анти Д гамаглобулин

  • 3 048
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Просто споделям опита си. Всеки сам си решава какво да направи.  bouquet

# 16
  • Мнения: 114
На мен досега ми поставиха 2 такива инжекции.Първата беше в 28 г.с. а втората през 34 г.с.И за от чисто любопитство попитах али ще имам такива инжекции и през следващите си бременности.Докторката ми отговори,че и 5 бременности да имам и през петте ще ми бият такива инжекции независимо с какъв резус фактор ще е детето..И след като родя ако детето е с положителен резус фактор,ще си получа още една инжекцийка.

# 17
  • Мнения: 559
На мен досега ми поставиха 2 такива инжекции.Първата беше в 28 г.с. а втората през 34 г.с.И за от чисто любопитство попитах али ще имам такива инжекции и през следващите си бременности.Докторката ми отговори,че и 5 бременности да имам и през петте ще ми бият такива инжекции независимо с какъв резус фактор ще е детето..И след като родя ако детето е с положителен резус фактор,ще си получа още една инжекцийка.

 Shocked Shocked Shocked е това са пълни глупости! Сама се сещаш, че ако детето е с твоя резус фактор тия инжекции са напълно излишни! А правят ли изследвания за антитела, или направо ваксинират?

# 18
zdravei,az sashto sam sas 0 otricatrlna grupa.razbrah za tazi vaksina ot priiatelki.hodihme po apteki na saz na tam i navsiakade biaha nad 100lv.na kraia otidoh vav vtora gradska,kadeto bia re6ila da rajdam i tam mi kazaha 4e kogato rodia togava 6te se razbere dali ima nujda ot tazi vaksina i ako ima tam 6te mi ia slojat besplatno,no slava bogu ne se naloja,za6toto bebeto se rodi sas moiata kravna grupa.pone taka mi kazaha vav vtora gradska az tam rajdah.

# 19
  • Мнения: 3 016
Здравейте отново.сега се сетих че пак лекар ми каза ,че ако бебето е полож. рез .фактор -ок слага се ,но ако е отриц .ако ти сложат ваксината могат дори да ти навредят .

# 20
  • София
  • Мнения: 1 456
Едва сега виждам темата.
Аз родих 2005 година. Сами си купихме инжекцията и в болницата само ми я поставиха. Дори не съм знаела, че е безплатна Close, но и от болницата нищо не казаха за това.Както и да е - минало заминало.

Според това , което съм чела и лекарските мнения които съм чула, в случай, че изследванията по време на бременността показват липса на антитела, никакви инжекции не се слагат.
При раждането на детенцето, само в случай, че е положителен резус фактор слагането на АнтиД Гамаглобулин има смисъл.
В случай, че факторът е отрицателен, дефакто няма антитела в организма й и няма никаква опасност за следващата бременност.

# 21
  • Мнения: 3 016
muzka1 много вярно .При мен обаче знаеш ли какво се получи? При раждането на първото дете нито изследваха групата ,нито ми сложиха ваксината .На второто по същия начин . Отново групата не е изследвана ,но поне ми сложиха анти Д -то Едва след 6 год .и половина аз разбрах кръвната група на сина ми и когато видях че е полож. резус факто рнаправо онемях ,защото това може да е оказало до някаква степен резултата от второто раждане- детето ми почина след раждането .То не е основно, защото имаше и др .проблем .но знам ли вече?

# 22
  • София
  • Мнения: 1 456
muzka1 много вярно .При мен обаче знаеш ли какво се получи? При раждането на първото дете нито изследваха групата ,нито ми сложиха ваксината .На второто по същия начин . Отново групата не е изследвана ,но поне ми сложиха анти Д -то Едва след 6 год .и половина аз разбрах кръвната група на сина ми и когато видях че е полож. резус факто рнаправо онемях ,защото това може да е оказало до някаква степен резултата от второто раждане- детето ми почина след раждането .То не е основно, защото имаше и др .проблем .но знам ли вече?

