак като е на 2 години (а как се оплаквах, че няма да има кой да ми помага), когато правя планове за второ детенце Laughing. Точно навреме ще се завърнат.
По тези празници така ми се излизааааа, всички приятели са се завърнали тук, май ще използвам докато майка ми е тук да избухна някоя вечер, че и тя заминава през януари.
Дита, Ви не се предавайте с кърменето, аз така бях в началото около 10 дена, голям зор. Държах го малко гладен, постоянно висеше на циците ми, пих чайове и какво ли не, но стана, тръгна ми кърмата и той се научи как да суче. Стискам ви палци и да сте много упорити.
Аз да се оплача, мойто мъж на купон с фирмата, а аз сама тук направо ми е много криво. Идват обаче дни, когато ще сме си тримата в къщи и това ме обнадеждава.
Има и с каво да се похвалим обаче- подаръцииии. Днес БНД-то ми подари подаръка за раждането (по-добре късно отколкото никога) Laughing- страхотни бижута, точно в мой стил. На бебо пък Дядо коледа е измислил активна гимнастика, бебефон и много дрънкалки и играчки всякакви. Ще снимам и ще ги сложа в албумчето, но като ги донесе. santa2
Цеци аз писах ама сигурно си ме пропуснала-родена съм на 14.02. -водолей и да те питам прибрахте ли си кученцето, че на мен това ми предстои и малко се притеснявам.
Айде стига съм дрънкала несвързани изречения, понеже незнам дали ще успея да се включа до празниците пожелавам на всички ВЕСЕЛО ПОСРЕщАНЕ НА КОЛЕДА, МНОГО ПОДАРЪЦИ, СПОКОЙНИ БЕБЧЕТА, МНОГО ЛюБОВ  People Santa

Последна редакция: сб, 22 дек 2007, 21:41 от papilota

# 209
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
сега като се загледах в зодиите ни ми то най-много мами сме от ВЕЗНИТЕ Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт