Дойка-бихте ли ползвали този вариант?

  • 4 982
  • 115
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 864
И на двата въпроса ще отговоря с ДА.
Разбира се след необходимите изследвания.
И аз ако съм дойка ще си направя необходимите за това изследвания.

# 61
  • Мнения: 2 567
Не бих дала нито някоя жена да ми кърми детето, нито пък да му давам само изцедено от друга жена. Нещо съм леко гнуслива  Confused  А в наше време си има чудесни адаптирани млека и не виждам нуждата от подобно нещо.
Ако обаче смятам кърмата за нещо наистина супер и не заменимо от АМ  - да. Моя позната така и направи. Детето и не го кърмеше друга жена, но му взимаше изцедена кърма.
Аз да стана дойка- мисля че не бих.

Баба ми обаче е кърмила чуждо дете. Баща ми си има млечен брат. В онези времена не е имало такива адаптирани млека и тя му е спасила живота. Този човек в момента е професор в Плевен и винаги е смятал баба ми за негова втора майка.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 773
не бих дала.За това са измислили АМ.

# 63
  • Мнения: 3 695
И на двата въпроса ще отговоря с ДА.
Разбира се след необходимите изследвания.
И аз ако съм дойка ще си направя необходимите за това изследвания.
  Peace

# 64
  • Варна
  • Мнения: 4 969
и аз не бих дала моето бебе да бъде хранено с друга естествена храна, освен моята. Особено ако нямам идея от къде идва.
Peace

# 65
  • Мнения: 1 593
Учудена съм, че толкова майки отговарят с 'да' (нищо напротив  Peace)

Аз бих дала моя изцедена излишна кърма с удоволствие, но не бих кърмила, нито пък бил взимала чужда кърма, освен ако не е медицински необходимо (алергии примерно). Причината е, че ползите от чуждата кърма надали надминават рисковете от нея.

# 66
  • Мнения: 4 406
не бих. именно заради болестите.

# 67
  • Мнения: 11 036
Бих дала изцедена кърма от мен на друго бебе, но не бих станала дойка.
Не бих дала чужда кърма на детето ми - нито изцедена, нито да го кърми друга жена. Предпочитам АМ.

# 68
  • Мнения: 611
Не, не бих PeaceХората затова са измислили АМ, знам че кърмата има много повече предимства от АМ, но чужда не бих дала на детето си никога, само мое производство Blush

# 69
  • Мнения: 1 264
Нямах достатъчно кърма, а моя позната имаше за 3-ма. Много се зарадвах и реших да давам на детето си. Консултирах се с лекар (по настояване на майка ми) и той ми обясни, че има риск ако кърмата не е изследвана.  ooooh! Отказах се и минах на АМ.

# 70
  • Мнения: 1 081
Причината е, че ползите от чуждата кърма надали надминават рисковете от нея.

Моля ви се, аргументирайте се с факти, изследвания, линкове, и не пишете наизуст! Никак не се заяждам, но малко се учудвам на такива твърдения? Просветлете и нас, и дойките, и "кравите" и т.н.

# 71
  • Мнения: 3 096
ne, не бих.
от една страна мисълта, че детето ми ще суче от друга жена, ми е супер неприятна.
от друга страна, не бих давала моята кърма на други бебета, защото бих станала /потенциален/ обект на недоволство - 'детето ми кихна, значи тя пуши', 'ака в зелено, значи тя е яла нещо недопустимо', 'има колики - кой я знае какво прави тая' и т.н. и подобни /не/изречени помисли биха били естествени - все пак ако и моето дете се гърчи от нещо, аз самата също бих потърсила първо причината някъде вън от мен и дома ни  Peace

Причината е, че ползите от чуждата кърма надали надминават рисковете от нея.

Моля ви се, аргументирайте се с факти, изследвания, линкове, и не пишете наизуст! Никак не се заяждам, но малко се учудвам на такива твърдения? Просветлете и нас, и дойките, и "кравите" и т.н.

а защо някой трябва да обяснява своето си мнение, особено когато обяснението се 'изисква', па макар и по по-деликатен начин?!?
въпросът е 'бихте ли', отговорът е 'да, бих' или 'не, не бих'. защо, как и в какви случаи е съвсем друга работа. аз съм дала част от моето обяснение защо не бих. не ми се изпада в излишни подробности и допълнителни обяснения,независимо, че имам такива, защото ми се чини, че разбирането на 'другата' теза е изначално зададено като невъзможно  Peace

# 72
  • Мнения: 730
Не, не бих !

# 73
  • Мнения: 3 695
Не и не, освен ако няма някакви медицински причини за това. Не виждам защо да използвам жена за крава, общо взето, кравите не са на изчезване - слава Богу - все още. Още по-малко пък бих влязла в ролята на такава. Има си чудесни адаптирани млека, пригодени за всяко бебе.
Вие си знаете, но искам само да поясня, че това, което давате на детето си - кравето мляко е на практика кърма от крава, т.е. детето ви влиза в ролята на теле Wink

# 74
  • Мнения: 1 593
desiteam, рисковете са обяснени в множество постове по-горе, вярвам научни доказателства не са нужни - ХИВ, сифилис, дойка-пушачка/пиячка/наркоманка, не могла да спи предната вечер, взела приспивателно/валериан дори...ако щеш яла боб предната вечер - за мен тези рискове са прекалено големи, за да храня детето си с иначе (уж) "по-добрата" кърма от АМ.

за да сложа нещата в перспектива, детето ми е изключително кърмено, така че не съм предубедена

Общи условия

Активация на акаунт