Отговори
# 15
  • Мнения: 1 725
Здрасти и от мен! Много сте усърдни момичета във форума! То вярно, че поналяхме коремите вече и все по не ни се мърда от къщи, пък и този студ навън, но разходките не бива да занемаряваме, нали? Аз лично се чувствам по-добре като излизам почти всеки ден, но взех да се задържам вкъщи по 2-3 дни, от много спане и накрая то взело че се стъмнило  Laughing
А знаете ли тези 220 лв. майчинство след 9-те месеца дали чисти ще ги взимаме или както въведоха данък и върху мин. заплата, т.е. същите 220 лв., ще го удържат и при майчинските? Щото тогава ще останат към 190 лв. май (не съм го смятяла точно)?
Момичета от Варна, моля ви внимавайте много по снега, при нас в Бургас нямаме засега, но изтръпвам ако завали по-задълго и се заледи - сигурно ще ме е страх да си подам носа навън!

# 16
  • Мнения: 124
И аз да се запиша...
Леле 2 дни пропуснах и сме в нова тема Peace Бубееее страшна си - толкова уют и добро настроение внасяш с твоите рими Hug
Няма да пиша по темите които сте обсъдили, защото ще разводня съвсем всичко. Много ми е криво и натоварено, бих казала че се чувствам скапана от работа и нямам търпение да дойдат празниците. Всички се сещат в последния момент да харчат пари и да усвояват държавни средства и ние трябва да откачаме покрай това...ОХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХ Whistling
Утре пътуваме с balenka за Варна на преглед. Ще даваме после отчет.
Искам да приветствам   bouquet  с добре дошла в клуба на семейните и мама ele0nora, Я бързо да се разпише и да пусне малко снимки Simple Smile Илианка пожелавам ти от сърце много любов и семейно щастие и да напълните къщата си с дечица и Виктор мноооооого да те слуша.... с 2те уши Hug Hug Hug
И не на последно място искам да ви споделя как ме изненада моят съпруг снощи. Без никаква идея и обсъждане - снощи като се прибирахме от фирмения ни купон, намерих следната изненада: СУШИЛНЯЯЯЯЯЯЯ   
Хайде лека нощ от мен Simple Smile
[Наистина беше супер неочаквано за мен. Браво на тате Ники - как да не го похваля пред строя Hug Simple Smile Hug

Последна редакция: чт, 20 дек 2007, 00:10 от rosi_bosi

# 17
  • Мнения: 0
Eха Роси страхотен подарък!
А 220 лв си ги взмаме чисти, но за кратко, дано 2009 да са повече.
Темата е страхотна !
И аз   за срещата ще слизам от Трошево с автобус или тролей, че в този  лед са ми забранили да шофирам. Crossing Arms
Хайде лека нощ!

# 18
  • Мнения: 1 671
Да ни е честита новата темичка!
Тази вечер Благун ми се разболя. Детенце има разстройство и повръща, а не мен ми казаха да седя далече от него да не го пипна и аз, така ме боли.
На фирмения купон ми беше съвсем скапано, само си мислех как малкото ми момченце не е добре, а аз не мога да съм до него.
Ако утре продължи да повръща сигурно ще му боцнат системи, за да не се обезводни  Cry Cry Cry
Честно да ви кажа, така не ме е боляло и раждането, чакам сутринта със свито сърце да разбера как е прекарал нощта  Sad.

# 19
  • Мнения: 387
evelinar     Надяваме се  днес да е в много по-добро сьстояние Благунчо    newsm17,дано да е нещо от храна или лекичко да е настинал и да му мине  бьрзо   Hug
РОСИ БОСИ  -Честита ти сушилня- да си я ползвате сьс  здраве и много години   wash
 Благодаря за комплиментите  bowuu Опитвам се да  е весело и коледно на всички   lovekiss santa2 lovekiss
АЛИНКА  обещавам да се опитам да кача снимки-след вече 1 пьт неуспешно smile3509   дано сега да нямям такива проблеми  newsm03

