Отговори
# 30
  • Мнения: 1 100
Добро утро! Simple Smile
Ох, завиждам на наспалите се! Искам от дядо Коледа 8 часа сън, друго не ми трябва! Laughing Дано и Рони като стане на 2 месеца да вземе да не се буди нощем Praynig Снощи не можах да спя вече и по друга причина - изглежда имам запушени каналчета, гърдата ми е камък, независимо че последните два пъти сука от нея, изцеждах и няма - пак е пълна ooooh! Не мога да си вдигна ръката. Сега четох разни методи от кърмаческия и ще експериментирам. Бебо сега спи, а ми се иска да суче, че той е най-хубавата помпичка  Wink Нямам угодия! Laughing
И аз предлагам само едната гърда на хранене, въпреки че около мен са на мнение, че трябва и двете. Като предлагам само едната на минимум 3 часа, на всяка гърда и се пада по 6 часа почивка, което никак не е зле, като имам впредвид какво ме прави моето зверче!

Цеце, за протокола - родена съм на 5.11

Последна редакция: чт, 20 дек 2007, 09:48 от Kanela

# 31
  • Мнения: 324
Добро утро!
Ние пък, за разлика от Jutoo и  Galaxy имахме почти безсънна нощ  Crossing Arms
Какво й стана вчера - такова будуване и рев не е било досега. От сутринта до вечерта да е спала най-много един час. После спа от 20.00 до 2.30, събра сили и след това до 8 ч само мрънка и продремва на корема на мъжа ми.
Сега спи в количката, дано днес е по-спокойна  Praynig
Голямата ми дъщеря беше същия нервак  Tired Уж вторите били по-спокойни - трънки и глогинки! В нашето семейство само гевезета правим  Crossing Arms
Все пак имам още някакви надежди, че няма да е съвсем същата де. Защото тогава чааак като стана на 4 годинки, някой ми смени детето с друго  Simple Smile Дотогава ми умряха милиони нервни клетки.
Аз нито цялото тялото, нито главичката мия всеки ден с шампоан и сапун. Но още й е много суха кожата. Сега ми казаха за някакво масло на Мустела, което се слагало във водата за изплакване, та дните когато я къпя с чиста вода, ще слагам от него.
За дрешките - също все още й стават тези от 0 до 3 месеца. Има само две-три гащеризончета, които се водят newborn, те й умаляха. И една поларена торбичка, също забелязах тази сутрин, че вече й придърпва и краката й са свити, особено докато я нося.  За нея чак яд ме хваща, че я носи толкова малко, защото ми беше страшно удобна.
За разходките - срам ме е да си призная, но ние още не сме направили нито една по-дълга разходка. Когато вече можехме да излизаме, беше мъгливо, заваляха едни дъждове. Сега май е кучешки студ /то и аз не съм излизала никъде/, в момента при нас е пак една влага и лека мъгла, от две седмици все някой боледува из вкъщи, направо лудвам вече.
Ама и хич не виждам как бих събрала кенгуру или слинг под якето си - няма да мога да го закопчея вероятно.

Последна редакция: чт, 20 дек 2007, 09:49 от арабела

# 32
  • Мнения: 560
Здравейте,мамите!

Цеце,Дес,страничката ни наистина става страхотна.Голяма тенкю за оформянате на форумската ни естетика.

Сали,аз също давам на Нели само едната гърда,а другата изцеждам за "черни дни".Редки са случаите,когато не и стига и опираме до другата.И ги редувам.Просто така ми е удобно и след като беба не протестира,мисля,че няма проблем.

сладурка,като те слушам,ми идва да хукна до църквата и да запаля една свещ за кроткото си дете.Нели става мрънкаща само във времето от 18 до 20 и това се изтърпява все пак.Иначе яде нощем по 2 пъти и няма кой да ме отменя,заради кърменето,въпреки,че имам прилично количество изцедена кърма и в хладилника за спешни случаи и във фризера замръзена.Тази нощ яде за около 20 мин и двата пъти направо заспа на гърдите ми.Аз също се цедя нощем,защото ако не го направя,сутрин ще ми се пръснат гърдите и протичат по дрехите ми въпреки подплънките на сутиена.
Иначе вчера примерно като отцепи в 1 на обяд,та откара чак до 18 ч.
Е,не винаги е така де,но като цяло е кротичка.

# 33
  • Мнения: 84
Добро утро, мами и бебчовци Simple Smile

Страхотна страничка   bouquet Поздравлвния!!!

Цеце, аз съм зодия Стрелец- на 07.12.

