Дойка-бихте ли ползвали този вариант?

  • 4 982
  • 115
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 517
И на мен ми се струва странно за всички да е противоестествено кърменето от друга жена.  newsm78
Рискове винаги има, но има начин да се намалят. Естествено, че няма да дам на коя да е жена да кърми бебето ми, ще искам да съм сигурна, че е здрава и т.н., но винаги бих предпочела да дам на детето си човешко мляко пред краве, нали така ни е замислила природата?

# 76
  • Мнения: 753
Бих дала изцедена кърма от мен на друго бебе, но не бих станала дойка.
Не бих дала чужда кърма на детето ми - нито изцедена, нито да го кърми друга жена. Предпочитам АМ.
Бих  давала кърма на друго дете,но не бих станала дойка,а относно това дали на моето собствено бих дала от друга жена имам малко по-други съображения освен само здравословното й състояние и хигиенните навици-да, бих дала,но само от шише и само,ако харесвам жената като човек.Аз вярвам,че чрез кърмата майката предава на детето си освен хранителни вещества и част от своята енергия,била тя положителна или отрицателна т.е. трябва лично на познавам жената и да я одобрявам като човек,ако я смятам за недобър човек,"смотана" (извинявам се израза) и т.н. ,тогава мерси много,но няма нужда...

# 77
  • Мнения: 2 614
Кърмила съм не е едно бебе - нямам проблем с това!
Но не съм сигурна, дали бих дала на детето си да суче от друга жена....
Не се съмнявам в хигиената на майките около мен, които кърмят, просто акта на кърмене за мен е доста личен, и е нещо между мен и моето дете... Не е просто начин на хранене.
Надявам се, да не ми се налага да минавам през този избор  Peace

# 78
  • Мнения: 2 818
Зависи много от жената, ако я харесвам наистина и се налага - бих. Със сигурност е за предпочитане пред АМ, макар че да си призная не съм чувала някой да ползва такава услуга днес - дойка (не Банка за кърма).
Аз самата бих станала дойка (но пак само ако ми е симпатична майката, бебетата са ми симпатични по принцип Simple Smile )

П.П. Естествено за дойка бих избрала непушачка, не пиеща, по възможност вегетарианка и да сме със сравнително сходни виждания, така че няма да се чудя "тая са к'во е яла, че бебето ми има колики". Също така бих присъствала на храненето! Но тъй като съм твърде убедена в собствените си гърди, надали ще ми се наложи Simple Smile

П.П. Да добавя, че дойка бих ползвала, ако бебето е малко, до 8-10м.

Последна редакция: пт, 21 дек 2007, 13:10 от Maktub

# 79
  • София
  • Мнения: 1 228
Не бих - и на двата въпроса.
По здравословни, морални и естетически причини - обяснено е по - горе многократно...

# 80
  • софия
  • Мнения: 636
не. аз си кърмих бебето. После давах АМ. Ако не мога да кърмя другото -предпочитам категорично  АМ.

# 81
  • София
  • Мнения: 6 011
Не.
Не бих давала на моето чужда кърма.
Не бих хранила друго дете с моята.

# 82
  • Мнения: 367
Аз не бих дала някой жена да ми кърми детето или пък да взема от жена кърма, заради болестите и няма никога на 100% да зная какво яде и пие. Ако се налага бих взела от банката за кърма - там кърмата се изследва, но по-скоро ако няма някакви медицински причини бих преминала на АМ.
Като чета отговорите се замислявм в миналото колко много майки са давали кърма на други бебета - аз дори си спомням, че майка ми даваше кърма на едно детенце, когато брат ми се роди - без изследвания, без нищо, пък децата са си здрави...
Аз имах кърма в родилното още от 2-рия ден и жената до мен беше с почти недоносено момиченце, което много плачеше, а тя нямаше и капка коластра дори. Много ми стана жал и предложих, ако желае да й изцедя от моето мляко- тя ми отказа. Разбирам я за това, и аз бих постъпила така.
От моето мляко бих давала на друго дете - не да суче, а изцедено. За това не бих се замислила изобщо - даже ако имах много кърма бих дарявала на банката за кърма.

# 83
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
Случи се с големият ми син.
Родих, кърмата ми не слезе (бях много неопитна на тема кърмене) , а детето пищеше гладно в болницата. Поисках АМ от акушерката, а тя ми се тросна, че трябвало да кажа от предният ден...ами аз не знаех!  Close
В същото време момичето в моята стая преливаше, на 15 минути носеше по 2 шишета в млечна кухня, на 3 часа кърмеше детето си което беше на лампи със жълтеница.
След като сина ми изкара милия половин ден само на вода, тя ме попита дали може да накърми. Съгласих се... детенцето после заспа толкова щастливо и спокойно.
Нея я изписаха, а аз плаках, че сина ми пак остава гладен  Sad
Много съм й благодарна.

# 84
  • Мнения: 817
Не, не бих! Нито ще дам на детето си чужда кърма, нито ще дам на чуждо дете своята. И аз си падам малко гнуслива.

# 85
  • Мнения: 2 677
Не бих, при положение, че има толкова заместители на майчината кърма. Синът ми не е кърмен, хранен е от самото начало с АМ. И през ум не ми е минавало да търся дойка.

# 86
  • Мнения: 371
Не мисля че бих дала на бебето си чужда кърма Naughty

# 87
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Не знам.....понякога си мисля - всичко друго, но не и АМ  Shocked
но като се замисля за чужда кърма  newsm78 .... и не съм чак толкова категорична ooooh!

# 88
  • Мнения: 1 919
определено не, хората са измислили АМ

# 89
  • Мнения: 812
не не бих Naughty

Общи условия

Активация на акаунт