Много е тъжно, това което си преживяла. Съжалявам!
Странно е това за кръвните групи, особено ако се знае, че майката е  с - фактор.
Не се терзай за отговори, които нищо няма да променят към днешна дата. Naughty

Чувала съм, че дори при моето раждане, което е било преди 30 години са следели доста стриктно кръвните групи и фактори.
Може би се правят някакви изследвания сега за наличие на антитела в организма на майката , в случай, че не се сложи антито след първата бременност. Ако решите да си имате друго детенце ще ти е необходимо, предполагам предварително да знаеш дали
е възможно. newsm78

Аз след като си видях детенцето и я чух да проплаче, въпроса ми беше какъв резус фактор, е?
Естествено, че е било твърде рано да ми отговорят, ама човек в такъв момент, какво ли не казва...

# 23
  • Мнения: 5 362
Не се наложи да ми я бият,но това,което ми бяха казали тогава е,че не се поема от ЗК Confused Постоянно и до сега,чувам противоречиви мнения по този въпрос.

# 24
  • Мнения: 3 016
Поема се от здравната каса  но се правят на луди. Поне в Бургас е така .

# 25
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Здравейте отново.сега се сетих че пак лекар ми каза ,че ако бебето е полож. рез .фактор -ок слага се ,но ако е отриц .ако ти сложат ваксината могат дори да ти навредят .

Аз ходя на ЖК в Тина Киркова. На последната консуктация акушерката ми каза, че в 28г.с. най-вероятно ще ми правят ваксина. Явно и в БГ вече го практикуват.
Досега нямам антитела и се чудя дали да се съглася на тази ваксина. Дотогава явно трябва да търся информация.
Този лекар обяснили ти как ваксината може да навреди?

П.П. Много съжалявам за това, което си преживяла!

# 26
Раждах 2005 година в "Тина Киркова". Не само, че не ми поеха ваксината, но дори не ми и казаха, че трябва да ми се бие. Добре, че аз си знаех за нея и като разбрах, че бебето е положителен резус фактор, ми взеха  от аптеката на "Пирогов" за около 180 лв. Имах и фактура, но не ми се ходеше по мъките, за да ми я осребрят от ЗК. Преди раждането нямах антитела и не съм чувала, че се бият такива инжекции и преди това. Но все пак лекарите разбират по- добре.

# 27
  • Мнения: 3 016
jasmin, аз бях попитала доктора дали трябва да ми се бие ваксината ,защото по това време голямото ми момченце караше едра шарка .Та тогава той ми каза ,че по добре да не се слага ,тъй като може да ми навреди. Не го попитах ,обаче по какъв начин .Наскоро в една тема имаше точно такова запитване. На една мама са и сложили мисля в 9 -ти месец ,след което бебето е починало .Разпитай мн. добре  и се консултирай с няколко доктора .В никакъв случай не се доверявай само на един.

# 28
  • Мнения: 559
Здравейте! Голяма одисея с тая въксина  ooooh!
Онзи ден бях в Тина Киркова на училище за родители и питах доктора който изнасяше лекцията за ваксината. Отговора му беше, че всички майки знаят, че здравната каса поема ваксината обаче това не било така. ЗК поемала само БГ ваксината която е 10лв. а тя вече не се произвеждала и каза да ходя да си я купя сама  Shocked
Честно да ви кажа ми писна с тия лъжи и разправии. Другата седмица ще се допитам до ЗК да видя истина ли е, че не се произвежда от българската и дали не поемат чуждата в такъв случай. Не може да ни правят на маймуни  #Cussing out

# 29
  • Мнения: 3 016
Факта че август месец ми сложиха ваксината без да плащам говори ,че е по здравна каса .Отделно че ги попитах най малко 100 пъти дали ще ми я сложат .

Общи условия

Активация на акаунт