Ето моята любима питка, покажете и вашите

  • 318 827
  • 485
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 175
Аз като една видна мързелана и чревоугодница хвърлих око на питка-хризантема, ама варианта на Бу   bouquet с бутер тестото. Ще ми се в пълнежа да сложа и сирене май. Това като първи опит става а?  newsm78

# 331
  • Мнения: 22 867
Едно предложение за тези, които не обичат или си мислят, че не могат да месят - Бъркана питаGrinning

# 332
  • Мнения: 175
labrex златна си, благодаря, това ми звучи страхотно! Аз съм те признала вече, ти знаеш   bouquet Ще го правя това задължително.
Мене не месенето ме плаши, ами втасването и тая работа кога е меко и кога твърдо тесто хич не я разбирам.
Обаче като гледам твоите красотииии  Shocked, ох само моята сладка бабка можеше да прави такива чудеса.

# 333
  • Мнения: 1 679
Радвам се, че и на вкус е допаднала. Хубаво си е хлебчето, и вкъщи се харесва много.

labrex, моля те за линк за рецептата и офомянето на Короната на готвачката.

# 334
  • Мнения: 22 867
Радвам се, че и на вкус е допаднала. Хубаво си е хлебчето, и вкъщи се харесва много.

labrex, моля те за линк за рецептата и офомянето на Короната на готвачката.

Заповядай!  bouquet

# 335
  • Мнения: 1 679
Радвам се, че и на вкус е допаднала. Хубаво си е хлебчето, и вкъщи се харесва много.

labrex, моля те за линк за рецептата и офомянето на Короната на готвачката.

Заповядай!  bouquet


labrex, благодаря  smile3525

# 336
  • у дома
  • Мнения: 1 581
невероятни питки има в тази темички  smile3501
определено с ръка на сърцето мога да кажа, че Болярската питка ми е НАЙ-любимата питка! невероятно вкусна и супер лесна рецепта, с нея се научих да меся питки  Mr. Green


коригирала съм нещичко - количеството мая, температурата и начина на печене за моята печка

много ми хареса идеята и рецептата на Короната на готвачката и мисля да я опитам скоро
Peace

# 337
Откога нямям време, момичета. Heart Eyes

# 338
  • Мнения: 498
Ето и моето "произведение" на "Короната".

Малко ми се свиха вътре "листенцата", ама следващия път ще ги поразтегля малко повече. Качеството на снимката не е от най-добрите, ама с телефона това е!


# 339
  • Мнения: 1 485
ina.gg,супер се е получила! Hug
При това е страшно вкусна,нали? Wink

# 340
  • Мнения: 498
Fior, За вкуса ще е излишно да коментирам, след като буквално се изпари за няколко часа))))))  Hug

# 341
  • Мнения: 22 867
ina.gg, чудесно изглежда!   bouquet  Радвам се, че и на вкус ви е допаднала. Първия път и на мен така ми станаха по-малки листенцата. После си намерих една по-висока купичка за в средата и с нея ми стават по-големи листенцата. Но все едно - с големи или малки листенца, хлябът си е вкусен!

# 342
  • Сливен
  • Мнения: 295
Ето я и моята пита за прощъпулник, по рецептата дадена от Хонда за пита-хризантема, страхотна е на вкус.

# 343
  • Мнения: 406
Е момичета  Hug дори и в горещото  време сме запретнали ръкави и приготвяме разни вкусни неща   Peace

# 344
  • Мнения: 106
Здраейте майсторки.Много сте добри.Аз съм правила питата на Pina,става чудесна,снимала съм я с телефона но моите ИТ специалисти все са заети и не могат да ми покажат как да я публикувам във форума.Може ли някой да ми каже "Короната на готвачката"и "Болярската питка"може ли да се меси в машинката за хляб?Може ли да се ползва програмата за месене и втасване-1,25мин.?

Общи условия

Активация на акаунт