МОля ви за мнение, относно свекито!

  • 5 372
  • 113
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 676
А хора, които още нямат деца да взимат отношение по въпроса толкова категорично ми се струва смешно. Преди да се роди детето нещата са едни, после съвсем други. Казвам го донякъде от опит.

Какво категорично видя в мнението ми, наистина не разбрах?
Мисля, че споделих същото мнение като теб - че детето не би трябвало да се остави само при баба си.

# 61
  • Мнения: 114
няма да говоря за майка или свекърва- това е без значение- важното е, че такъв дълъг престой,далеч от родителя е опасен за детето!
зълва ми остави детето си при свекърва ми когато то бе на 1,8г. живеят много далеч една от друга. виждаха се по 2-3 пъти годишно за няколко дни.стигна се до там, че сега като си я взеха(детето вече е на 4г) малката гледа като изплашено зайче. не може да остане и за минутка само, започва да плаче и да вика! баба й се е грижила много добре,възпита я разкошно, но липсата на родители се отрази лошо на детето.
а и аз като родител не мога да си представя толкова време далеч от рожбата ми. а и какви думи мога да чуя след това( племеницата категорично отказваше да говори с майка си, казвала й е"не ви ли е срам така да бягате от мен без дори да ме целунете за чао")!

# 62
  • Мнения: X
А хора, които още нямат деца да взимат отношение по въпроса толкова категорично ми се струва смешно. Преди да се роди детето нещата са едни, после съвсем други. Казвам го донякъде от опит.

Какво категорично видя в мнението ми, наистина не разбрах?
Мисля, че споделих същото мнение като теб - че детето не би трябвало да се остави само при баба си.
хм,съжалявам,ако реакцията ми е остра,но защо всички,които имат вече деца,гледат на тези,които още нямат, малко с насмешка и малко,все едно са накапани, в крайна сметка ако в момента нямам деца,нали съм била и аз дете,нали приятелите ми имат деца,нали все пак човек има някакви възгледи за нещата,и да не би като родя,тогава да ми дойде акъла в главата?Има и глупави жени,които имат деца,познавам доста такива.И свекървите са различни,някои незаменими,други,по-добре да не ги виждаш, ама в случая става въпрос за такава,която явно не е от идеалните.

# 63
Бабите, особено когато са надалеч, по-скоро искат да гледат внучетата без родителите им, защото смятат, че така помагат на младите - дават им 1-2-3 седмици време да излизат и да се забавляват. Това не значи, че искат да ни е гадно без децата, да ни тормозят и т.н. По-вероятно значи, че иска да направи нещо за теб и мъжа ти. Не знам защо намесвате егоизъм тук. Една баба егоистка няма да гори от желание да се посвети 2 седмици денонощно на детето ви. Една баба егоистка ще си гледа нейния живот и хич няма да се запита дали имате нужда от помощ, та камо ли 2 седмици да ви гледа детето.

Това мнение ме провокира да напиша и още нещо, като допълнение защо свекито толкова мн. иска да изпратя малкия у тях! Защото всички съседи все я бъзикали че не им оставяме детето> Това какво ви говори. За баба неегоистка или за баба, за която е много важно да се представи пред съседите?

# 64
  • Мнения: 1 294

Бабите, особено когато са надалеч, по-скоро искат да гледат внучетата без родителите им, защото смятат, че така помагат на младите - дават им 1-2-3 седмици време да излизат и да се забавляват. Това не значи, че искат да ни е гадно без децата, да ни тормозят и т.н. По-вероятно значи, че иска да направи нещо за теб и мъжа ти. Не знам защо намесвате егоизъм тук. Една баба егоистка няма да гори от желание да се посвети 2 седмици денонощно на детето ви. Една баба егоистка ще си гледа нейния живот и хич няма да се запита дали имате нужда от помощ, та камо ли 2 седмици да ви гледа детето.


Ами за да намеся егоизма тук значи има за  какво.При положение, че бабата има желание да й се прехвърли майчинството и да отнесе детето ти на стотици километри от теб.И дори след като ти  й обясняваш, че сте щастливи тримата и нямаш нужда от такава помощ, същото да й обяснява и синът й, а тя въпреки това да настоява в продължение на една година да натрапи помоща си, как трябва да тълкувам това.
Дори се беше стигнало до там и роднините й да ни атакуват и навиват да оставим за отглеждане детето си на нея.
При живи родители, едно дете не би трябвало да бъде отглеждано от баба си.
Това е моето мнение.
Обичам детето си и съм чакала 4 години за да го прегърна, още не съм й се нарадвала.Ако е на стотици километри от нас, това ще убие психически и двама ни.ЖЕНАТА много добре знае, как ще ни се отрази това, но  гледа на нея да й е радостно на душата.

И въпреки всичко, когато детето порасне, ЩЕ ХОДИ на гости на баба си.Ще го направя заради детето си, не заради свекърва си това.

# 65
  • софия
  • Мнения: 636
Съжалявам ако съм засегнала някого - не омаловажавам хората, които нямат деца, нито ги считам за глупави. Просто казах това, защото когато една жена стане майка, тя вижда нещата от съвсем различен ъгъл. Аз също преди да имам дете, мислех като някои от вас. Имам племенник израсал пред очите ми, всичките ми приятелки имат деца - по-големи от моето, но като гледаш чужд опит е едно, когато детето си е твое е съвсем друго.