  newsm76 На всички  -Честит  Игнажден и ако има именници -живи и здрави  newsm76

# 20
  • Варна
  • Мнения: 245
mama avi   благодаря ти много за информацията, много е ценна  Hug А някой може ли да ми обясни за тези детски.От кога можем да ги вземаме, имам предвид става ли паралелно с майчинските?  newsm78 Хич не съм наясно с тях, кой, кога как  Thinking
rosi_bosi честита сушилня, със здраве да си я ползваш  Grinning Пишете после как са минали прегледите.
ele0nora честито влизане в клуба на семейните Wink много щастие, любов и смях желая на новото ви семейство   bouquet
И аз съм пеша за срещата, но наистина внимавайте всички в това хлъзгаво време   Naughty
бубето 29   страхотно заглавие и благодарим на февруарката, която пусна новата тема  Hug
6tastlivka пази се и лежи, още малко остана  Simple Smile
evelinar дано Благун се оправи по бързо  Hug

# 21
  • Мнения: 3
Добро утро на всички мами и бебчета.
По едно кафенце от мен
а за мамите които не пият
Честито на именниците
Лек ден ви желая

Последна редакция: чт, 20 дек 2007, 09:33 от memo1982f

# 22
  • Мнения: 781
Добро утро момичета  Hug
Записвам се и пожелавам много хубав и усмихнат ден на всички ви
Честито на всички именници днес

# 23
  • Мнения: 307
Добро утро и от мен! Hug
Роси,страхотен подарък smile3501на мъжа ти.Определено ще ти е много удобна сушилнята ,особено през зимата newsm10После като се върнете от Варна пишете как са бебоците.
Евелинка,стискам палци Благунчо да се оправи по-бързичко Praynig PraynigЗа разстройство и повръщане има едно разтворче на Хип ,което много помага,казва се ОРС200 и е в шишенце като сокче.Ние така се бяхме спасили от системи по-миналото лято.
Елеонора,честито ти бракуване  bouquet  bouquetмного семейно щастие ти пожелавам.
А за тази информация ,която ви пуснах снощи я копнах от един сайт за новини(ама не знам кой точно newsm78,мъжът ми го намерил и ми го показа),надявам се че този път ще е вярна информацията. Peace
Лейди,детските надбавки се вземат паралелно с майчинството,подава се молба в социалните(подробности не мога да дам защото досега свекъра ми пускаше молбите,аз не съм се занимавала Embarassed)Някоя мама която знае повече да пише подробности.
Чао засега от мен,че отивам до детската градина,малкия днес има тържество.После пак ще пиша  love001

# 24
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Добро утро мили мами! голямо съм хахо. Обърках се нещо и писах на мартенските мами. Абе съвсем изперках Embarassed Евелинар, горкичката пожелавам ти по- бързо да се оправи детенце!!! Ще се моля за вас Praynig и съм сигурна ,че бързо ще се оправи!!! Лек ден момичета! Дано първия гост в дома ви е здрав, богат и щастлив! Защото нали е Игнажден. Целувам ви всички!!!

# 25
  • Мнения: 384
 newsm03 Радвам се, че късметчетата ви харесаха. На мен ми се падна любовта, а мъжът ми от раз нацели късметчето с бебето smile3504. Вчера нали бях на купон, та много хора бяха сюрпризирани от вида ми. Една колежка, с която не сме се виждали връхлита, застива на място, като ми вижда шкембето и както си стоя, заобиколена от прокурори, ми вика: "Тва откога ти е?", като сочи тумбака. Аз се поглеждам най-невъзмутимо и викам: "Бах мама му, сутринта го нямаше". Много се забавлявах. Всички твърдят, че изглеждам прекрасно, но аз си го знам preggo.
Росе-Босе, честита сушилня! Искам и аз! Ама пусто няма място дори за миялна. Понеже съм Плюшкин, когато оборудвахме кухнята предпочетох още един шкаф за посуда 1dishes.

# 26
  • София
  • Мнения: 747
Добро утро и от мен Grinning

Много красива темичка, с най- закачливото и весело заглавие Grinning Браво!

