Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 5 074
 И пак, и пак , и пак....... Грозно нали?

# 46
  • Мнения: 1 470
Миналото,минало...Да не се връщаме само назад,и да се вайкаме!Да съградим доброто утре!!!

# 47
  • Мнения: 1 840
И аз помня - и аз бях студентка във втори курс и скачах на барикадите на Орлов мост. Вярно, много беше трудно. За всички. Но поне имахме надеждата, че нещо можем да променим, че вече няма накъде да става по-зле. Хубаво е когато има надежда, защото колкото и да е трудно, надеждата помага да се изтърпи и нетърпимото. За мен по-страшното дойде после. След изборите. Оказа се, че можело да стане още по-зле. Тогава ми умря надеждата, а с нея и желанието за живот. Оттогава не ходя на избори.  Naughty През 1997 г. избрах да гласувам за Костов, защото много вярвах, че той ще промени нещата в правилната посока, че ще даде зелена улица на малкия бизнес, че поне няма да пречи на тези, които искат сами да се грижат за себе си и които не искат да тежат на държавата. Това се оказа ГОЛЯМА ИЗМАМА!!! Той наложи патентния данък, с който ми взе хляба от ръцете. Ето това ми се видя страшно, трудно го преодолях. Ние не сме виновни - системата е виновна - ние сме икономически роби - слаби и безпомощни, а мандатната система е порочна - затова отказвам да участвам в нея и единственият начин да й се противопоставя е като не гласувам. Ако се вдигнем, нищо няма да се промени - някой ще яхне политическата вълна, ще ни спретнат нови избори, и кого ще изберем - пак същите лешояди. А-а-а не, този филм вече съм го гледала. Няколко пъти!!! Не е нужно да изпиеш цялото море, за да се убедиш, че е солено.

# 48
  • гр.София
  • Мнения: 4 156
 И аз в 89-та скачах на собствения си Рожден ден пред парламента-Кой не скача,е ченге.
 Емил Кошлуков нали беше с/ сред нас тогава.Идеалист. И  днес- к`во-о-о?!
 Вярвам,че политика може да се прави от богати хора (плюс много други качества).
 Силно развитото ми чувство за справедливост не е достатъчно,за да се юрна да правя политика.

# 49
  • София
  • Мнения: 5 074
 Ето , това е . Умря надеждата. Нищо няма да се промени. И ние умряхме. Край... Май не си избрала за кой да гласуваш. И кво от от това. За който и да си гласувала, нали е все едно от тогава? И за Костов / макар и да ми се иска да го изпиша с малка буква/ и за софиянски, който много постоя на Софийската сцена, и за Бат Бойко, на който незнайно защо възлагаме надежди newsm78 Но ние все пак трябва да присъстваме на изборите. Просто присъствие, да правим тарапана, да не позволяваме на някой друг търтей да се намести, дотогава, докато не намерим достойните, на които да дадем своя глас.

# 50
  • София
  • Мнения: 5 074
 Хейй, прочетете темите над нашата!!! Нека да слезем на земята, да видим на кой Господ да се молим newsm78

# 51
  • Мнения: 1 470
Хейй, прочетете темите над нашата!!! Нека да слезем на земята, да видим на кой Господ да се молим newsm78
За коя тема говориш?!Аз легнах да спя,и съм изгубила нишката...
Не забравяйте че тук пишат и много хора свързани с правителството,на които такива теми не са им по вкуса...

# 52
  • Мнения: 1 840
Ето , това е . Умря надеждата. Нищо няма да се промени. И ние умряхме. Край... Май не си избрала за кой да гласуваш. И кво от от това. За който и да си гласувала, нали е все едно от тогава? И за Костов / макар и да ми се иска да го изпиша с малка буква/ и за софиянски, който много постоя на Софийската сцена, и за Бат Бойко, на който незнайно защо възлагаме надежди newsm78 Но ние все пак трябва да присъстваме на изборите. Просто присъствие, да правим тарапана, да не позволяваме на някой друг търтей да се намести, дотогава, докато не намерим достойните, на които да дадем своя глас.

Права си, че неправилно съм избрала за кого да гласувам тогава. И на мен ми светна! Направо ме заслепи! Няколко месеца по-късно си казах: "Че тоя е по-страшен и от Жан Виденов бе!". Едно нещо го разбрах със сигурност: за когото и да гласуваш - все е тая. Твърдо съм убедена, че не трябва да присъстваме на изборите - най малкото в качеството си на количество. Не трябва да се гласува ей така, за идеята, особено пък ако не одобряваш тези, за които гласуваш. Защото гласувайки, ние заявяваме, че сме съгласни всичко това да се повтори и през следващите четири години. И носим отговорност за това. Ако не сме доволни - наша си е вината, ние сме си ги избрали. Достойни хора в политиката ни няма да има. От честен човек политик няма да стане - защото няма да бъде удобен на тези, които в действителност диктуват правилата на играта. Или ще трябва да се промени, за да остане в политиката, или ще го очернят и ще го принудат сам да се откаже. Лично за мен единствения достоен политик през тези 17 години беше Желю Желев. Единствения, който се извини на народа за това, което трябваше да преживее. Точно той плати много висока цена за участието си в политиката.

