Дойка-бихте ли ползвали този вариант?

  • 4 973
  • 115
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 621
По-скоро бих използвала, но жената трябва да ми е позната и да има доверие между нас. На друго бебе също бих давала кърма - и без това се изцеждам

# 46
  • Мнения: 3 069
Не бих давала кърма от друга жена...най-малкото не знам точно какъв живот води.
Аз да си сложа друго дете на гърдите също не бих направила.Това са много лични отношения между майка и детето и!

# 47
  • Мнения: 9 973
ако имах-да,ако детето отказва АМ-също Peace

# 48
  • Мнения: 1 517
Бихте ли дали на детето си кърма от друга жена, ако поради някакви обстоятелства не можете да кърмите? А вие бихте ли станали дойка? Интересено ще ми е да разбера мнението ви по въпроса.

Принципно бих. И в двата случая, но ето какво ми се случи в болницата.
Жената, с която бях в стаята се притесняваше, че бебето не иска да засуче. Съмняваще се, че е заради хлътнали зърна. И накрая решихме да си разменим бебетата - аз да дам да суче на нейното, а тя на моето. Установихме, че причината наистина е във формата на зърната й.
На визитацията споделила с педиатърката и тя й се накарала. Срещна ме в коридора и ми изчете една високопарна двуминутка... в първия момент не разбрах за какво иде реч. "Зацепих" когато спомена ХИВ и Сифилис и опасността да се предадат чрез кърмата... доядя ме на докторката заради отвратителното й поведение...  не знам има ли връзка кърмене и тези две болести, а ако принципно е опасно, струва си да се замисли човек.



Нали уж в документите за приемане в болница при раждане трябва да има и  кръвни изследвания за ХИВ и Сифилис?  newsm78 Реакцията на педиатърката в този случай означава, че е наясно, че не са особено стриктни, а това най-вече е притеснителното...

# 49
  • Мнения: 223
Искаш да кажеш, че като си направиш тест за ХИВ и Сифилис в началото на бременността и това означава, че 6-7 месеца след това си чист? Това е доказателство, че не си бил инфектиран тогава когато са ти правени изследванията. За след това 100% гаранция няма. Извинявай, но една женица от същата стая колкото и приятна да изглежда също може да има някаква инфекция.

И да, предават се чрез кърмата, всеки който поне малко се е поинтересувал може да прочете това има доста информация по въпроса.

# 50
  • Мнения: 1 517
Инфекция да, ХИВ и Сифилис също, просто казвам, че когато аз раждах, искаха да имаме актуални изследвания, направени до месец преди раждането.
Освен това като знам на какво ниво е хигиената в повечето болници... все си представям общата тоалетна на етаж в Шейново... но това е вече друга тема.

# 51
  • София
  • Мнения: 17 596
Не и не, освен ако няма някакви медицински причини за това. Не виждам защо да използвам жена за крава, общо взето, кравите не са на изчезване - слава Богу - все още. Още по-малко пък бих влязла в ролята на такава. Има си чудесни адаптирани млека, пригодени за всяко бебе.

# 52
# 53
  • София
  • Мнения: 1 235
Ако съм сигурна, че жената не пуши, не пие и яде здравословно бих взела кърма ако аз нямям. Но друга жена да го кърми, честно да си каже за момента не съм сигурна, че бих позволила. Бих кърмила само дете на моя близка.

Последна редакция: чт, 20 дек 2007, 19:43 от GERY80

# 54
  • Мнения: 911
Бихте ли дали на детето си кърма от друга жена, ако поради някакви обстоятелства не можете да кърмите? А вие бихте ли станали дойка? Интересено ще ми е да разбера мнението ви по въпроса.

Принципно бих. И в двата случая, но ето какво ми се случи в болницата.
Жената, с която бях в стаята се притесняваше, че бебето не иска да засуче. Съмняваще се, че е заради хлътнали зърна. И накрая решихме да си разменим бебетата - аз да дам да суче на нейното, а тя на моето. Установихме, че причината наистина е във формата на зърната й.
На визитацията споделила с педиатърката и тя й се накарала. Срещна ме в коридора и ми изчете една високопарна двуминутка... в първия момент не разбрах за какво иде реч. "Зацепих" когато спомена ХИВ и Сифилис и опасността да се предадат чрез кърмата... доядя ме на докторката заради отвратителното й поведение...  не знам има ли връзка кърмене и тези две болести, а ако принципно е опасно, струва си да се замисли човек.



Нали уж в документите за приемане в болница при раждане трябва да има и  кръвни изследвания за ХИВ и Сифилис?  newsm78 Реакцията на педиатърката в този случай означава, че е наясно, че не са особено стриктни, а това най-вече е притеснителното...

Аз първо си помислих, че докторката се изхвърля. После се сетих - не помня в кой триместър се правеха задължителните тестове за ХИВ и Васерман. Обаче няма как да питаш съседката по стая "Ще ми покажеш ли копие на резултатите си?". Убедена съм, че като бременна си е направила всички изследвания, защото е забременяла след стерилитет, а тези жени са ужасно стриктни.
Обаче пак се сещам, че едно изследване за ХИВ показва, че броено три месеца назад, долу-горе, изследваното лице има еди-какъв резултат. Тестът обаче не може да покаже състоянието на пациента за предната седмица  или миналия месец. Това - хипотетично.        

Пак хипотетично - бих поискала актуални изследвания
 от кандидатката за дойка. Но те трябва непрекъснато да се актуализират, нали, за да са актуални.
Друг е въпросът, че в бг това би се приело за люта обида.
В днешно време, с тези модерни и не толкова модерни болести да се цаниш за дойка или да наемеш такава май не е много смислено.

Последна редакция: чт, 20 дек 2007, 21:19 от korinka

# 55
  • Мнения: 127
не. нито ще дам, ако имам, нито ще взема, ако нямам

# 56
  • Мнения: 1 479
Не бих давала кърма от друга жена...най-малкото не знам точно какъв живот води.
Аз да си сложа друго дете на гърдите също не бих направила.Това са много лични отношения между майка и детето и!
newsm10

# 57
  • Мнения: 27 524
Не и на двата въпроса.

# 58
  • Мнения: 4 451
Peace Пусни анкета, въпросите ти са интересни.

# 59
  • Мнения: 469
Не виждам защо да използвам жена за крава, общо взето, кравите не са на изчезване - слава Богу - все още. Още по-малко пък бих влязла в ролята на такава. Има си чудесни адаптирани млека, пригодени за всяко бебе.
Това е и моето мнение.

Общи условия

Активация на акаунт