попарата задължителна стъпка ли е от захранването ?

  • 2 676
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 908
Не мисля,че ще сгрешиш,стомаха може да се подготви и по други начини за преходни храни,хляба с нищо не го подготвя.Ти по скоро си се шашнала от думите на тази твоя близка,не че не знаеш всичко това сама...Така ли е?Тези хора-баби,майки,свекита,близки ,говорят само глупости бе ooooh!Омръзна ми от тях. SickСамо шашкат човека-да ти кажа ли моята баба какво ми каза в неделя-то студено,валеше,ама аз я обличам и ще излизаме да се пързаляме с шейната-тя като взе да нарежда:ама ще се разсополиви утре,ще се разболее,ще замръзне...аз накрая се развиках-вместо да ми каже нещо успокоително,сама си гледам детето,тя все ми нарежда глупости,дето да ме стряскат-ай сектир бе #Crazy-много я обичам,ужасно много,ама ми писна да слушам както нея,така и други ,дето ги говорят едни....Жената е все още със свсичкият си и е много умна,та като я попитах защо ми ги говори такива,отговори:защото бабите сме си такива... WinkАко близката ти е възрастна-да знаеш,ако не е-кажи и,че е с мнооооооого остарели разбирания за нещата.

# 16
  • Мнения: 668
моя синковец и досега я отказва ма и аз не го карам насила.заради едното сирене.яде си го от ръцете ми с малко хлебец като мечка  Simple Smile))

# 17
  • Мнения: 756
не само че няма да го лишиш от нищо полезно , а и ще му направиш добро на детето си - какви са тези чайове , захар масло и глутен ,които се дават в комбинация - замисли се колко е полезна захарта за зъбките му в бъдеще и какви вкусове и хр. навици ще изгради , колко е полезна тази мазнина , която даваш с маслото и глутена като капак. Вярно е, че трябва детето да има в режима си мазнини , но му давай такива , които идват от млечните продукти , глутена го вкарай в менюто му внимателно чрез бебешки ориз  или зърнени закуски , а и сиренето колкото и да го обезсоляваш , съдържа достатъчно сол , което не е добре за бъбреците му.Напълно подкрепям да се редуват зякуските , както са описани в темата - имам предвид млечните.

# 18
  • Мнения: 3 376
Ами аз не съм давала попара и най-малко не смятам,че съм сгрешила  Peace

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
И аз съвсем целенасочено не давам попара/но не заради килограмите/.Разбира се въобще не я отхвърлям като закуска и със сигурност някой ден ще и направя,но все още не съм давала.

# 20
  • Мнения: 508
Чула съм , че е полезна заради сиренето и маслото. Но малката не искаше попара, за това и слагах сирене и масло в пюретата.
Това е моето мнение.Аз още не съм решила дали да давам попара,и ако все пак ще й давам, това ще е не повече от 1-2 пъти седмично.

# 21
  • Мнения: 1 586
Не е задължителна,никой не може да те задължи да даваш или не ,това си е твое решение.Аз давам и винаги съм давала,Хриси много я обича! feeding

# 22
  • Мнения: 9 483
Естествено че не е задължителна и безценна Laughing
Моята логика е че са  хранили с това предвид онези гладни комунистически времена..и си е останало като "наследство"..както и куп други глупости /да кажем мазане с мас, поради елементарна липса на бебешка козметика/.
Сега очаквам порой нападки Mr. Green
Та давай каквото се харесва на теб и бебо Wink

# 23
  • Мнения: 569
  Аз днес опитах за пръв път, въпреки че бях решила да не давам- не мисля че е незаменима в никакъв случай- напротив! Но понеже вече буквално незнам какво друго да му давам , тъй като отказва и се мръщи на повечето  зеленчукови и местни пюрета , било то готови или домашно приготвени... та затова реших да пробвам- тои пък взе че отвори една уста feeding- не изяде голямо количество , но поне ядеше с удоволствие... Затова сега съм малко раздвоена, но мисля да давам поне 2 пъти в седмицата , понеже и с килограмите сме доста назад и да се надявам на по- добри времена , когато ще започне да уважава и по- качествената храна newsm17

# 24
  • Мнения: 1 984
  Аз днес опитах за пръв път, въпреки че бях решила да не давам- не мисля че е незаменима в никакъв случай- напротив! Но понеже вече буквално незнам какво друго да му давам , тъй като отказва и се мръщи на повечето  зеленчукови и местни пюрета , било то готови или домашно приготвени... та затова реших да пробвам- тои пък взе че отвори една уста feeding- не изяде голямо количество , но поне ядеше с удоволствие... Затова сега съм малко раздвоена, но мисля да давам поне 2 пъти в седмицата , понеже и с килограмите сме доста назад и да се надявам на по- добри времена , когато ще започне да уважава и по- качествената храна newsm17
на тази възраст нямате нужда от нищо освен мляко. след 10 м може примерно и бисквитка. какво значи сте назад? състезавате ли се? ако искате да вдигнете калоричноста на сутрешното мляко - сложете 1 лъжичка каша в млякото /оризова/. имаите предвид че ако вдигнете калоричността може детето да не огладнее до следващото хранене и да го загубите....