# 53
  • Мнения: 2
...Жени,които тогава са били деца,но все пак успяха да свалят едно правителство...Къде са изчезнали всички те?!
Те ли свалиха правителството?  newsm78
А къде са сега за да си търсят правата ... ? Защо тогава (ако са били те) сега мизерстват и изнемогват с подаянията наречени детски добавки?
Нещо си объркала концепцията си драга!   bouquet

# 54
  • Мнения: 1 470
...Жени,които тогава са били деца,но все пак успяха да свалят едно правителство...Къде са изчезнали всички те?!
Те ли свалиха правителството?  newsm78
А къде са сега за да си търсят правата ... ? Защо тогава (ако са били те) сега мизерстват и изнемогват с подаянията наречени детски добавки?
Нещо си объркала концепцията си драга!   bouquet
Ми до тук срещам основно жени в този форум.Но ако искаш да се присъединиш към нас?!  bouquet
А за 97г.ми децата помогнаха много,кой седя на барикадите?!Ако не бяха блокирали цяла София,дали щеше да падне толкова лесно?!
Точно на 4февруари,седя пред колоните на НДК,и чаках моите приятели...Зад мен една групичка на 12-13години,от училището за източни езици,с високо вдигнати плакати...Дойде учител някакъв,и им казва да си вървят,че става опасно...По радиото постоянно подканяха всички да се приберът,защото били тръгнали автобуси със военни и ченгета от страната,и щяли през ноща да пометът барикадите...А децата зад мен не се отказваха,щяли след шествието да отидат на Орлов мост...Учителят дълго ги умоляваше,и накрая тръгнахме...Добре че тогава най после върнаха мандата...Не знам какво щеше да стане с тези деца наистина...

# 55
  • Мнения: 3 116
Бях и по барикадите и в Националния Студентски Стачен Комитет.

Вълнуващи и гладни години, но затова пък изпълнени с надежда !

Сега, надеждата отлетя заедно с нашето поколение !

# 56
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
...Вълнуващи и гладни години, но затова пък изпълнени с надежда !

Сега, надеждата отлетя заедно с нашето поколение !

Много точно казано...Нямам какво да допълня Confused

# 57
  • Мнения: 2 700
Всичко помня. И стачката в СУ през 90-та (за която не са ми плащали) и лукановото време (пратиха ни колети от Франция с олио, захар, салами и т.н. Embarassed - щяхме да умрем от срам) и парламента - бях бременна вкъщи, а мъжът ми, майка ми и баща ми там (не можех да си намеря място у дома), и митингите, и въобще...
Не мисля, че надеждата е умряла. По-скоро сме станали реалисти, а преди бяхме утописти.

# 58
  • Мнения: 2
Събитията не се случваха само в Сф. Аз съм висял на Аспарухов мост , и сега ако ме питаш за какво съм го правил  - за мой срам ще кажа , че бях там от тийнеджърска глупост. Нямах никаква идея какво точно се случва , ама нали беше весело...
После се появиха разни мангали (всъщност основно е един), които показаха нагледно как трябва да се краде , показаха , че тук оправия няма да има никога ... и като капак на всичко , с днешна дата пак размахва пръст от екрана на телевизора и ми обяснява как трябва да живея. Държава на глупците сме - това е истината. Кретения и аутсайдери на всякъде , деца идиотчета , които се избиват ежедневно в училищата , шофьори камикадзета , които за съжаление отнемат животи и се измъкват безнаказани , защото са хора на други свине. Пътища които са осени с дупки и са заплаха за всички , боклуци по улиците , наилонови торбички и пликчета с дамски превръзки по поляните , мизерстващи хора , които обаче са готови да се избият по м/у си ако някой управляващ баровец им каже колко са велики и как геройски понасяли прехода... докато в същото време , същият кретен се угоява  в някой палат и ебе някоя фолк дива.
Много весела картинка сме нали?! Къде е сега поета...
Ти за това ли се бори? Аз не.
Да я закриваме тая държава - 1300 години експерименти стигат. Доказахме на цялата планета , че сме уникални - колкото повече ни бият и ебат - толкова повече се гордеем колко можем да носим.

# 59
  • Мнения: 1 470
Картината всички я знаем!И не вярвам да има доволни,от нея!!!Но какво правиме питам?!
Аз НЕ пускам темите само за да си говорим...Искате ли вие да управлявате,но да не можете после да се извинявате че някой друг ви е виновен,или не?!Друго си е да си седиш и да прехвърляш отговорността на другите,за твоята мизерия...
Защото ДА,излъгахме се тогава,оставихме се циганин да ни управлява...Но питам къде бяхме през цялото това време,когато се случваше всичкото това?!Къде бяхме тези 11,а и повече години?!Не ме ядосвайте...
Ами дайте да направим нещо градивно!!!

Общи условия

Активация на акаунт