попарата задължителна стъпка ли е от захранването ?

  • 2 685
  • 56
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 486
А зоще не съм давала попара, но мисля да я давам 1-2 пъти седмиччно/ако я хареса/ за разнообразяване на слетобедната закуска.

# 31
  • Мнения: 2 652
И на мен ми е странно с тази попара - определено сиренето, маслото са полезни, чаят, ама захарта вече е друго нещо. Може ли да се прави попара без захар?

# 32
  • София
  • Мнения: 15 249
Може. Просто няма да е сладка. Ако бебето я хареса така и я яде-няма нужда от захар.

# 33
  • Мнения: 5 940
И на мен ми е странно с тази попара - определено сиренето, маслото са полезни, чаят, ама захарта вече е друго нещо. Може ли да се прави попара без захар?
Естествено, че може да се прави без захар. Аз не виждам логика в това към сиренм, хляб и масло да добавяш захар. За захарта аз съм решила, до годинка никаква. Пък и нямам проблеми, детето ми харесва пюрета без добавки.

# 34
  • София
  • Мнения: 6 011
И на мен ми е странно с тази попара - определено сиренето, маслото са полезни, чаят, ама захарта вече е друго нещо. Може ли да се прави попара без захар?
Може и без захар.
Аз захар /и сол/ досега не съм слагала в никаква храна, приготвена от мен.
Ял е захар само в краткия период, когато вземахме ДК.
Попарата я правя с АМ и му е любимата закуска.

Попарата определено не е незаменима, но за мен препечен хляб /в случая сухар/, намазан с масълце и сиренце + чаша топъл билков чай или чаша мляко си е перфектна здравословна закуска.
Попарата всъщност е точно това, но забъркано в купичка с консистенция, подходяща за тази малка възраст.

Последна редакция: сб, 22 дек 2007, 16:11 от Ники.

# 35
  • Мнения: 1 312
Абсолютно никога не съм му правила попарата със захар.
На мен ми е гадна на вкус като ми се преплитат вкусовете сладко-солено и още в началото така го започнах,без никаква захар.
Но той по принцип не си пада по сладкото,все солени и твърди храни предпочита-солети,сухари,Марети,кубети,соленки...
Ако щете вярвайте,но съм му бутала в устата шоколад да опита,противно на другите майки,които се опитват да го ограничат.
За първи път хапна шоколад на две години без няколко дни Rolling Eyes
До тогава и чая го пиеше със символично количество захар.

# 36
  • Мнения: 8 242
Никога не съм давала попара..
Да не говорим, че наведнъж се въвежда с нея и глурен и млечен продукт  Rolling Eyes

# 37
  • Мнения: 1 312
Никога не съм давала попара..
Да не говорим, че наведнъж се въвежда с нея и глурен и млечен продукт  Rolling Eyes

А преди това на какво е било?
Нали пак на мляко..
Как така сега се въвежда млечен продукт,че и наведнъж newsm78

# 38
  • Мнения: 8 242
Никога не съм давала попара..
Да не говорим, че наведнъж се въвежда с нея и глутен и млечен продукт  Rolling Eyes

А преди това на какво е било?
Нали пак на мляко..
Как така сега се въвежда млечен продукт,че и наведнъж newsm78
Ами било е на кърма  Simple Smile А това макар и млечни, са кравешки продукти..

Дори и на АМ да е било, пак са нови неща и сиренето, и маслото.. А под наведнъж имам предвид глутен (с хляба) и краве мляко в чист вид (щото дори и АМ е специално преработено нали)..

# 39
  • Мнения: 1 312
... краве мляко в чист вид (щото дори и АМ е специално преработено нали)..

Ясно,ако я правиш така.
Аз до година и половина прясно мляко не давах.
Само АМ.
Всичко правех с него.
Но си го пиеше и преди това,понеже кърмех само 4 месеца,така,че вкуса не беше непознат.
Ползвах сухари,той и сега така я харесва-не с хляб.
Но май вече бях въвела глутена с кашите newsm78
Нещо съм позабравила newsm78,пък уж всичко се помнело.
Добре,че съм писала...

# 40
  • Мнения: 5 940
Според мен при всички случаи е по-добре да въведеш глутена преди сухарите в попарата. Има толкова полезни зърнени каши, овесени ядки и т.н.

# 41
  • Мнения: 1 586
Много ми е странно как някой нападат така горката попарка,ами нали всеки знае от какво се приготвя и сам решава дали да дава или не!И да добавя ,че никога не съм слагала захар в попарата - сирене,масло,сухар и вода или чай!А защо изобщо я слагате тая захар?Тя пък колко е вредна ooooh!

# 42
  • Мнения: 814
Включвам се тук, защото днес стана дума за попарата с приятел, който е от Канада и учи за лекар там. Като му разказах какво съдържа този "български феномен" попарата, той ми каза, че всъщност съставките й са аналогични на едно стандартно АМ... Доколко може да се разчита на мнението му - не знам  Laughing

# 43
  • София
  • Мнения: 2 044
Естествено че не е задължителна Peaceможеш да ги даваш и поотделно WinkАлекс не яде попара,но всеки ден му слагам сирене в супата,малко сухарче,а по цял ден пие чай

# 44
  • СОФИЯ
  • Мнения: 856
Чак пък не заменима. Важно е детето да поема самите съставки. Смята се, че сиренето е един от леките млечни продукти и е добре да се дава като първоначално захранване. Но ако детето ти е на кърма мисля, че поне след 10месец трябва да се даде. Всеки сам трябва да си преценява какво да дава на детето си. Дъщеря ми и досега не може да я понася и не я насилвам. Какви ли не варианти съм и предлагала, но така не й допадна нито един от тях.Но винаги съставките ги  компенсирам в други храни. Така, че успех и не се притеснявай, ако детенце не му допада този вкус.

Общи условия

Активация на акаунт