Евелнар, дано Благун е по-добре днес!
Роси, честита придобивка, със здраве да си я ползваш Grinning

Пухка, на мен от късметите ми се падна "Луди купони". Определено ще е купон цяла година с бебе и тригодишен батко(енергиен вампир) Mr. Green

Бубето29, така както си подхванала римите- помогни с едно коледно пожелание за картичка от една седмица съм ги купила и още не съм ги пуснала. Всяка година пускам на едни и същи приятели и вече съм се изчерпала до край Praynig

# 27
  • Мнения: 62
25 лева ще са детските надбавки
Миглена Георгиева

По 25 лева ще са детски надбавки, които родителите ще получават за всяко дете през 2008 година, ако месечният доход на член от семейството е под 300 лева. Това реши Народното събрание, като прие такъв текст в Закона за Държавния бюджет за 2008 година.

Еднократната помощ при бременност ще бъде 150 лева. При едновременно раждане от майката на две и повече деца, помощта за всяко от тях се определя и изплаща в размер 150 на сто от размера на месечната помощ на детето.

Размерът на еднократната помощ за раждане на първо дете ще бъде 250 лева, за второ дете - 600 лева, а за всяко следващо – по 200 лева. С приетия от парламента Бюджет на държавното обществено осигуряване за 2008 година майчинството догодина ще е 220 лева. Тази сума ще получават майките всеки месец след 9-месечната възраст на детето до навършването на втората му година.

Надявам се това да ви е полезна информация Peace
Щастливка,почивай си повече,още малко остана Hug
Приятна вечер Hug Hug
Ама това за всички ли важи,  с еднократмата помощ. Защото някой ми беше казал че мен не ме хваща тази еднократна помощ.

# 28
  • Мнения: 1 671
Добро утро, момичета!
Блажко е по-добре. От снощи не е повръщал, но има все още разстройство. Засега му давам някакъв глюкозен разтвор и Ентерол и се надявам бързо да се пребори с вирусчето. Като цяло е жизнен, прави бели и дивее, което мен ме радва много  Laughing. Благодаря за съвета на Мама Ави за сокчето и на Кам4о за колата! Знам, че и на Милупа има специална хумана за такива случаи. Крайната мярка е система, ако се обезводни, но мисля, че няма да се стигне до там. За всеки случай Нинка си остана още 2 дни тук, за да го боцне в къщи ако се наложи, поне да не ходим по болниците.
Със сигурност е вирус, свекърва ми го е изкарала и не ни е казала, защото й било мъчно, че няма да й дадем да гледа детето, сега е ред на Блажко и свекър ми.
Момичета, хубаво помислете кой ще ви е педиатър, питайте за мобилен телефон и домашни посещения. Снощи, ако не беше Нина сигурно щях да си лекувам детето от форума или да търча по спешните кабинети.
Елеонора, честито! Желая ви много семейно щастие!   bouquet  bouquet  bouquet
Роси, честита придобивка!
Мамо Ави, страхотна информация! Лейди, не знам за детските надбавки, но нека който може да си ги вземе, защото държавата полага повече грижа за децата на малцинствата, отколкото за нашите деца. Даниела, и аз нямам право на такава еднократна помощ, доколкото ми е известно, тя зависи от дохода на семейството. За сметка на това депутатите ще имат по-високи заплати Thinking Twisted Evil !
Бубе, римите ти са великолепни, създават много настроение!
Пухка, на мен ми се падна "късмет".

# 29
  • Мнения: 552
Привет и от мен   bouquet
Много благодаря за отговорите на всички относно 2-ри февруари Hug Май наистина не е за предпочитане датата  Wink
Чара на такава количка,каквато си показала,съм се спряла...май ще е удачен избор.
Евелнка стискам палци благун да се оправи  Peace
ми вика: "Тва откога ти е?", като сочи тумбака. Аз се поглеждам най-невъзмутимо и викам: "Бах мама му, сутринта го нямаше". Много се забавлявах.
hahaha hahaha hahaha Лелееее умрях от смях.....и мен като ме питат как правим секс : "Ама така с корема ли?" и аз им викам - "Не,как така с корема  Mr. Green Оставям си го на нощното шкафче и като приключим пак си го слагам  Laughing "

Общи условия

Активация на акаунт