# 25
  • Мнения: 106
И аз не мисля да давам попара - дето пишат мамите - накиснат хляб...
(въпреки, че като дете много я обичах и ядях с удоволствие  Mr. Green )
Но сега ще упражня ролята си на решаващ, относно храната - като стане на 2-3 години ще видим, дано някой не ме изпревари до тогава от бабите  Laughing
А иначе, една наша позната, лекарка тая вечер ми обясняваше, че вече ТРЯБВАЛО да й давам, с леко укорителен тон. Ама аз си затраях(щото ни е близка и като лекар е много добра) и си правя, каквото си знам  hahaha, все пак това си е моето дете  Hug

# 26
  • сто акровата гора
  • Мнения: 230
Нашата докторка казва че единственото ценно в попарата е сиренето и е против да бързаш да заместваш сутрешното млечно хранене, още повече ако е кърма, с попара. Така че на Соня сиренцето й го давам в пюрето или отделно, че обича така да папа сиренце, тя и жълтък така яде.  Peace

# 27
  • Мнения: 569
  Аз днес опитах за пръв път, въпреки че бях решила да не давам- не мисля че е незаменима в никакъв случай- напротив! Но понеже вече буквално незнам какво друго да му давам , тъй като отказва и се мръщи на повечето  зеленчукови и местни пюрета , било то готови или домашно приготвени... та затова реших да пробвам- тои пък взе че отвори една уста feeding- не изяде голямо количество , но поне ядеше с удоволствие... Затова сега съм малко раздвоена, но мисля да давам поне 2 пъти в седмицата , понеже и с килограмите сме доста назад и да се надявам на по- добри времена , когато ще започне да уважава и по- качествената храна newsm17
на тази възраст нямате нужда от нищо освен мляко. след 10 м може примерно и бисквитка. какво значи сте назад? състезавате ли се? ако искате да вдигнете калоричноста на сутрешното мляко - сложете 1 лъжичка каша в млякото /оризова/. имаите предвид че ако вдигнете калоричността може детето да не огладнее до следващото хранене и да го загубите....
Не се състезаваме- имах предвид че последните 3-4 месеца не е качил повече от 200-250 гр , но това не е важното , по- скоро факта че нищо не яде с удоволствие или апетит и че е много депресиращо за една майка да е свидетел на мъчителни хранения всеки ден...Въпреки че въвеждах всичко много бавно и без да настоявям. Приема достатъчно мляко за възрастта си , но мислех че на 8 месеца и половина не е зле да опитва и хапва и други храни , освен млякото- не съм заменила цяло хранене, напротив  преобладават млечните и дори след зеленчуково пюре на обяд след половин час пие кърма.

# 28
  • Мнения: 569
   Сега осъзнах че не съм обяснила правилно- нямах предвид че съм предложила попара с цел да заменя сутрешно хранене- закуската ни е и ще е мляко още доста време . Имах предвид че я предложих на обяд вместо пюретата, които не уважава- не казвам че е правилно. Съжалявам за офф-а .

# 29
  • Мнения: 1 312
Ама не говорим сега на кой му харесва-на Габи също и харесваше и не ми е спирала сама да я яде-говорим какво полезно и незаменимо има в нея. PeaceЗатова тъй като тя не е спирала да я яде,аз и я спрях.

Аз ще ти кажа какво незаменимо намерих в попарата.
Синът ми е изключително трудно за хранене дете и е супер консервативен.
Въртим общо 5 вида закуски вече 2 години.
Въведа ли нещо ново в 90 % от случаите закуската е обречена на провал.
Понеже категорично отказа да пие АМ към 8ия месец,то се видях принудена за да му го давам по някакъв начин да го слагам в другите му храни.
И се почна едно ежедневно приготвяне на попара,защото с чай никога не я е харесвал,кисели с АМ,кремчета с АМ,овесени ядки с плод и мляко,грис с мляко и така.
Опитвах се да му давам по-късно сирене натюр,върху филия,запечена,не иска човека и това е.
Затова попарата,която както при Виви,така и при нас до ден днешен му е любима закуска за мен се оказа полезна и незаменима храна.Нямаше друг начин той да яде сирене,масло и мляко.

Общи условия

Активация на акаунт