Мерги, да ти кажа аз съм същата, хич не ми е приятно да и се радва някой друг на беба, особено свекърва ми, а живеем с нея и няма как Sad Надявам се да ми отмине скоро че е много кофти така. Все гледам тя като си е вкъщи да си я държа бебката в нашта стая или пък съм плътно до нея, че свеки да не припарва  Mr. Green Може би ако не живеехме заедно щеше да е по-добре, ама... затова завиждам на всички които си живеят отделно без свекърви ( благородно им завиждам де Simple Smile )

Сайли, и според мен е по-добре от едната гърда да и даваш и после ако не стигне тогава от другата. Аз така правя.

Момичета, вие какви кенгура сте си взели и удобно ли е? защото и аз искам да си взема но не съм изобщо ориентирана, само един слинг съм си харесала, ама незнам кое е по-удобно.

# 34
  • София
  • Мнения: 2 437
Добро утро  Simple Smile
При нас поспаливият период отмина и сега пия трето кафе  Tired

Арабела, много се смях с твоите гевезета  Simple Smile

А пък аз хич не ревнувам Павел, но така бях с Любака. Сега само се моля някой да вземе за малко децата, ама пусто хората бягат, като опарени Laughing

Днес ходихме да вземат секрет от нослето на Павката и нещо тази моята педи...където толкова я хвалих..не знам. Напоследък не ме кефи. Оплаках й се, че Павел ака на няколко дена, но не е запек и тя веднага "смени млякото"... То така от тези смени докарахме на баткото проблемите. И въпреки това тя пак. Та ще видим. Ще го заведа на консултация при гастроенерелог, пък той да каже да сменям или не.

И да ви се похваля, вече нямаме абсолютно никакви крустички Simple Smile Изчистиха се само за няколко дена, а бяха ужасно много и дебели. Тази пяна на Мустела е велика работа Simple Smile Е, мажех и главичката с Клоран за да подхранва кожата, но не мисля, че той помогна.
Иначе със сапун още не мия. Само с водичка.



# 35
  • Мнения: 148
Привет, от ден на ден все по-страхотни ни стават страничките, БРАВО на вас! / и на нас Joy/ Дес и Цецето са супер, много благодарности  bouquet Аз кенгуруто го слагам върху якето и ми е супер удобно, най обикновено купих го за 16,50лв.

# 36
  • София
  • Мнения: 3 679
Аз бързам да ви се похваля - от работата ми казаха, че и за мен има коледна премия + премия за всяко от децата  Simple Smile

# 37
  • Мнения: 24
  santa2 Добро утро и от мен! morning
Тази вечер, както и всяка друга спахме добре: от 11.30 до 5.00 часа и после до 9.00 часа. Сега отново спи. Забелязала съм, че е изнервена единствено късно следобяд, защато прави пауза на будуване от 18.00 до 11.00 часа. Тогава с нищо не мога да й угодя. Много мрънка, че и плаче. И не знам, защо точно тогава се получава това... newsm78
Кенгуруто, което имам е на Чико - моделът е Софт Дрийм. Смятам да го ползвам под връхна дреха, но умувам все още, коя е по широка, за да я използвам  Laughing
Винаги давам от едната гърда на едно ядене. В редките случаи когато не й достига, давам и от другата. Така гърдата, която е изпразнена има достатъчно време да се напълни с мляко. Забелязала съм, че трябва поне 4 часа интервал, за да има гърдата достатъчно мляко. Пък и темата за предно и задно мляко е спазена при мен.
За буците в гърдите да споделя от опит: горещ душ преди кърмене, слагане на бебе на твърдата гърда и когато започне да суче масажни силни движения-натиск-по посока към зърното и се отпушват каналчетата. Praynig
Дрешките, които са от 0 - 3 месеца не ни са удобни вече. Особено гащеризончетата и бодитата.
Дес и Цеци, много сте добри в украсата на страничката!   smile3525 Дес, само да те подсетя, че съм качила снимка на Лили в албума "за страничката".
Ние се каним да пътуваме за празниците. Предварително попитах доки за лекарства за температура, хрема. Че много ме е страх, да не я простудя. Пък си имам вяра на моя доки повече, отколкото на всеки друг. Дано да не ги използвам лекарствата! Praynig
 Close-mas: Въобще не ревнувам, обаче няма кой да ми я вземе, защото тя си е влюбена в на мама циците, а такива вкусни и миришещи сладко цици няма кой да й предостави! Naughty И затова сега ще си я караме още две в едно. Ами то все едно не съм я родила, постоянно ми е на корема #Crazy ПРеди беше вътре в корема, а сега е върху него. hahaha  madnoel
Jutoo честита ти премия. Аз няма да получа тази година ДМС. Не искат да дават #2gunfire