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Много ясно че майката никой не може да я замени ,нито бащата, нито бабата, нито който и да е.
Има майки които се чудят как да оставят децата си на свеки или майки,и не се сещат да ги погледнат.На всичкото одгоре и със големите претенции,това не така -а така, както аз го правя.И плюят хората които им одглеждат децата добре или зле.Това се нарича наглост.Вместо да са им благодарни те се хващат за най дребнавите грешки които правят.Та нали тези същите хора вас са изгледали или сте забравили?И затова пак казвам че е добре децата да познават рода си.Детето има два рода на майка му и баща му.Но обикновенно само мъжкият род е лошият а женският добър-  НО... майка и/тъщата  демек/също е свекърва и според снаха и тя е много лоша .Тогава за какво иде реч???? newsm78 newsm78

# 67
  • Мнения: X
Съжалявам ако съм засегнала някого - не омаловажавам хората, които нямат деца, нито ги считам за глупави. Просто казах това, защото когато една жена стане майка, тя вижда нещата от съвсем различен ъгъл. Аз също преди да имам дете, мислех като някои от вас. Имам племенник израсал пред очите ми, всичките ми приятелки имат деца - по-големи от моето, но като гледаш чужд опит е едно, когато детето си е твое е съвсем друго.
да,може би докато не се е появило детето свекървата още свети с ореола на добрата фея,а след това започва да си показва ноктите,доста често се случва, Peace

# 68
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Майка ми никога е нямала добри отношения с баба ми ( свекърва й), но никога не ни го показваше или нещо да ни е казвала. Никога не сме били спирани да ходим  там, а като съм била бебе доста дълго съм била всеки ден от 8 до 14 под грижите им. Не си спомням някога да е казвала нещо за как сме били хранени или гледани. Наранявана много пъти от свекър и свекърва не ни е лишавала от възможността да имам един от най-прекрасните си спомени: "Как деди ( дядо ми ) ме учи да пиша. А следобед се събуждах от гукането на гугутките от перваза им и камбаната на "СВ. Седмочисленици"." Ако нямах тези спомени какво щях да имам от тях като спомен сега, когато ги няма.

Честно казано съм потресена от начина, по който говорите внучета- баби. Не ги гледали, както вие. Не правили, както вие правите и т.н.  Та ТЕ не са ВИЕ. Но ТЕ са отгледали мъжете, с които сте и обичате. Или са собствените ви майки, които са отгледали ВАС. Духовната връзка и неща остават в спомените на децата и са в пъти по-важни, отколкото какви яденета е яло и с какво е било облечено.

И най-важното: след 20-25 години и вие ще бъдете баби. Искате ли подобно отношение, защото всичко на тази земя се връща по един или друг начин? ( само не казвайте: аз ще съм друга....)
Подписвам се под това мнение!
Най-ценните ми мигове като дете са били с баба на село...нея я няма вече Sad.
Майка ми е била вече разведена с баща ми и това не я е спряло да ни осигурява връзката с нашите баба и дядо, за което съм и безкрайно благодарна Heart Eyes.
Друг е въпроса какви са били отношенията межди майка ми и свекърва и, но тя не е позволила това да рефлектира върху нас.

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 614
ЗОМБАЙО- newsm10

# 70
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Да допълня Wink...
Щерка ми ходи на гости при баба си /свекърва ми/ почти всяка седмица.
Не си мислете, че отношенията ни са прекрасни Wink....но с течение на годините се доближиха до добри с положени усилия от двете страни.

# 71
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Тук става въпрос за бебе, което не познава баба си ... все едно дали е майка на майката или на бащата и какви са им отношенията, идеята не е добра заради детето ... иначе бабите и дядовците не трябва д асе отнемат на децата

# 72
  • Мнения: 1 756
Тая жена откакто се е родил синът ни, все ме атакува с въпроса: Кога ще заведем и оставим малкия( на 1г. и половина) у тях, на доста км. от нас живеят. А на мен все ми се струва че е малък още, дори не ги познава добре, вижда ги рядко, и просто означава да го оставя в с непознати хора, в непознат дом, съответно ще му се прилага друго възпитание и навици. Моля ви кажете ми права ли съм или абсолютно не? А, да не споделям че тази жена въобще не ме харесва и уважава, и го показва съвсем явно, но това е дуга тема. Споделете ми , моля ви, вие как бихте постъпили? Praynig Wink
Просто и обясни това то4но, 4е е доста малък и рискът е голям Peace

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Защо ли не ги познава? newsm78  А вярно далеч са.Но това не е оправдание.Всеки от нас трябва да положи усилия да не е така.

# 74
  • Мнения: 1 172

Обичам детето си и съм чакала 4 години за да го прегърна, още не съм й се нарадвала.Ако е на стотици километри от нас, това ще убие психически и двама ни.ЖЕНАТА много добре знае, как ще ни се отрази това, но  гледа на нея да й е радостно на душата.


Ако помислиш, тя също е чакала това внуче 4 години. Не знам защо считате, че свекървите са лишени от емоции и чувства. Нормално е щом ти не си му се нарадвала още, тя пък съвсем да не е.

Моята свекърва в прав текст ми е казвала нещо, от което се почувствах неудобно: "Ти знаеш ли колко свекърви не виждат внуците си, защото снахите не им ги дават. В службата ми от 4 баби-свекърви, само аз виждам внучето, другите се молят да им го заведат на гости, молят се да ги поканят на гости. Как няма да го оценявам? И как ще ми кажеш, че искаш да го гледам, а аз няма да съм на линия". Почувствах се много неудобно, защото никога не съм считала, че някой е длъжен да ми гледа детето, но и никога не съм предполагала какви размествания прави тя, за да е на линия всеки път щом й се обадя, и  най-вече ЗАЩО го прави.

Общи условия

Активация на акаунт