Ето моята любима питка, покажете и вашите

  • 318 699
  • 485
  •   1
Отговори
# 480
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Пина благодаря ти за бързия отговор  Hug. Простете ми за невежеството, ама наистина никак не съм веща в тия неща  Embarassed. Затова задавам такива въпроси.  Mr. Green. Аз реших, че има мая която е по подходяща за питки  Joy, защото преди съм ползвала една русенска прясна на кубчета и на нея пише, че е за питки, сладкиши и баници  Mr. Green. На тая пък пишеше само за хляб и аз затова така заключих накрая  Joy. Не кавам, че маята е лоша, ама като ми е непозната и ме плаши  Crazy, че то и без това ще съм на тръни докато направя тая пита. Иначе искам да пробвам Болярската питка която Биляна беше публикувала някъде из темичките, в нея има 1 пакетче суха мая и 1/4 ч.л. сода , тогава колко от прясната мая трябва да сложа при това положение около 50 грама ли  newsm78, защото в рецептата има и 4 яйца.

Последна редакция: пн, 22 сеп 2008, 15:15 от КорНиШонка

# 481
  • Мнения: 11 747
КорНиШонка , то в темата за болярската питка имаше доста коментари кой колко мая е слагал - прочети ги. Аз не помня колко прясна съм слагала, защото винаги с прясна правя. Суха мая едно пакетче е относителна работа, защото има пакетчета по 11гр има и по 7гр. Не знам за кои става въпрос. Иначе прясната мая на кубче е по 42гр кубчето, това може да те ориентира, ако някъде пише половин или 1 кубче мая. Ако ползваш стари рецепти, отпреди 20 години, да знаеш, че тогава маята беше 50гр кубчето.
За содата, за мен това са излишни работи, маята е напълно достатъчна, ама то това си е модичка, да се сложи и малко сода  Thinking Но, всеки както си прецени прави.

# 482
  • Мнения: 1 283
Иначе искам да пробвам Болярската питка която Биляна беше публикувала някъде из темичките, в нея има 1 пакетче суха мая и 1/4 ч.л. сода , тогава колко от прясната мая трябва да сложа при това положение около 50 грама ли  newsm78, защото в рецептата има и 4 яйца.
Joy
Ооох, Корнишонче, скъсах се от смях с твоите преживелици. Докато не опиташ, няма как да разбереш, че можеш. Бъди сигурна, че ще успееш, въпреки че е трудно и е на усет. Peace Колкото до маята на тази питка слагам едно кубче, което отговаря на 42 грама. Успех ти желая и да покажеш питката Wink

# 483
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Аз пък винаги на око действам и ми се получават нещата. Ползвала съм и суха мая на Йоткер, от нея слагам понякога 2 пакетчета, но най-добре става с прясна мая, едно кубче и действам.
Иначе Вивата е много хубава мая, аз също не слагам сода. Пожелавам ти успех в първите стъпки на питкоправенето.

# 484
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Оле, засрамих се вече  Blush. Пепика, а на теб как ти завиждам за питчиците  ooooh!, направо тюхках и ахках тука сама пред компютъра   Heart Eyes. Много ти благодаря и на теб, че се включи  Hug. Марулка хиляди благодарности и на теб   bouquet. Отивам да слагам закваската и после срам не срам ще показвам питка няма как  Mr. Green. С такива майсторици  в тая тема, ако не стане 'питкарка'  Joy от мен ще е срамота   Crossing Arms.

Последна редакция: пн, 22 сеп 2008, 18:16 от КорНиШонка

# 485
  • Мнения: 1 283
Момичета, заповядайте в новата тема Hug

Общи условия

Активация на акаунт