# 38
Здравейте и от мен!!! Stop
Diana_T,как ги махна крусти4ките.аз преди седмица пробвах с зехтин преди къпане и след това го ресах с 4етка .Доста изпадаха ,но иам още какво да се желае.а всяка ве4ер се забравам да го намажа.
Да се похваля -в4ера бях на при моята фризиорка /при кято ходя от 10 години/ и тя ме успокой ,4е косата ми  не е 4ак толкова зле.постригаме и то само връх4етата и ми даде един балсам оцветител .снощи се намазах и сам много доволна от резултата.
В4ера моя Митко спа от 16.30 до 22.00.той редовно си прави тези паузи по това време.после след като го изкапах заспа в 23 и се сабуди в 4.
За кърменето-аз редувам гардите.по някога след катое цокал около 10 мин и гардата ми се вижда празна и той се сърди давам и другата,но това е рядко.за да не се повтарям -както казаха вси4ки /и в '' 4есът на мама''/трябва да се яде от едната до край за да се изяжда и хранителната кърма ,която е към края.

# 39
  • Мнения: 157
Добро утро макар че то стана добър ден вече ама докато се наканя да седна мина времето.
моята също прави доста дълги паузи снощи като заспа във 21.30 та до 5.00 без да се събуди изобщо.
да ви се похваля моето мъжле вчера отишал и ми купил пасатор без да ми казва та днес със свеки маисторихме сладкиши много съм доволна моя и без това се развали и все не ми оставаше време да го занеса та решил нашия че по добре да ми купи нов и то комбиниран.
Искам да ви попитам на тези които вече им сложиха втората ваксина какво ви казаха да взимате на бебоците за температура че на нас днес ще ни я слагат а пък искам да купя предварително но незнам какво.
Дес,Цеци страничката е станала супер направо сте страхотни и двете.Аз никога не бих се оправила с такова нещо хич ме няма във тези работи.
Сега ви оставям довечера като се приберем от консултация ще пиша пак целувки на бебоците.

# 40


Дес,Цеци това е за вас за страхотната работа!БЛАГОДАРЯ!!!!

# 41
  • Мнения: 3 416
Добро утро и от нас! Одавна сме станали,ама аз викам да поприбера в кухнята и после да се отчитам..ние сме все така мрънкаливи Crossing Arms,снощи направи 3ч.пауза(трябва да се радвам,нали?),и оттам нататъка с почивки от по 20 мин и така до 8ч.сутринтааа-нахраних я,смених памперса,измих дупе и взе да се нася-викам ура,тъкмо в тоя студ,вътре топличко-ще спим,да-да...и така е оттогава-мрънка и тя не знае какво иска,а и си ака вече мн добре от няколко дни,значи не и тежи на стомахчето..какво иска това дете #Crazy пфффуууу....
Лили,ама страхотна торта за почерпка Mr. Green-стига с тия торти,че так аме изкушавате да се метна в първата сладкарница Twisted Evil,а тъкмо взех да се стимулирам малко и да правя по 20 кляка на ден,като няма да спя няма,ама поне това да правя,от днеска мисля,ако имам малко време и лицевите да почна,а пък апетит имаааам-ужас Laughing
Опа,докато пиша и 6 нови отговора Shocked,почвам да ви чета..

# 42
Дан4е, ние пихме ефералган-веднага като се прибрахме и ве4ерта .понесахме я много добре.4естито за придобивката.напомняш ми 4е напоследак не съм правила нищо слади4ко,ама с тея 8+ кг и не само аз/покрай мен и мъжа ми/трябва да се лишаваме.
Galaxy,има ли ефект при вас от 4ая -Бливит-л? ние ве4е 4 или 5 ден /забравих направо/ не сме акали.като працне така мирише ,4е каката се хваща за носа и вика''УФФФ, 4е мирише'' smile3506 smile3550

# 43
  • Мнения: 3 416
Jutoo-къде работи? Вземайте ме и мен Mr. Green За мен даже не се и сещат,камо ли премия..неблагодарна работа ей....бъхтих като  луда за какво...докато стигнем западния стандарт още хляб ще издем..там,като видят способен служител,който си работи перфектно и гледат да го задържат,а тука на принципа"то има много безрботни",има,ама дали ще се справят така перфектно и всеотдайно? Айде стига съм се хвалила,че циганката я няма,та затова Mr. Green
Галакси-браво на домакинята! От 5ч да стана да шетам,,едва ли,колкото и да съм маниачка hahaha

# 44
  • София
  • Мнения: 1 262
Знам, че не е добре новородено да не ака повече от 3 дни... Тогава ние прилагаме старата техника с термометъра  Rolling Eyes не е много приятно, но беба се успокоява, а и няма опасност да стане много твърда тапа на дупето  Sick

Общи условия

Активация на акаунт